Amazon Kadınları ve Yakışıklı Erkekler

Çirkin.Palyaço

Kayıtlı Üye
Amazonlar Kelt mitolojisinde Matriarkal olarak geçer. Homeros'un İlyada ve Odysseia eserinde yer almakta olup, Truva savaşında Aşil'e karşı savaştıkları geçmiştir. Ancak Amazonlar hakkında yazılanların çoğu Herodot'a dayanmaktadır.

Akhilleus, düşmanını yendiği için rahat bir nefes almış ama yine de; içinde bu çok iyi dövüşen düşmana karşı bir saygı, bir hayranlık uyanmış. Toz toprak içinde yatan bedene doğru yaklaşmış ve kendisini bu kadar uğraştıran kişinin yüzünü görmek için, yaralının başını kucağına almış. Bu narin beden karşısında biraz şaşırmışsa da asıl şaşkınlığı başlığı çıkartınca yaşamış. Karşısında bir kadın varmış. Hem de çok güzel bir kadın. Kendi mızrağı ile yaraladığı bu güzel kadın, az önceki zorlu mücadelede kendisini zorlayan askermiş. İnanamamış gözlerine Akhilleus. Öyle ki; ölmek üzere olan kraliçenin güzelliği ve cesareti karşısında, çok etkilenmiş ve aşık oluvermiş bu güzel kadına. Ama olan olmuş ve kraliçe aldığı ölümcül yara nedeniyle son nefesini vermiş Akhilleus’un kollarında. Akhilleus ve Penthesileia’nın bu mücadelesi zamanla o devrin sanatçıları ve ozanları arasında çok sevilmiş ve çeşitli sanat eserlerine konu edilmiş. Eski ve acıklı bir aşktan geri kalanlarla beraber...

Ve Amazon kadınları ile ilgili en ilginç detay; erkeklerle hiç etkileşimleri oldu mu?Evet olmuş, fakat bunu anaerkil soylarının devamlılığı için yapmışlar.Bunu yaparken yılda bir kez düzenlenen panayır şenliklerinde, köylerin yakışıklı erkeklerinden seçtikleri erkeklerle kutlayıp soylarının devamlılığını sağlarmış.Hatta öyle ki; İskitler yağmaya maruz kalmamak için Amazon kadınlarının bulunduğu yerleşim yerine savaşçı yerine bir grup yakışıklı erkek göndermiş ve gözlem yapmalarını istemiştir.

İşte hep diyorum ya, yüzyıllardır kadının beğeni algısı hiç değişmedi, bundan sonrada değişmeyecek.Birkaç sözüm ona "iç güzellik edebiyatı" yapan yalancı kadınlar iyi okusunlar bunları.Artık yalan söylemeyi bırakın, her birinizin hayatlarında yakışıklı bir erkek istediğini siz de biliyorsunuz ben de biliyorum...

Son düzenleme:
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri