Adnan Oktar Anlatıyor

meridyen2

Kayıtlı Üye
Adnan Oktar Anlatıyor : Ateistlik İnsanların Samimi İnançları Değildir, Aşağılık Kompleksi ve Eziklikten Kaynaklanır. Züppelik, Toplumda Kendini Kabul Ettirmek için Geliştirilen Pis Bir Savunma Metodudur. - TÜRKÇE

ADNAN OKTAR: Atatürk kendi zamanında müthiş bir mahalle baskısı gördü, daha hala devam eder mahalle baskısı. Mesela dindar bir genç kız oluyor, ya diyor açıyor arkadaşı, duydum diyor Kuran okuyormuşsun sen, yahut namaz kılıyormuşsun doğru mu ya diyor, böyle şeylerde mi var sende diyor. Olur mu arkadaşım diyor ne alakası var diyor. Mesela bak öbür taraf da dindar, o da dindar ama. Olur mu diyor niçin öyle bir şey yapayım ki diyor. Ne bileyim öyle duydum da diyor. İki tarafta dindar, o da ateist havası veriyor kendine, o da ateist havası veriyor ve birbirlerini eziyorlar. Toplumda çok yaygın, senin hiç ummadığın insanlar dindar aslında.

SUNUCU: Niye ateist olmak çok mu bir şeymiş yani?

ADNAN OKTAR: Canım ateist olmak, adam gerçek inancını savunsa tamam ama değil. Olmadığı halde ateistlikle hava atıyor. Yani onunla etrafına kendince sükse yapıyor. Yani aşağılık kompleksi var, eziklik var. O aşağılık kompleksini ezemiyor. Yani dindar olunca alay edilir korkusuyla. Ben de ateistim diyor. İşte yahut Hinduyum diyor, yahut Budistim diyor, hava olsun. Yahut Hırisiyanım diyor, hiç inanmıyor halbuki. Ne Hıristiyan, ne Budist var ya bizde öyle tipler. Tabii mesela diyorki ben Hıristiyan oldum, aaa diyor bütün millet şok oluyor böyle. İnan bana sırf züppelik olsun diye yapıyor, yani sırf züppelik başka bir şey değil. Ne Hıristiyan, ne de Müslüman. Biraz sonra bakıyorsun, ya arkadaş diyor ben diyor Budist oldum diyor. Bir şok daha, ya ne modern adam falan diyorlar. Avanak tipler de hayran oluyor. Adam diyor baksana ne kadar özgür adam diyor. Yeni bir fikir daha geliştirdi diyor. Bu sefer daha da havalı, bu sefer varoluşçuyum ben diyor. Vay diyorlar böyle adama bak sen ya diyorlar. Dinden felsefeye, felsefeden dine değil mi? Mesela egzistansiyalistim diyor böyle havalı falan. Vay diyorlar yine böyle Fransızca falan muazzam bir şeyle. Bunların hep kökeninde aşağılık kompleksi ve eziklik var. Halbuki kökeninde normal Allah’a inanıyor bu insanlar, yani samimi olarak inanıyorlar, dine de inanıyorlar. Yani inanmamaları mümkün değil. Ama züppelik de ayrı bir felsefedir yani kurtalamıyor ondan, yakasını kurtaramıyor, illa ki hava atacak. Çünkü etrafındaki arkadaşlarına bakıyor züppe, alaycı, böyle kaşı gözü her tarafı oynuyor, ağzı, burnu, dedikoducu. Ondan sonra böyle aşağılık kompleksiyle karışık büyüklük kompleksi var. Çünkü aşağılık kompleksi olanlarda büyüklük kompleksi de oluyor, ikisi birlikte olur. Bakıyor kalleş, oyuncu, vefasız, tuzakçı ne yapacak, o da ona karşı aynı stili geliştiriyor. O da kalleş oluyor, o da oyuncu, o da züppe, o da oynak, o da böyle saygısız, küstah görünüyor. Ve böylece kendisiyle alay edilmesini engellemiş oluyor. Yani bloke etmiş oluyor onu. Çünkü onun küstahlığına karşı o saygılı olsa ezilecek kendi kafasına göre, onun vefasızlığına karşı vefalı olsa yine ezilecek, onun züppeliğine karşı efendi olsa yine ezilecek, onun dinsiz, ateistliğine karşı dindar olsa yine ezilecek. Çözüm ne, o silaha, o pis silaha, pis silahla karşılık veriyor. Yani pisliğe pislikle karşılık veriyor. Yani bunu bir savunma metodu olarak geliştiriyorlar. Bu ciddi bir sorundur toplumda. Mesela liselerde, üniversitelerde, sokaklarda. Mesela gençler toplanırlar yazın, mesela plajda, mesela gitar çalıyor falan böyle, kimi züppelik yapıyor, kimini falan taklit ediyor, bira şişeleri ellerinde falan böyle, abili mabili konuşmak. Şimdi oraya efendi bir insanın gittiğini düşün, nezaketli, saygılı hemen ezmeye kalkarlar. Çözüm ne onun açısından, züppe olması.

SUNUCU: Süt çocuğu derler hatta.

ADNAN OKTAR: Ha süt çocuğu, süt çocuğu denmemesi için, iyi aile çocuğu denmemesi için ne yapıyor? Kendini çakal gösteriyor. İt gösteriyor, yırtık gösteriyor, ağzı bozuk gösteriyor. Mesela küfrediyor, mesela argo konuşuyor, sakızı şişiriyor patlatıyor falan. Ya adam ne züppe diyorlar, tam bizimle arkadaş olacak gibi diyorlar, biz yanlış anlamışız çocuğu ya diyorlar, çocuk tam bizdenmiş diyorlar. Kafaymış diyor çocuk değil mi? Ya biz ne bilelim, biz de zannettik muhafazakar aile falan olunca yanlış anladık. Fakat tamam diyor şimdi olaylar. Hatta bir kısım muhafazakar aileler de çocuğu öyle züppe ve dinsiz olunca daha onur duyuyor. Daha insanlar içinde itibarlı oluyor. Bizim çocuk diyor namaz kılmaz diyor, mesela satanisttir diyor falan. Oo falan diyorlar, şöyle bir gidip geliyor millet, o da onların süksesi oluyor. Yani insan zayıf yaratılmıştır. Yani psikolojisi çok zayıftır, direnemez. Mesela ben lisedeyken bizim arkadaşlarımızın hepsi işte klasik lise talebesi, ben hep yalnızdım lisede. Yani benim kendi bir inancım vardı, dindardım, onu ısrarla savunurdum. Alay eden de olurdu bilmem ne hiç takmadım. Akademi’de de öyle mesela, Akademi’ye ilk gelmiştim, komünistler toplanmışlar böyle yeşil parkalarla falan, bir girdik içlerine böyle bütün etrafım komünist dolu. Ya dediler şu sakallıya baksana falan dediler, sakallı bu da falan dediler. Ben onu gözüme kestirdim mesela, anladı gördüm, fakat anlamazdan geldim. Sonra gittim saatiniz kaç falan dedim, acayip utandı böyle, şaşırdı böyle bir toparlanamadı falan. Ben Akademi’yi 3. kazanmıştım bir de ondan da şok oldular. Yani resimde Hoca geldi baktı, “resim bu” dedi acayip, fotoğraf gibi yapıyordum resmi. Yani fotoğraftan farkı yok böyle o derece. Kalıp gibi çıkarıyordum resmi. Öyle Hocaların biri gidip biri geliyordu böyle, değil mi?

OKTAR BABUNA : Resimlerinizi gördük, ben biliyorum Hocam maşaAllah çok güzel.

ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Benim hem modern, hem de dindar olmam onlarda şok meydana getirmişti Akademi’de. Normalde dindar arkadaşlar kendilerini tamamen gizliyorlardı. Bir tanesi vardı öyle Beyoğlu’nda gitmiş Cuma namazı kılmış gizlice kapıda beklemişler bunu komaya sokmuşlardı böyle, feci şekilde dövmüşlerdi. Ben göğsümü gere gere diyordum arkadaş ben Cuma namazına gidiyorum, teşekkür ederim, açar mısınız şu yolu diyordum. Öğrenci barikatlarını aşıp geçiyordum. Okul işgal ediliyor ben işgaldeki barikatları aşıp gidiyordum, namaza gidiyorum ben Cuma’ya diyordum gidiyordum. Yani aşağılık kompleksi çok berbat bir şeydir. Züppeliğe züppelikle, itliğe itlikle, küstahlığa küstahlıkla karşılık verilmez. İnsanda bir onur haysiyet vardır, kişilik vardır. Eze eze söke söke inancını anlatırsın. Mesela herkes Darwinistti okulda, değil mi? Böyle azı dişini söker gibi söktük ve onlar diz çöktüler karşımızda. Bak, onlar bize diz çöktürmek istiyorlardı, ben toptan hepsine birden diz çöktürdüm. Tabii.

OKTAR BABUNA: %99 şu anda karşı.

ADNAN OKTAR: Tabii, mesela hatta benim tanıdıklarım falan dediler, şimdi okula gitti, etrafında kızlar falan da var, onu orada adam ederler dediler benim için. Yani biraz da çapkın biliniyorduk, o zamanlar öyle biliniyorduk. Bir adamın adı çıktı mı tamamdır, yani inşaAllah. Kızlar onu hiza eder falan dediler. Asla taviz vermedim, asla yani. Hatta kızlar acayip bastırıyorlardı, ben hiç bakmazdım o zaman kızlara böyle. Yani anladılar benim şey yaptığımı, haram diye yanaşmıyordum, çok dikkatli davranıyordum. Haram olduğuna dikkat ettiğimi anlayınca daha da fazla üzerime gelmeye başladılar tabii. Akademi’deki arkadaşların hepsi bilirler. Biliyorlar, kendileri de anlatıyorlar tabii. Yani çok şey ortam vardı. Ama inancımdan asla taviz vermiyordum.

OKTAR BABUNA: Ki ölümle tehdit ediyorlardı sizi Hocam o dönemlerde, ona rağmen, maşaAllah.

ADNAN OKTAR: Evet, evet, inşaAllah. Gerçek Müslüman böyle olur. Mesela halen de öyle, hapisle de tehdit ediyorlar, tımarhanesi, bilmem nesi falan bana vız gelir tırıs gider. En fazla şehit ederler, o da tam aradığımız zaten, inşaAllah. Mesela şeyde de, Emniyet’e girerken kolumu yukarı kaldırmıştım böyle, bu şekilde, kelepçeyi göstermek için. Millet kelepçeyi gizliyor ya böyle çantayla, paltoyla falan, bir şeyler yapıyorlar, altlara sokuyorlar falan. Kardeşim, kelepçe nurdur Müslüman için ve iftihar ederim. Ahirette o benim için altın değil mi? Bir güzellik olacak inşaAllah, sevap olacak. Ben onu niye gizliyeyim? O benim onurum yani değil mi? Bilakis tarihi resimler...

ADNAN OKTAR: Kelepçe, selamun aleyküm, gel gidiyoruz, o kadar basit yani. Yani bir gerekçe gerekmiyor ki. Daha önce de ben defalarca göz altına alınmıştım.
(harun yahya röportaş)

---> Adnan Oktar Anlatıyor

Ben bu adamı daha tam çözümleyemedim, yaptığı işlere bakıldığında güzel işler, fakat onu mehdi olarak gören müritlerini gördükçe midem bulanmıyor da değil.
internette dolaşan videolarını izlerseniz ne dediğimi herhalde anlarsınız.

---> Adnan Oktar Anlatıyor

Ciddiye alacak değiliz elbette. Kendisine kedikcikleri ile bol oynasmalı günler diliyorum.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri