Engelli bir hanımın mühtiş zekası

mavikalem34

Kayıtlı Üye
Merhaba. Bizim burada belediye sağolsun, inanılmaz bir iradeyle, kaldırımları söküp; bir ileri, bir geri alıyor.
Ve kaldırım kenarlarında 20cm kadar çukurlar oluşuyor. Engelli sandalyeleri, bebek arabaları bunları geçemeyip içine düşüyor. Sağlam insan dahi çok zor çıkarabiliyor.
Akülü sandelyesi olan bir hanım kardeşimiz; normalde asla geçemiyeceği çukuru geçmek için mühtiş bir yöntem bulmuş. Bu kardeşimiz sanki mühendis gibi. ben öyle düşünüyorum. Aracını çukura çarpaz (açılı) sürüyor. Ve inanılmaz bir şekilde ilk gelen teker çukura düşmeden geçiyor.2.cisi ,3cüsü,ve dördüncüsü. Bir bir tekerler geçiyor, Sanki çukur yok olmuş. Ve devam ediyor.
Çok hoşuma gitti inanın. Sanki o değil ben geçmiştim çukurdan. Gidip tebrik etmek istedim. Ama sonradan rahatsızlık olur diye vazgeçtim. Ama bana olan olmuş ben çok sevinmiş, çok pozitif olmuştum. Bu hanım arkadaşımı ve varsa böyle marifetli, düşünceli diğer arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Saygılar.:4::59::59:

---> Engelli bir hanımın mühtiş zekası

Merhaba. Bugün bir başka engelli arkadaşımız sandelyede birisinin yardımı ile gitmeye çalışırken gördüm. Engelli arkadaşımız kilolu, yardım edenin gücü yetmiyor neredeyse. Yani çok zorluk, çok ızdırap var. Hemen yanlarına gidip, izin istedim. Daha önce gördüklerimi anlattım. Böyle yapmanın çok rahatlık sağlayacağını belirttim. Arkadaşımız hemen deneyelim dedi. İlkinde teker çukura düştü. İkincisinde ise başka teker düştü. Üçüncüsünde ön tekerler geçti, arka tekerler açısız olunca onlar çukura düştü. Tekrar denendi bu sefer oldu. Bir daha yapınca kendi kendine geçti, ama birazcık düştü. Bir defa daha yaptı ve arkadaşımız şifreyi çözdü, Sarsıntısız olarak düşmeden geçti. Bir kere daha dedik, gitti geldi tek başına harika bir şekilde yardımsız olarak geçti. Sanki çukur yokmuş gibi. Evet hem biz memnun olduk, hem bu kardeşimizin yardıma ihtiyacı azaldı , belli ölçüde de olsa. Çok sevindim çukuru tek başına geçebilmesine. Sanki çukuru o değil, ben geçmiştim.
Bütün ihtiyaç duyan arkadaşlarımıza anlatın lütfen. Yardımsız, gidebilmek hem onlar , hem bizler için daha güzel olacaktır. Saygılar.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri