3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Turizm, Gezi ve Seyahat kategorisindeki Londra Gezilecek Yerler isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  UYARI:
  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
  Ömürlüğüm

  Standart Londra Gezilecek Yerler

  Londra Gezilecek Yerler  Londra gezilecek yerler listesi bir çok tarihi mekan, bazilika & kilise, büyük meydan, cadde, park ve müzelerden oluşuyor. Londra gezilecek yerler listesinde ücretli yerlerin yanında ücretsiz gezebileceğiniz de bir çok yer mevcut.

  Londra gezilecek yerler listesinde bulunan önemli gezi noktaları hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz gezi noktasındaki ilgili bağlantıları kullanabilirsiniz.
  Londra Gezilecek Yerler Listesi

  Londra gezilecek yerler listesinde Londra geziniz boyunca mutlaka gezmeniz gereken yerler sıralı bir şekilde yer alıyor.

  1)BIG BEN


  Londra gezilecek yerler listemizin 1 numarasında Westminster Sarayı’nın saat kulesi olan Big Ben yer alıyor. “Big Ben” adı aslında kulede yer alan beş çandan biri için kullanılır.

  2)BUCKINGHAM SARAYI

  İngiliz kraliyet ailesinin sahip olduğu saraylardan biri olan Buckingham Sarayı’nın bir kısmı hala kraliyet ailesi tarafından kullanılmaktadır.


  3)WESTMINSTER SARAYI

  Londra gezilecek yerler listemizdeki bir diğer önemli saray ise Westminster Sarayı. Palace of Westminster ya da Houses of Parliament olarak da bilinir.

  4)TOWER OF LONDON

  Tower of London, Londra’da çok merkezi bir noktada bulunan ve şehrin sembollerinden olan görkemli bir kaledir. Kale, 11. yüzyılın başında Kral William tarafından yapılmıştır.

  5)TOWER BRIDGE

  Tower Bridge Londra’nın en ünlü sembolü olan mimarlık harikası köprüsüdür. Köprü, yakınındaki Tower of London ile uyumlu olması için Viktoryan gotik tarzda yapılmıştır.

  6)LONDON EYE


  London Eye, Londra gezilecek yerler listemizdeki bir diğer ünlü yapı. London Eye tarihi olmayan fakat Londra’daki popüler turistik noktalardan biri olan dönme dolaptır.

  7)WESTMINSTER ABBEY

  Westminster Abbey, Houses of Parliament’in karşısında bulunan manastırdır. Hem tarihi hem dini önemi bulunan manastırda taç giydirme törenleri de yapılmıştır.

  8)TRAFALGAR MEYDANI

  Trafalgar Meydanı Londra’daki en ünlü ve en büyük meydandır. Şehrin oldukça merkezi bir noktasında bulunan meydan orta çağlardan beri buluşma noktası olmuştur. Detaylar: Trafalgar Meydanı

  9)ST PAUL KATEDRALİ

  St Paul Katedrali, Londra gezilecek yerler listemizdeki bir diğer önemli dini merkezdir. en büyük katedrallerinden biridir. Katedral, Christopher Wren tarafından 1675 – 1711 arasında inşa edilmiştir.

  10)BRITISH MUSEUM

  British Museum Londra’nın en ünlü müzesidir. 1753 yılında kurulan müze, Sir Hans Sloane’ın 71.000 nesnelik koleksiyonunu bağışlaması ile oluşturulmuştur

  11)HYDE PARK


  Hyde Park 1637 yılında açılan Londra’nın ünlü parklarından biridir. Hyde Park oldukça geniştir ve içinde farklı kısımlar bulunmaktadır. Devasa boyutta yeşillik bir alandır.

  12)MADAME TUSSAUDS MÜZESİ


  Londra gezilecek yerler listemizdeki bir diğer eğlenceli gezi noktası Madame Tussauds Müzesi’dir. Müzede dünyaca ünlü starların, politikacıların bal mumu heykellerini inceleyebilirsiniz.

  13)PICCADILY CIRCUS


  Piccadily Circus şehrin merkezinde yer alan bir meydandır. Meydan 19. yüzyılın sonunda yerleştirilen çeşme ve neon ışıklı ilanlar ile Times Square’e benzetilmektedir.

  14)HARRODS


  Harrods Londra’nın en ünlü alışveriş merkezidir. Lüks alışveriş merkezi Londra’yı ziyaret eden birçok turistin ziyaret ettiği bir noktadır. Genellikle lüks ve pahalı mağazalar bulunur. Tarihi 1849 yılında Henry Harrod’ın Brompton Road Knightsbridge’de küçük bir bakkal açması ile başlamıştır.

  15)MARBLE ARCH


  Marble Arch Hyde Park’da bulunan taktır. İlk olarak Buckingham Palace için yapılan tak sonrasında Hyde Park’a götürülmüştür. Buckingham Sarayı’na zafer girişi olarak yapılmıştır.

  16)CONVENT GARDEN

  Covent Garden Londra’da yer alan turistik bir bölgedir. Merkezinde cam çatılı bir sebze meyve pazarı bulunur ve esas Covent Garden’ın burası olduğu söylenir. Covent Garden özellikle yaz aylarında ve hafta sonları oldukça kalabalıktır.

  17)NATIONAL GALLERY

  National Gallery, Londra gezilecek yerler listemizdeki en önemli müzelerden biridir. Müze içerisinde 1260 – 1900 yılları arasındaki döneme ait etkileyici bir koleksiyon bulunmaktadır.

  18)NATURAL HISTORY MUSEUM

  Natural History Museum Londra’da yer alan bir müzedir. Özel bir koleksiyon şeklinde başlatılan müze zamanla dünyanın en büyük tarih müzelerinden biri haline gelmiştir.

  19)THE SHARD

  Londra gezilecek yerler listemizdeki en etkileyici yapılardan bir diğeri, The Shard. 72 katlı bir gökdelen olan yapı, Şubat 2013’de açılabilmiştir. Yüksekliği 309.6 metredir.

  20)VICTIRA & ALBERT MUSEUM

  Victoria & Albert Museum dünyanın en büyük dekoratif sanat müzesidir. Yaklaşık 4.5 milyon parçanın bulunduğu müze, Londra’nın en çok ziyaretçi çeken müzelerinden biridir.

  21)LONDON AQUARIUM

  London Aquarium Avrupa’nın en büyük akvaryumlarından biridir. Thames Nehri kenarında, London Eye’ın arkasında ve Dungeon of London’ın hemen yanında bulunan London Aquarium dünyanın birçok yerinden binlerce deniz canlısını barındırmaktadır.

  22)NOTTING HILL

  Notting Hill Londra’nın renkli semtlerinden biridir. Royal Borough of Kensington ve Chelsea sınırları içerisinde Kensington Gardens yakınında bulunan Notting Hill, her yıl Ağustos ayında düzenlenen karnaval ve Portobello Sokak Marketi ile tanınır.

  23)TATE MODERN


  Tate Modern, Londra gezilecek yerler listemizdeki en önemli müzelerden biridir. 20. yüzyıldan günümüze modern sanat eserleri burada sergilenmektedir.

  24)TATE BRITAIN

  Tate Britain Londra’da bulunan bir diğer müzedir. 1897 – 1932 yılları arasında National Gallery of British Art ve 1932 – 2000 yılları arasında Tate Gallery olarak bilinen galeri son olarak Tate Britain adını almıştır.

  25)KENSINGTON GARDENS

  Kensington Gardens Londra’da Hyde Park sınırında bulunan bahçelerdir. Kensington Sarayı’na ait olan bahçeler 111 hektarlık alan üzerine kuruludur. Hyde Park’ın doğu sınırındadır.

  26)SHAKESPARE GLOBE

  Shakespeare Globe Londra’nın tarihi ve ünlü tiyatrosudur. William Shakespeare ile bağdaştırılan tiyatto 1599 yılında ünlü İngiliz yazar ve şair Shakespeare’e ait olan bir oyunculuk kurumu ile birlikte kurulmuştur.

  27)30 ST MARY AXE


  30 st Mary Axe, Londra gezilecek yerler listemizdeki en etkileyici yapılardan biridir. 41 katlı gökdelen 2004 yılında yapılmıştır. Farklı tasarımı ile elmas şeklinde panellere sahiptir.

  28)ROYAL ALBERT HALL

  Royal Albert Hall Londra’da bulunan en ünlü sanat merkezlerinden biridir. Günümüzde ise Londra’nın en ünlü yerlerinden ve Avrupa’nın en iyi sanat merkezlerindendir.

  29)REGENT’S PARK

  Regent’s Park Londra’da bulunan en büyük yeşillik alanlardan biridir. Park birçok turistik noktaya ev sahipliği yaparken 19. yüzyılın nadide mimari eserleriyle sınıra sahiptir.

  30)CUTTY SARK

  Cutty Sark tarihi bir yelkenlidir. Ait olduğu dönemin en hızlılarından olan Cutty Sark günümüzde Greenwich limanında karada sergilenmektedir. Cutty Sark 1869 yılında inşa edilmiştir.

  31)KEW GARDENS


  Kew Gardens, Londra gezilecek yerler listemizdeki en önemli yeşil alanlardan biridir. Londra’da yer alan dünyanın en önemli botanik bahçelerinden olan yer 132 hektarlık bir alan kaplamaktadır.

  32)KENSINGTON PALACE


  Kensington Palace kraliyet ailesine ait saraylardan biridir. Bu kiremit renkli saray Kensington Gardens içerisinde 17. yüzyılda inşa edilmiştir. Kensington Palace’ın sadece bir kısmı ziyarete açıktır.

  33)THE LONDON DUNGEON

  The London Dungeon, Londra gezilecek yerler listemizdeki en eğlenceli duraklardan biridir. The London Dungeon’da korkunç tarihi gerçekler daha eğlenceli bir biçimde sunulmaya çalışılmıştır.

  34)STAMFORD BRIDGE


  Stamford Bridge Londra’da yer alan bir stadyumdur. Chelsea ve Fulham sınırında bulunan Stamford Bridge Chelsea Futbol Kulübü’nün resmi stadıdır.

  35)ST JAMES PARK

  Londra gezilecek yerler listemizdeki bir diğer yeşil alan, St James Park. 23 hektarlık bir alan üzerine kurulu olan St James Park içerisinde güzel bahçeler, bir göl ve birçok açık alan bulunmaktadır.

  36)NATIONAL PORTRAIT GALLERY


  National Portrait Gallery Londra’da bulunan bir sanat galerisidir. Önemli ve ünlü İngiliz kişilerinin portlerine ev sahipliği yapan galeri 1856 yılında açıldığında dünyadaki ilk ve tek portre galerisiydi.

  37)IMPERIAL WAR MUSEUM


  Londra gezilecek yerler listemizdeki bir diğer önemli müze, Imperial War Museum. İlk olarak I. Dünya Savaşı’na İngiliz katkısını tasvir etmek için kurulan Imperial War Museum sonrasında 20. yüzyıl ile ilgili bütün savaş öğelerini sunmaktadır.

  38)LONDON ZOO

  London Zoo Londra’da bulunan dünyanın en eski hayvanat bahçelerinden biridir. Şehirdeki en turistik noktalardan olan London Zoo yaklaşık 180 yıl önce kurulmuştur. Regent’s Park içerisinde şehir merkezindedir.

  39)BOROUGH MARKET

  Borough Market Londra’nın ünlü toptan ve perakende yiyecek pazarıdır. Southwark’da bulunan Borough Market Londra’daki en büyük ve en eski pazarlardan biridir.

  40)O2 ARENA


  O2 Arena Londra’daki modern bir sanat salonudur. 20. yüzyılın sonunda milenyumu kutlamak amacıyla yapılmıştır. Dünyanın en görkemli konser salonlarından biri olarak kabul edilmektedir.

  41)MILLENNUM BRIDGE

  Millennium Bridge Thames Nehri üzerinde inşa edilen son köprülerden biridir. 2000 yılı milenyum için yapılan bu köprü Haziran 2000’de açılmıştır.

  42)THAMES NEHRİ

  Thames Nehri güney İngiltere boyunca akan nehirdir. İngiltere’nin en büyük, Birleşik Krallığın Severn Nehrinden sonraki en büyük nehridir. En çok etkilediği yer olarak Londra bilinse de Oxford, Reading, Henley, Windsor, Kingston ve Richmond’dan da geçmektedir. Nehir kenarında aslan figürleri bulunmaktadır. “When the lions are drinking, London is sinking.” (Aslanlar içiyorken Londra batıyor.) sözü ile ilişkilendirilen bu aslan figürleri Thames Nehri su seviyesini kontrol etmek için kullanılır. Su seviyesi aslan başlarını geçince şehirde sel alarmı verilmektedir. Londra gezilecek yerler listesindeki bir çok ünlü yapı bu nehir etrafında yer alır.

  43)ROYAL NATIONAL THEATRE


  Royal National Theatre Londra’nın milli tiyatrosudur. Royal Shakespeare Company tiyatrosu ile İngiltere’nin görkemli tiyatrolarından biridir. 1963 yılında kurulan Royal National Theatre 1976 yılına kadar Waterloo’daki binasında hizmet vermiştir. Sonrasında Sir Denys Lasdun ve Peter Softley tasarımı olan günümüzde de kullanılan yerine taşınmıştır. Thames Nehri kenarında bulunan Royal National Theatre’in ülkeye büyük gelir sağladığı düşünülmektedir.

  44)SOHO

  Soho Londra’da bulunan bir semttir. Şehrin batısında yer alan Soho oldukça uzun bir tarihe sahiptir. Fakat Soho’yu 20. yüzyıldan itibaren ünlü yapan şey seks dükkanlarıdır. Gece yaşamı ve film endüstrisi ile de tanınan Soho 1980 yılından beri değişikliğe uğramaktadır. Günümüzde seks sektörü küçülürken ofis ve çalışma merkezlerinin yoğunlaştığı elit bir yer olmaya başlamıştır.

  45)SCIENCE MUSEUM

  Londra gezilecek yerler listemizdeki bir diğer önemli müze, Science Museum. South Kensington’da bulunan Science Museum şehrin en çok ziyaret edilen müzelerindendir. Yılda 2 -3 milyon ziyaretçisi vardır. Girişi ücretsiz olan müze içerisinde sanayi, endüstri, bilim konularında farklı nesne, sunum ve bilgilendirici öğeyi görmek mümkündür. Science Museum bünyesindeki geçici sergiler ücretli olabilmektedir.

  46)CITY HALL


  City Hall Londra belediye binasıdır. Alışılagelmiş belediye binalarının aksine özellikle mimarisi ve tasarımı ile dikkat çeker. City Hall Southwark’de yer alır ve Norman Foster imzalı bina 2002 yılında açılmıştır. Yaklaşık 500 metrelik iç koridoru ve muhteşem iç tasarımı ile Londra gibi bir şehre yaraşır şekilde yapılmıştır. City Hall içerisinde alınan tüketim önlemleri ile şehrin en yeşil binalarından biri seçilmiştir.

  47)HMS BELFAST

  HMS Belfast bir müze gemisidir. Imperial War Museum tarafından Thames Nehri üzerinde işletilmektedir. Tower of London’ın karşısında bulunmaktadır. 1971 yılından beri sergide bulunan HMS Belfast 10.000 ton ağırlığındadır. Neville Chaamberlain tarafından “The Edinburgh” isimli gemi ile birlikte yapılmıştır. Birçok savaşta görev yapan HMS Belfast denizcilik tarihini merak edenler tarafından mutlaka ziyaret edilmelidir.

  48)LEGOLAND WINDSOR

  Legoland Windsor, Londra gezilecek yerler listemizdeki en eğlenceli duraklardan bir diğeri. Legoland Windsor genellikle çocuklara yönelik bir parktır. Windsor, Berkshire’da yer almaktadır. Teması lego oyuncaklarıdır. 1996 yılında açılan Legoland Windsor, Danimarka’daki Legoland Billund’dan sonraki en büyük lego parkıdır. Windsor Kalesi’nden 8 mil ötede bulunan Legoland Windsor, her yıl yaklaşık 2 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Giriş ücreti 43.20 pound olan Legoland Windsor 09.30 – 10.00 arasında açılıp 17.00 – 19.00 arasında kapatılmaktadır.

  49)WARNER BROS. STUDIOS

  Warner Bros Studio Tour London sizi Harry Potter’ın gizemli dünyasına götürecek bir turdur. Tüm zamanların en sevilen filmlerinden olan Harry Potter’ın sahne arkası, kostümleri, kullanılan nesneleri Warner Bros Studio Tour London ile görülebilir. Tam bilet 57, indirimli bilet 52 pound olan Warner Bros Studio Tour London, Leavesden’de yer almaktadır.

  50)SOUTHWARK CATHEDRAL

  Southwark Cathedral Londra’daki en eski gotik kilisedir. London Bridge’e yakın Thames Nehri kenarında bulunan Southwark Cathedral 1000 yıldan öncesine giden bir tarihe sahiptir. Katedral olarak değiştirilmesi ise 20. yüzyılın başına denk gelmektedir. Tarih kokan Southwark Cathedral’ı ziyaret ettiğinizde tarih, arkeoloji, mimari gibi öğeleri bir arada bulabilirsiniz. Katedral içerisinde bir kafe ve hediyelik eşya dükkanı da mevcuttur.

  51)ST. PANCRAS STATION

  St Pancras Station Londra’da yer alan bir tren istasyonudur. Victorya tarzı mimarisi olan bu istasyon ilk dönemlerde ulusal tren yolculukları için kullanılsa da 2007 den beri uluslar arası seyahatlarin başlangıç ve bitiş noktasını oluşturmaktadır. 1868 yılında açılan St Pancras Station 2000 yılında büyük bir yenileme ve genişletme çalışması geçirmiştir. Buradan Paris, Brüksel gibi yerlere gitmek mümkündür. İçerisinde bir metro istasyonu mevcuttur.

  52)ST. JAMES PALACE

  St James Palace Londra’nın en eski saraylarından biridir. St James Park, Pall Mall yakınında bulunan St James Palace, son iki yüz yıldır kraliyet üyeleri tarafından kullanılmasa bile önemini korumaktadır. 16. yüzyılda Kral VIII. Henry tarafından kullanılmıştır. 19. yüzyılda meydana gelen bir yangında büyük ölçüde zarar gören St James Palace, yenileme çalışmaları sonucunda tekrar kullanılır hale getirilmiştir.

  53)ADMIRALTY ARCH: Admiralty Arch Londra’da bulunan bir anıtıır. Kral I. Edward tarafından annesi Kraliçe Victoria için yaptırılan arklar Trafalgar Meydanı’ndan the Mall’a gider ve Buckingham Palace’a bakar. Admiralty Arch, adını deniz kuvvetlerinden almaktadır ve Sir Aston Webb tarafından dizayn edilmiştir. 1911 yılında tamamlanan Admiralty Arch değişik görsel tasarımı ile dikkat çekmektedir.

  54)WELLINGTON ARCH

  Wellington Arch Londra’da bulunan bir zafer takıdır. Hyde Park’ın güneyinde Gren Park’ın batı köşesindedir. Decimus Burton tarafından tasarlanan Wellington Arch 1826 – 1830 arasında inşa edilmiştir. Fakat oldukları yere ancak 19. yüzyılın sonuna doğru taşınmıştır. Yapılırken 1. Wellington Dükü’nü onuruna inşa edilse de Wellington Arch üzerindeki dört atlı araba 1912 yılına kadar fark edilmemiştir.

  Özet olarak Londra gezilecek yerler listesinde herkese hitap eden bir çok önemli gezi noktası bulunuyor. Müzeler, parklar, anıtlar… Aklınıza ne gelirse Londra gezilecek yerler listesinde bulmak mümkün.

  '

  Mühürlendin sen benim Ömrüme...


  N.❤

  '


 2. #2
  UYARI:
  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
  dυѕLєяfσяυм üує

  Standart ---> Londra Gezilecek Yerler

  Londra gezilecek yerler ile ilgili yazınız çok başarılı olmuş bence.

  Www.DuslerForum.ORG

  Not: Kontrol Panelinizden Bu Alanı Değiştirebilirsiniz.
  ( Facebook / Skype /RekLam / Video / Link / yasaktır)
  ..bu maddelerden birini veya bir kaçını eklerseniz üyeliğiniz durdurulacaktır..


 3. #3
  UYARI:
  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
  dυѕLєяfσяυм üує

  Standart Cevap: Londra Gezilecek Yerler

  cok gormek istedigim sehirlerden biride londra dir, ama bu hayatimida gormek kismet olmiyacak belki bir sonraki hayaimda kismet olur.
  ENDLESS DREAMER

Sistem Bilgileri

Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir!
Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2018

Web Design: ÖzkaN

Uyarı

5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesine göre üyeler yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Yer sağlayıcı olarak hizmet veren sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler ile ilgili iletişime geçilmesi halinde size dönüş yapacaktır.
beylikdüzü dış cephe temizliği giyim xml bayiliği