Sony’nin tanıttığı cihazlar bizi ellerimizi hatta gözlerimizi kullanmaktan kurtaracağa benziyor. Sony, planlarında görmediğimiz hatta varlığını bile unuttuğumuz cihazlar sayesinde bizi teknolojiye daha çok bağlarken insanlardan da izole etmemeyi planlıyor.

Sony Xperia Ear

Sony’nin ilk tanıttığı cihaz Xperia Ear. İlk bakışta basit bir bluetooth kulaklık gibi görünse de aslında bundan çok daha zeki bir cihaz. Xperia Ear aramalar yapıyor, mesajlara yanıt veriyor ve sesli komut sistemiyle daha birçok işinizi ellerinizi kullanmadan halletmenizi sağlıyor. Bu yaz çıkması beklenen cihaz oldukça ergonomik görünürken tüm günlük kullanıma da uygun.Sony Xperia Eye

Geniş açılı lenslere sahip kompakt kamera Xperia Eye boyuna ya da giysiye takılabiliyor. Cihaz, Xperia Ear ile aynı konseptte tasarlandı. Amacıysa bizi gerçekten koparmadan anlık deneyimlerimizi kaçırmamızı engellemek.

360 derece lens ve 4K video desteği içeren cihaz 21 MP kameraya sahip. Sensorleri sayesinde giyilebilir cihaz yüz ifadelerine cevap vererek ve sesli komutları algılayarak işlemler için ellerinizi kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.