tek bir soruyla cennete nasıl girersiniz ?

---> tek bir soruyla cennete nasıl girersiniz ?

ooo Allah muhabbetinizi arttırsında sen tamı tamına yanlışım yoksa 4 soru sordun meleklere :D sadece 1 soru hakkınız var unutmayın :)

Ya önemli olan yalancıyı bulmak değil mi :D
Tamam biraz daha soru üzerinde çalışayım tek soru o zaman şöyle diyelim.
Hanginiz Doğruyu söylüyorsunuz diye sorsak yalancı kapı ben değil diyecek diğer kapı benim diyecek ve yalancı kendisini ele vermiş olacak bak bir soruyla hallettim:D

doğru söylüyorsun, ama sorunun cevabını alalım bide :))

http://www.duslerforum.org/seytan-cin-midir-melek-mi-t380860.html?p=3364976

buraya bakabilirsin

yada

daha fazla delil olan yazilar var ama uzun yazilar oldugu icin kisa olanini eklemeyi tercih ediyorum.

Şeytan cinlerdendir. Karşısına insan gibi bir halife-i ruy-i zemin çıkıncaya kadar ibadet hususunda kusuru bulunmadığı rivayet edilen şeytan, âyetlerde Hazret-i Âdem’e (as) secde emrinde kibirlenerek secde etmediği için Allah’ın rahmetinden kovulduğu belirtilir. İşte bir âyet:

“İblis cinlerdendi; Rabbinin emrinden dışarı çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da onu ve onun soyunu mu dost ediniyorsunuz? Oysa onlar sizin düşmanınızdır. Zalimler için bu ne fena bir değişmedir!”

Dipnotlar:

1- Kehf Sûresi: 50.

temelin fıkrasındaki gibi reklamlara denk gelmede :) cevabı bilene +rep vericem.

Meleklerden birine sorarız diger melege sorarsak bize hangi kapıyı gösterir diye eger yalan söyleyen melekse bizi yanlış yönlendirecektir yani yanlış kapıyı gösterecektir. eger dogru söyleyen melekse o melegin yalan atacagını bildigi için yanlış kapıyı gösterecektir. Böylece Problemi Çözmüş oluruz :R

Yani kısacası hangi Melege diger melege sorsam hangi kapıyı gösterir dersen sana Cennete gitmeyen kapıyı gösterecektir. dolayısıyla diger kapıda cennete Çıkar :)

demekki internetten cevabi gorupte suan cevaplayamdigim bu yuzdenmis... cevabi okumussum ama anlamamissim :) o yuzden aklimda kalmamis :) casperda yazmis ama anlayamadim :)

Daha Basit nasıl Anlatılabilir hiç Bilmiyorum :)

Yani kısacası hangi Melege diger melege sorsam hangi kapıyı gösterir dersen sana Cennete gitmeyen kapıyı gösterecektir. dolayısıyla diger kapıda cennete Çıkar :)

yok canim, bunu anladim...

bunu yazdigini gormedim ben digeri icin demistim :) aciklama icin tsk..

Meleklerden birine sorarız diger melege sorarsak bize hangi kapıyı gösterir diye eger yalan söyleyen melekse bizi yanlış yönlendirecektir yani yanlış kapıyı gösterecektir. eger dogru söyleyen melekse o melegin yalan atacagını bildigi için yanlış kapıyı gösterecektir. Böylece Problemi Çözmüş oluruz :R

evet doğru cevap, internetten bakmadıysan bravo

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri