2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Felsefe / Psikoloji / Sosyoloji kategorisindeki Felsefe-mantık-sosyoloji-psikoloji isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  UYARI:
  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
  hayat bir pamuk ipliğine balıdır

  Standart Felsefe-mantık-sosyoloji-psikoloji

  SOSYOLOJİ
  Sosyoloji dersleri öğrencinin içinde yaşadığı toplumun sosyal dokusunu kavrayarak objektif bir bakış açısı geliştirmesine,ve bu davranışı bir yaşam biçimi haline getirmesine yardımcı olur. Belli bir sistem içinde sürdürülen programımızda temel amaç,örnekler ile çok sebepli yaklaşımlar geliştirerek tek yönlü bakış açılarının getireceği engelleri aşabilmektir.
  Tarafsız,yapıcı ve yaratıcı olabilmek ve kişinin kendisinden başlayarak insanlığa uzanan nitelikli yaşamı yaratabilmesi için gerekli olan bu donanımların verildiği dersimiz 12.sınıflarda seçmeli ders olarak okutulmaktadır.
  FELSEFE
  Felsefe dersleri filozofların hakikate giden yoldaki çıkarımlarıyla tanışan gencin, entellektüel kapasitesini farketmesi ve böylece kendisini ve sınırlarını keşfetmesine yardım eder.Bu keşif ile kendine güvenen; okuyan, yorumlayan, eleştirebilen yapıcı ve yaratıcı gençler yetiştirmeyi amaçlar.
  ETKİNLİKLER
  Okulumuz felsefe grubu öğretmenleri gerçek olana ulaşmak için edinilen bilgilerin kullanılması ve sistemli düşünmeyi örnekleyen etkinliklere önem vermektedirler.Bu nedenle de Felsefe kahvesi, konferanslar, söyleşi ve paneller düzenleyerek; Felsefe olimpiyatlarına katılarak gencin düşün dünyasında yeni ufuklar açılmasına ve bu tavrın bir yaşam biçimi olarak benimsenmesine çalışırlar.
  MANTIK
  Mantık dersleri düşünme ve ispat etmeyi, konuşma dilinde tutarlı olmayı;doğru ve yanlışı yaratan temelleri araştırır.Bir anlamda doğru ve yanlışın bilimi olan Felsefe ile bağlantılı olarak ,ortaya çıkan bu bilim günümüzde de düşünme prensiplerinin uygulamalı çalışmalarıyla felsefi düşünme konusuna destek vermektedir.
  Mantık programı amaçlarını doğru düşünme ve akıl yürütmenin kurallarını öğreterek;geçerlilik, tutarlılık ve hakikat konuları üzerinde tartışma yaratarak gerçekleştirir. Böylece öğrenci gündelik yaşamdan, bilimsel çalışmalara kadar uzanan doğrularını sınama fırsatı elde etmiş olur.
  Ders,12.sınıflarda seçmeli olarak okutulur.

 2. #2
  UYARI:
  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
  Cool Üye

  Standart Cevap: Felsefe-mantık-sosyoloji-psikoloji

  Felsefe dersini özellikle de çok severdim. Eleştirel düşünmeyi öğreten çok faydalı bir ders..
  Ben nefessiz kaldım sen gidince
  Sen kalpsiz kaldın bensiz gidince

Sistem Bilgileri

Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir!
Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2018

Web Design: ÖzkaN

Uyarı

5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesine göre üyeler yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Yer sağlayıcı olarak hizmet veren sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler ile ilgili iletişime geçilmesi halinde size dönüş yapacaktır.