İz Bırakan Kitap Cümleleri..

---> İz Bırakan Kitap Cümleleri..

"Her şeyle aramı bozdum artık.Her şey bana düşman kesildi."Tanrım" diye düşündüm ilk defa.İlk defa Tanrım dedim. Bıraksınlar beni artık..."

Oguz Atay~ Tutunamayanlar

"Topraktan nefret ediyorum !!Attığım her adımda bugüne kadar içine gömülmüş ve karışmış milyarlarca yaratığı düşünüyorum ..Ölümün üstünde yürümeyi sevmiyorum ((..)) ve dünya aklıma sadece bunu getiriyor, içine gömdüğü milyarlarca ölüyle. birinin burnu, diğerinin ayakları !!Bunların üzerine basarak gidiyor milyarlarca insan işine, okuluna ..Hepimizin bastığı yerde bir ceset var ..!!Hepimizin altında bir ölü var ..!!İnsanlık ; gömdüğü yakınlarının üzerinde yürüyor ..İnsanlık ölümün üstünde duruyor, koşuyor, spor yapıyor .."

Hakan Günday~Kinyas ve Kayra

Canım insanlar,sonunda bana bunu da yaptınız..

Günlük-Oğuz Atay

Hiç kimseye çarpmadan yürümeye çalışmaktansa kollarımı açıp herkesi devirmeyi seçtim.

Hakan Günday~Kinyas ve Kayra

İlgi duymuyordum. Hiçbir şeye ilgi duymuyordum. Nasıl kaçabileceğime dair hiç fikrim yoktu. Diğerleri yaşamdan tat alıyorlardı hiç olmazsa. Benim anlamadığım bir şeyi anlamışlardı sanki. Bende bir eksiklik vardı belki de. Mümkündü. Sık sık aşağılık duygusuna kapılırdım.Onlardan uzak olmak istiyordum. Gidecek yerim yoktu ama. İntihar? Tanrım, çaba gerektiriyordu. Beş yıl uyumak istiyordum ama izin vermezlerdi.

Ekmek arası ~ Charles Bukowski

Her anı nasıl yaşamam gerektiğini düşünürek geçirdiğim için çabuk yoruldum. Bana müsaade..

Oğuz Atay~ Tutunamayanlar

"Belirsizlik, tüm işkencelerin en kötüsüdür."

Alexandre Dumas

Şimdi acının ne olduğunu gerçekten biliyordum.Ayağını bir cam parçasıyla kesmek ve eczanede dikiş attırmak değildi bu.Acı insanın yüreğini paralayan ve sırrını kimseye anlatmadan birlikte ölmesi gereken şeydi.Kollarda başta en ufak güç bırakmayan yastıkta kafayı bir yandan öbürüne çevirme cesaretini bile yok eden şeydi...

Şeker Portakalı / JOSE MOURA DE VASCONCELOS

Olanaklar sonsuzdu ve insan hayattayken de ölebilirdi.

Franz Kafka ~ Milena’ya Mektuplar

Dünya tozdan geliyordu ve sonunda yine toz olacaktı.Sabah ayinine gitmeye başladım. Günah çıkardım.Ahşap bir kilise seçmiştim kendime, alçak ve sağlam bir bina, Meksika mahallesine yakın.Orada dua ediyordum. Yeni Bandini.Ah, hayat! Buruk ve tatlı trajedi, mahvıma neden olan göz kamaştırıcı or*!Birkaç günlüğüne sigarayı bıraktım.Yeni bir dua tespihi aldım. Sadaka kutusuna para attım.*Acıyordum dünyaya.

Toza Sor ~ John Fante

"Beni mahveden şey; bana yalan söylemiş olman değil, sana bir daha inanmayacak olmamdır." - Victor Hugo

tık… Kapandı telefon. Bu da aynı diye geçirdim içimden.
Bir gün dediklerimi değil, demek istediklerimi anlayacak bir erkek çıkmayacak mı karşıma!
Hava kötü dediğimde sadece havadan söz etmediğimi anlamak bu kadar zor mu?İlle de, ben bu hayattan bıktım, türünde sözler mi etmeliyim?
İşim çok dediğimde, bana sahip çıkacak bir erkeğe ihtiyaç duyduğumu anlayacak biri…
Yanımda olmanı istiyorum diyemediğim için bu yağmur içimi ıslatıyor dediğimi nasıl anlamaz?
Düpedüz, sarıl bana dedikten sonra sarılmanın ne anlamı kalır!

Zülfü Livaneli ~ Serenad

Denizde dalgalar arasında boğulacağını anladıktan sonra hiçbir hareket yapmayarak kendilerini suya salıverenler ve felaketi bir an önce isteyenler gibi kendimi bırakmıştım. Bir şey ümit etmemenin rahatlığından başka barınacak ruhi bir köşem kalmamıştı. Artık hiçbir şey tahmin edemiyor, hiçbir şey beklemiyordum.

Peyami Safa ~ Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

Kitaap-18.jpg

Kaç kitap okuyunca alim, kaç diyar görünce gezgin, kaç hezimetten sonra bezgin olurdu insan?Kaç olunca çok, kaçta kalınca azdı rakamlar?

Elif Safak~ Mahrem

"Aşk,utanma ve çekinmenin olduğu yerde vardır." - Montaigne

Yaşam yorgunu iki kişi karşılaştığında, omuzlarında dünyanın tüm dertlerini taşıyor olabilirler.Buna rağmen mucizeler gerçekleşebilir...

İtalyanca Aşk Başkadır ~ Maeve Binchy

Güçlü olmak artık beni yoruyor Olric, herkese karşı dimdik olmak...Arkasında durmak attığım her adımın yoruyor...Ki buralarda bilmem hangi uykunun hangi köşesinde, beklemedeyim hiç gelmeyecek olanı..

Tutunamayanlar ~ Oğuz Atay

Niye bu kadar acımasız yaşadığımız bu yer, yani dünya? Yaşam hep acı.Niçin herkes iyi değil ve niçin dünyada sürekli kötü şeyler oluyor anlayamıyorum. Hem de kötülükler hep boş yere. Kötülükle kimse bir yere ulaşamaz. Yani belki ulaşır ama o ulaşınca iyiler, ya iyilere ne olur? Ben bir şeyi iyice anladım. Genelde hep iyiler ölüyor. Çünkü eğer Allah varsa (inanmak istiyorum çünkü bir şeylere inanmam gerek, tutunacak bir varlık olması gerek, çünkü öyle kendimi daha güvende hissediyorum ve sadece bu sebeple Allah'a inanıyorum) dünyayı kötülere bırakıyor. İyiler yavaş yavaş mutluluğa eriyorlar belki de. Eğer böyleye ölüm çok korkunç değil. Ama Allah'ım, senden istediğim tek şey ailem benden önce ölmesin yoksa dayanamam. Lütfen Allah'ım...

Mavi sacli kiz

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
vozol 12000
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri