1 sonuçtan 1 ile 1 arası
Şu an Meslekler kategorisindeki Dedektif isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  UYARI:
  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
  dυѕLєяfσяυм üує

  Standart Dedektif

  Daha ziyade filmlerden aşina olduğumuz dedektiflik mesleği ve dedektifler hakkında aslında çok az şey bilmekteyiz. Birinci olarak, [Linkleri Görebilmek için ÜYE Olmalısınız!Hemen ÜYE OL!] ücretleri aslında bağlı olduğu resmi kurumun belirlediği kadardır. Çözdüğü olay başına yüz binler almaz. Aylık maaşını alır.
  Zaten ortalama bir olayı çözmesi en az aylar sürer, filmlerdeki gibi bir iki haftada olayı çözmesi neredeyse imkansızdır. En basiti, kendimizden örnek alalım, başımıza gelebilecek çok basit bir hayali bir olay kurgulayıp, çözmeye çalışalım. 30 daireli bir apartmanda oturduğumuzu varsayalım. Bir akşam eve geldiğimizde, kapımızın önündeki paspasın orada olmadığını farkedelim.Bu hırsızlık olayını çözmemiz gerekseydi neler yapardık?
  İlk önce apartmanın görevlisiyle, bir şey görüp görmediğiyle ilgili konuşurduk. Çünkü apartman görevlisi, günün belirli saatlerinde ekmek dağıtımı, çöp toplanması gibi görevler için apartmanda dolaşmakta. Sonra, bulunduğumuz kattaki komşulardan başlayarak olayı gören biri olup olmadığını anlamaya çalışırdık. Şanslı olduğumuzu varsayalım, paspasın durduğu yerde, çok belirgin 45 numara bir ayak izi bulduk diyelim.Bu ipucu şu aşamada araştırmamızda fayda sağlamaz,araştırmamızın bir sonraki aşamasında kullanmak için kenara koyalım. Apartmanın dışına çıkıp mahalle esnafına ,elinde paspas ile yürüyen birini görüp görmediklerini sorardık. Komşularla konuşmamız sonrasında mor paltolu bir adamın elinde paspas benzeri bir şeyle yukarı çıktığını tespit ettik diyelim. Şimdi, komşularımızdan biri bu hırsızlık olayını gerçekleştirdiyse, şüphe çekmemek için bir süre bu paspası kullanmayacaktır. Biz, bu aşamada paspası olmayan ya da paspası eskimiş olan komşuları tespit ederdik. Belki haftalarca apartmana girip çıkan komşularımızın paltolarına ve ayakkabını çaktırmadan incelerdik. 45 numaralı bir ayağın, bir bayana ait olma ihtimali düşük olduğundan erkek adayları takibe alırdık, ancak yine de bir olasılığı gözden kaçırmamak için apartmandaki hanımların ayaklarına da göz ucuyla bakardık.
  Varmak istediğim nokta, en basit olaydan, kapımızın önündeki, ayağımızı sildiğimiz kıymetsiz paspastan yola çıkarak, dedektiflerin araştırmış oldukları çok daha karmaşık olayları, üstelik olayın geçtiği yerle tamamen yabancı oldukları halde, olayları büyük bir sabırla ve ipuçlarını uç uca ekleyerek nasıl çözdükleridir.
  Dedektif, ay sonunda almış olduğu [Linkleri Görebilmek için ÜYE Olmalısınız!Hemen ÜYE OL!] ücretini sonuna kadar hak etmiyorlar mı?
  Konu MertCanBey tarafından (11 Nisan 2017 Saat 22:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: Reklam yasaktır.

Sistem Bilgileri

Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir!
Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2018

Web Design: ÖzkaN

Uyarı

5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesine göre üyeler yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Yer sağlayıcı olarak hizmet veren sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler ile ilgili iletişime geçilmesi halinde size dönüş yapacaktır.