CEO Marshall Glickman: “EuroLeague’de de Bir Çeşit Maaş Bütçesi Olabilir”

KoJiRo

Kayıtlı Üye
a6d7cb77-marshall-glickman-euroleague-625x375.jpg

EuroLeague CEO’su Marshall Glickman konuştu.

by Eurohoops Team / [email protected]

EuroLeague’in çiçeği burnunda CEO’su Marshall Glickman, ligde ilk haftanın sonuçlanmasının ardından NOVASPORTS’a açıklamalarda bulundu.

14 Eylül günü yeni görevine başlayan deneyimli yönetici, Turkish Airlines EuroLeague’in bugünü ve yarını üzerine konuştu.

EuroLeague CEO’su Marshall Glickman’ın açıklamaları:

“Fikirlerini dinlemek ve onları anlamak için kulüplerle iletişime geçtik. Uzun süredir bu işin içerisindeyim. NBA’de de sürekli fikir birliğinin ve anlaşmanın olmadığına dair sizi temin edebilirim. Fakat bir şekilde bir araya gelebilmeleri önemli bir şey. Bu, EuroLeague kulüplerine getireceğimiz ve arkasında duracağımız bir proje.”

“Jordi Bertomeau benim çok iyi bir arkadaşımdır. Hayatımda önemli bir yere sahip ve liderlik pozisyonunda geçirdiği 22 yıla saygı duyuyorum. Liderlik el değiştirdiğinde bazı insanların huzursuz hissetmesi gayet doğaldır. Bodiroga’nın neleri değiştireceğine dair soru işaretlerinin olmasını anlıyorum. Fakat bence şu an pozitif hava hakim. Geleceğe dair olumluyum.”

“Para, mantıklı olduğunda gelir. Çünkü yatırım yapan insanlar, paralarının dönüşünü alıp alamayacaklarıyla ilgilenir. Bu bir iş. Bu kapitalizm ve gerçek olan bu. Aklımızdaki platformu kurduğumuzda ve takımlar da buna dahil olduğunda, sermayenin bize geleceğini düşünüyorum. Burada öylece oturup gökten para yağmasını beklemiyorum tabi ki. Gerçekçi davranmalıyız fakat kesinlikle büyüyeceğiz.”

“Daha rekabetçi bir ortam için özellikle ilgileniyorum. Finansal Fair Play kurallarımız var ve bu iyi bir başlangıç. Bunu nasıl daha iyi hale getirebileceğimiz üzerine çalışacağız. Büyük futbol kulüplerinin sahip olduğu takımları, varlıklı kişilerin sahip olduğu takımları ayırt etmeliyiz. Ekonomi her ülkede aynı değil. Atina’daki alım gücüyle Barcelona’daki veya Paris’teki aynı değil. EuroLeague’de oynayan her takımın şampiyonluk şansına sahip olmasına özen göstermeliyiz, bu önemli. İleride bunun için adımlar atacağız.”

“Burada bir çeşit maaş bütçesi olabilir. NBA’deki maaş bütçesi (salary cap) öyle basit bir iş değil. 500 sayfalık bir karmaşadan oluşuyor ve koca bir grup avukat bunu anlamaya çalışıyor. NBA takımları bu yüzden basketboldan anlayan kişilerden ziyade analistler tarafından yönetiliyor. Bütçelere sınırlayıcı ve teşvik edici kurallar koymanın oyuncular ve iş partnerleri için önemli olduğunu düşünüyorum. Eğer ekosistemi ve ekonomiyi geliştirirsek, herkesin kazancı artacak. Bu tür bir sistemin peşindeyim.”

“Birlik oluşturmak büyük bir öncelik. Avrupa’da basketbol ekosistemi oluşturmayı istiyoruz. Bu mümkün. Kolay değil, sonuçta burada bir geçmiş var ama imkansız değil. Daha önce burada değildim. Fakat şimdi burada olmamın sebebi, yeni bir bakış açısı kazandırmak istemem. Deneyimim ve bilgi birikimim var. Şimdiden FIBA ile iletişime geçtik, herkes için işleyebilecek bir sistem kurmanın peşindeyiz.”

“FIBA tarafıyla kişisel bir görüşmem olmadı ama Cenevre’ye gitmeyi düşünüyorum veya onlar Barcelona’ya gelebilir. Nerede olduğunun önemi yok. Yakında bu görüşmeleri yapacağımız için hevesliyim.”

“EuroLeague basketboluna ilgi olması güzel bir şey. Heyecanlıyız ve umarım kalıcı oluruz. Tüm kulüplerin güvenini kazanmak zorundayız. Dejan ile birlikte yeni bir vizyon yaratmalıyız. Eğer bunu başarabilirsek ve tüm kulüpleri arkamıza alabilirsek, uzun süre burada duracağımıza inancım tam. Benim bakış açım, her şeyin müzakere edilebilir olması yönünde. Masada konuşulan her şey radikal bir değişikliğe yol açabilir. Değişim olsun ya da olmasın, yeni insanları görmek önemli. Hepimiz açık fikirli olmalıyız. Bu yüzden sürekli seyahat ediyoruz, şu ana kadar çok farklı bakış açılarıyla tanıştım.”

“Burada görmek istediğim diğer şey ise oyuncuları öne çıkarmak. Basketbol, oyunculardan oluşan bir spor. Oyuncuların üstünde daha fazla spot ışığı olması gerek. Bunu hayata geçirmek için her şeyi yapma niyetindeyim. Z kuşağı ve Alfa jenerasyonundan genç basketbolcular yolda, bunun için heyecanlıyım.”

Photo Credit: EuroLeagueBasketball.Net

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri