Annem “Sen delisin” diyor

sensiz olmaz

Kayıtlı Üye
"Annem dominant bir tip. Aramızda kuşak çatışması var. Bana hiç sevgisini göstermiyor. Bazen “Seni doktora götüreceğim, sen delisin” diyor."

Güzin Abla, ben İstanbul’da yaşıyorum. 20 yaşındayım.
Hayatım sabah 06.00’da başlıyor. 08.00’de işbaşı yapıyorum. Saat 16.00’da paydos edip, 17.00’de okula gidiyorum. Gece geç saatte eve atıyorum kendimi...
Lisedeyken çok aktif ve çok başarılı bir öğrenciydim. Sağlam bir çevreye sahiptim.
Üç senedir ailemin maddi sorunları yüzünden bir yandan üniversitede okurken, diğer yandan çalışıyorum.
Benim sorunum şu; aşırı duygusalım ve sevgiye, ilgiye çok ihtiyacım var.
Uzun süredir erkek arkadaşım yok. Çok yakın bir arkadaşa da sahip değilim.
Her şeyi içimde yaşıyorum, çok bunaldım. Açıkçası depresyondayım.
Annem de dominant bir tip; aramızda kuşak çatışması var.
Her şeyimi ona anlatabiliyorum ama o bana hiç sevgisini göstermiyor.
Bazen bana “Seni doktora götüreceğim, sen delisin” diyor. Oysa ben sevgi yoksunluğu yaşıyorum.
Moralim çok bozuk, şu an ağlayarak bu satırları yazıyorum size. Ne olur fikrinizi bana bildirin.
Rumuz: Çok yalnızım
Anne ve kızları arasındaki bu kuşak çatışması çok fazla görülüyor.
Kız çocukları nedense, anneleriyle sık sık tartışma yaşıyor, annelerinin düşüncelerini kabullenemiyor.
Anneler ise ısrarla çocuklarını bilgi ve tecrübeleriyle korumaya çalışıyor.
Ama sonuçta aile içinde sürtüşme yaşanıyor, kızlar annelerini dominant, hükmeden anne olmakla suçluyorlar.
Belki anneler de biraz abartıyorlar ama kızlar da haksızlık yapabiliyorlar.
Burada, ailenin birden maddi sorunlarla karşılaşması sonucu, hem çalışıp hem okumak zorunda kalmanın sende yarattığı ani bunalım söz konusu.
Ancak ülkemizde eğitimini bu şekilde devam ettiren o kadar çok genç var ki...
Bu nedenle önce kendine acımaktan vazgeç.
Eğer durumunuz iyiyken çevrende pek çok arkadaşın vardı da, şimdi onları bulamıyorsan, demek ki onlar gerçek arkadaş değillermiş.
Annelerin çocuklarının bunalımlarını anlamaktansa, onu bir psikoloğa götürmek istemesi de çok doğal aslında. Sana “Delisin” demesi ise çok üzücü.
Ama neden annenle bu sevgi yoksunluğunu paylaşmıyorsun? Ona “Her şeyden önce sevgi bekliyorum senden” demek o kadar mı zor?

Meğer eski sevgilisiyle nişan planları yapıyormuş
Sevgili Güzin Abla, erkek arkadaşım beni beş yıl ilişki yaşadığı eski sevgilisiyle aldattı. Oysa üç yıldır ayrılardı. Bizim ilişkimiz ise sadece üç aydır sürüyor.
Benden gizli Facebook’ta konuşuyorlarmış. Nişan planı bile yapmışlar!
Mesajlarını gördüğümde dünya başıma yıkıldı.
Erkek arkadaşım kafasının çok karışık olduğunu ama beni daha çok sevdiğini söylüyor.
Onu terk etmedim, çünkü her şeye rağmen onu çok seviyorum ama güvenimi kaybettim.
Sanırım ayrılmam gerekiyor...
Ne olur cevap verin, ne yapmalıyım? Konuşabileceğim hiç kimsem yok...
Rumuz: Bay negatif
Belli ki o kız eski sevgilisinden tamamen kopamamış. Aradan üç yıl geçmesine rağmen yine bir şekilde sevdiğin gence ulaşmış.
Bir de üstelik seninle bir beraberlik yaşadığını görünce, tekrar başlamak için mutlaka bir adım atmıştır.
Bu da sevdiğin gencin kafasını karıştırmış.
Seni daha çok sevdiğini söylese de, eski sevgilisini unutamamış anlaşılan.
Madem nişanlanmaktan söz ediyorlar, senin bu durumu kesinleştirmen gerekiyor kızım.
Sevdiğin genç ne yapmak istiyor? İkinizi birden idare etmeyi mi düşünüyor? Yoksa mutlaka bir tercih yapmak zorunda.
Bunu kesin olarak öğren, ondan sonra kararını ver.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri