Son Darbe

Gökbörü

Kayıtlı Üye
Kimine göre bir filmi tarif eder, kimine göre bir belgeseli, kimine göre de bir kitabı. İçinde bulunduğumuz dönem, o kadar stratejik bir dönem ki; olası birşampiyonluk, bu kelimenin tam olarak karşılığı olacaktır.

Galatasaray'ın şanlı tarihindeki sayısız şampiyonlukların en çok akılda kalanları, imkansızlıklarla ama umutla başlayan sezonların bitimindeki zaferlerdir. Buna bir çok örnek verilebilir. Yaşadığım süreçte benim için en önemlileri, 2006 ve 2011 yıllarındaki şampiyonluklardır. 2006'daki o bitmeyen 16 dakika, Hasan Şaş, Hakan Şükür ve benim gözyaşlarımdır. Babamın beni arayıp, "Merak etme oğlum, şampiyonuz" demesidir. Her nedense, beni rahatlatan ve geri kalan dakikaların nispeten daha kolay geçmesinin nedenidir. 2011'de de, umutla başlayan ancak ilk haftalarda yerini umutsuzluğa bırakmaya başlamışken, kazanılan bir Fenerbahçe derbisiyle yakalanan havanın, şampiyonluğu getirmesidir.

İşte bu yıl, en az 2006 ve 2011 şampiyonlukları kadar önemli bir yıldır. Kazanılacak bir şampiyonluk kupası, müzemize eklenecek ve aynısından 19 tane olan bir parça değil, takılacak 4. yıldızla birlikte rakibe vurulacak son darbe olacaktır. Psikolojik olarak bitme noktasına gelen rakip taraftarların tutacakları son dalları olan şampiyonluk kupasını, bu kadar umutlandırmışken ellerinden çekip almamız, onlarda inanılmaz bir tahribat oluşturucaktır. Bu aşamadan sonra ne Türk futbolunun katilleri, ne de bunların piyonları kalacaktır. Bu aşamadan sonra temiz bir futbolla, kadro planlamasında Dünya'nın en iyilerinden Mancini ile, vizyonu bizim hayallerimizden bile daha büyük olan Ünal Aysal ile, muhteşem taraftarımız ile önümüz açıktır.

Şimdi bize düşen, her zaman en iyi şekilde yaptığımız gibi takımımızı desteklemek, bu duyguyu takımımıza hissettirmektir. Oyuncularımızın kişiliğine saldırmak, eleştiri sınırlarını aşmak değil, gereğince desteklemektir. "Galatasaray bir his takımıdır" gerçeğine uygun olarak, bu kararlılığı oyunculara hissettirerek istediğimizi almaktır. 2014 yılı, mayıs ayında Galatasaray, rakibine son darbeyi vurarak Türk futbolunda yeni bir dönem başlatacaktır. Şimdi destek zamanı!

ÖNER GÜZEL

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri