Türkçe yapılan bir küfür mü, yoksa Kürtçe edilen bir dua mı üstündür

---> Türkçe yapılan bir küfür mü, yoksa Kürtçe edilen bir dua mı üstündür

arkadaslar, ankete biraz basit gozle bakin...
yani bakis aciniz gibi algilanabilecek bir anket olsada niyetin oyle olmadigina inaniyorum.

yani ankette, ne turkce ne kurtce dilini ovmek yada assaglamak yok.
sadece objectif bakmaya ve hangi lisan olduguna degilde icerilgine bakmaya vurgulanmis bir anket, ben boyle algiladim...

Algıda farklılık ilkesi var o zaman.

Algıda farklılık ilkesi var o zaman.

olabilir canim kardesim. Elbette farkli dusunecek insanlar farkli algilayacak... o yuzden cesit cesit insanlariz.
Yanlis anlama lutfen neden oyle algiladiniz demiyorum. ben sadece kendi algiladigimi yazdim...
ilk once bende anlamadim, ama yorumlarini okuyunca boyle dusundum...

küfür ile dua yı kıyaslıyorsunuz.
Din inancı olan insan tabi dua der.
senin yaptığın sadece kürt propagandası resmen.

olabilir canim kardesim. Elbette farkli dusunecek insanlar farkli algilayacak... o yuzden cesit cesit insanlariz.
Yanlis anlama lutfen neden oyle algiladiniz demiyorum. ben sadece kendi algiladigimi yazdim...
ilk once bende anlamadim, ama yorumlarini okuyunca boyle dusundum...

Estağfurullah ne yanlış anlaması. Dedim ya algıda farklılık ilkesi diye. Her insan farklı algılar. Ama bu yazıyı okuyanların 90% ı propoganda olduğunu algılar.

küfür ile dua yı kıyaslıyorsunuz.
Din inancı olan insan tabi dua der.
senin yaptığın sadece kürt propagandası resmen.

+

Türkler ve Kürtler kardeş değildir çünkü Kardeşler arasında ayrım vardır: Büyük kardeş, küçük kardeş. Zeki kardeş, aptal kardeş. Şişman kardeş, zayıf kardeş… Biz kardeş değiliz; biriz…
Kardeşlik biri ikiye bölmektir. Hz. Adem birdi. Çocukları iyinin ve kötünün temsilcisi, ilk modelleri oldular. Bizler Müslümanız, ümmetiz. Birimiz düşünce öteki kaldıracak, birbirimize dualarla yaklaşacağız.
Türklerin ve Kürtlerin anadili aynı: Arapça… Namazlarımızı Arapça kılıyoruz, gerisi mühim değil… Bu yüzden hiçbir dil üstün değildir, sadece insanları hayra davet eden, tebliğe aracılık yapan diller kutsaldır. Türkçe yapılan bir küfür mü, yoksa Kürtçe edilen bir dua mı üstündür, mesele bundan ibaret!
Müslüman Kürt ve Türkler Hazreti Peygamberin sancağının altında buluşacaklar inşallah
Mesele fitne fesat tohumlarına yenilmemek , hepimiz bir gün göceceğiz bu dünyadan ; Kimseyi ama hiç kimseyi ayırmayaçaklar türk mü kürt mü diye AMEL defterimize bakacaklar hepsi bu....
Yorumlarınız için teşekkürler.

Mesele fitne fesat tohumlarına yenilmemek , hepimiz bir gün göceceğiz bu dünyadan ; Kimseyi ama hiç kimseyi ayırmayaçaklar türk mü kürt mü diye..... AMEL defterimize bakacaklar hepsi bu....
Sanırım burada unutulan bir nokta kafanızı karıştırdı...!!! Ama karışmasınada gerek yok insanlık hali hata yapmış olabiliriz lakin cümle bitmiş büyük harfle AMEL diye başlamışım yinede kusura bakmayın + Bu beden en son propaganda yapacak zırha sahiptir endişeniz olmasın...Selamlar sevgiler

Fitili ateşlenmeye hazır barut gibi herkes, konuya fazla ön yargılı yaklaşıyoruz sanırım. Arkadaş amacının propaganda olmadığını açıkça belirtmiş, daha üzerinde durup konuyu hararetlendirmenin bir manası yok bence.

eğer propaganda olmasıydı
küfür ile dua karşılaştırılmazdı.

Anlamları birbirinden ayırt etmeyen kişiler ellerine mühürü almış sen propogandacısın sen ayrımcısın sen şusun sen busun deyip noter(!) görevimi yapacak...Bu şekilde davrananların ruh sağlığından şüphe ederim.
Umarım muradım anlaşılır...Bugünlerde birileri anlamamakta ısrar ediyor...

Yav Allah aşkına konunun amacı nedir?Kısacası dua mı küfür mü diyorsun.Ne anlam çıkarayım şimdi ben bu konudan?

Kimse bana bu konuda kötü birşey yok demesin arkadaş.

Türkçe yapılan bir Küfür , Kürtçe yapılan bir dua'dan üstündür diyelim velevki. Bunun kararını ben veyahut sen veyahut siz bilemezsiniz. Sebep mi ? Açık. Yapılan dua Allah'a yapılmaktadır. Kabul edip etmemek onun elindedir. Siz neyin kapışmasını yapıyorsunuz bilmiyorum ama çok gereksiz tartışmalar.

kurtce yada ingilizce yada fransiz vs. hangi dilden olursa olsun elbette yapilan dua daha ustundur.

bunun kurtce dinle ne alakasi var?
herkez kendi dilinde dua edemiyor mu? sen herkesin arapca yada turkce dua ettiginimi zannediyorsun?
yukardaki arkadsimin dedigi gibi. turkce dil varda din mi var da bizim haberimiz yok?

ne dilden olursa olsun edilen dua daha makbuldur.

tabiki duanin, ibadetin en guzeli arapca olarak yapilani ama herkez arapca blimediginden kendi dilinde dua ediyor edebilir.
Evet Hangi Dille Edilirse Edilsin Arapça Ve Farsça Dilleri Daha Üstündür Adem A.s Cennten İndirildiginde Bütün Dillerle Tevbe Etti

Türkçe yapılan bir küfür mü, yoksa Kürtçe edilen bir dua mı üstündür..!!!

Ucu açıkkk öfke ve şiddet olmaksızın aklı selim olalım düşünelim yorumlarınız...???

Kardeşim Neden küfürü işin içine katıyorsun?.Doğru dürüst bir fikriniz yok mu sizin.Neden sizden hiç güzellikler,iyilikler işitemiyoruz?.Uğraştığınız işler hep siyah, hep kışkırtıcı,hep hır çıkartıcı.Sizden güzel sözler duymak istiyoruz.Birleştirici sözler istiyoruz.Varsa eğer kara kutunuzda söyleyin lütfen.insanlar bilsin sizin iyi düşünceli güzel bir insan olduğunuzu.
Not=Molla asker geldiğine göre bu yorumun kendisinede yapıldığını anlayabilir.

Bu nasıl bi sorudur böyle ?
Soktayim.

Aklı selim düşünelim demiş bir de. Sorunun ne denli saçma olduğunu fark etmeden.

:D :D
cidden komik bir soru olmuş güldürdü :)

yıkıldım. Dua ile Küfrün kıyası..

Tartışılması bile çok saçma bir soru...

Irkçılığa (asabiyyeye) çağıran Bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden değildir." (Müslim, İmâre 53, 57, hadis no: 1850; Ebû Dâvud, Edeb 121; İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3948; Nesâî, Tahrim 27, 28)

"Asabiyet (kavmiyetçilik) dâvâsına kalkan, onu yaymaya çalışan, bu dâvâ yolunda mücâdeleye girişen Bizden değildir." (Ebû Dâvud, Edeb 112)

Vasîle bin el-Eskâ (r.a.) anlatıyor: "Ben, 'Yâ Rasûlallah! Adamın kendi kavmine bir zulüm üzerine yardım etmesi asabiyetten (ırkçılıktan) mıdır?' diye sordum. Hz. Peygamber (s.a.s.): "Evet" buyurdu." (İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3949; Ebû Dâvud, Edeb 121, hadis no: 5119; Ahmed bin Hanbel, 4/107, 160)

Rasûlullah (s.a.s.)'a soruldu: "Kişinin soyunu, sülâlesini (kavmini, ulusunu) sevmesi asabiyet (kavmiyetçilik, ırkçılık) sayılır mı?" Hz. Peygamber şöyle cevap verdi: "Hayır. Lâkin kişinin kavmine zulümde yardımcı olması asabiyettir/kavmiyetçiliktir."(Ahmed bin Hanbel, 4/107, 160; İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3949)

"Zulüm ve haksızlıkta kavmine yardıma kalkışan kişi, kuyuya düşmüş deveyi kuyruğundan tutup çıkarmaya çalışan gibidir." (Ebû Dâvud, Edeb 113, 121, hadis no: 5117)

"Kim kâfir olan dokuz atasını onlarla izzet ve şeref kazanmak düşüncesiyle sayarsa, cehennemde onların onuncusu olur." (Ahmed bin Hanbel, 5/128)

"Bir kısım insanlar vardır ki, cehennem kömüründen başka bir şey olmayan adamlarla iftihar ederler, övünürler. İşte bunlar ya bu övünmeden vazgeçerler, ya da Allah nezdinde, pisliği burunlarıyla yuvarlayan pislik böceklerinden daha değersiz olurlar." (Ahmed bin Hanbel, 2/524; Ebû Dâvud, Edeb 111)

"Aziz ve Celil olan Allah sizden câhiliyye devrinin kabalığını ve babalarla övünmeyi gidermiştir. Mü' min olan, takvâ sahibidir. Kâfir olan ise şakîdir. Siz, Âdem'in çocuklarısınız. Âdem de topraktan yaratılmıştır. Bazı adamlar, (kâfir olarak ölen) kavimleriyle övünmeyi terketsinler. Çünkü onlar cehennemin kömüründen bir kömürdürler, yahut onlar, Allah indinde burnu ile pislik yuvarlayan pislik böceğinden daha aşağıdırlar." (Ebû Dâvud, Edeb 120, hadis no: 5116)

"Müslüman cemaatten ayrılan ve itaat yolunu terketmiş olarak ölen kimsenin ölümü, câhiliyye ölümüdür. Ümmetime karşı harekete geçerek mü'minin imanına saygı duymaksızın ve sözleşmeli bulunduğu kimseye karşı olan ahdine vefâ göstermeksizin suçlusuyla suçsuzuyla bütün ümmetimi vurmaya kalkışan kimse Benim ümmetimden değildir. Asabiyet/ırkçılık duygusuyla öfkelenen, asabiyet uğruna savaşırken yahut ırkçılık dâvâsı güderken körü körüne açılmış bir bayrak altında ölen kimsenin ölümü câhiliyye ölümüdür." (Müslim, İmâre 57; Nesâî, Tahrim 27; İbn Mâce, Fiten 7; Ahmed bin Hanbel, 2/306, 488.)

"Kim hevâsına uyarak bâtıl yolda cenkeder, kavmiyetçiliğe (asabiyet) çağrıda bulunur veya kavmiyetçiliğin sevkiyle öfke ve tehevvüre kapılırsa, câhiliyye ölümü üzere (kâfir olarak) ölür." (İbn Mâce, Fiten 7)

"Bir kimseyi ameli geri bırakmışsa, nesebi, soyu onu kurtaramaz, yükseltemez, ilerletemez." (İbn Mâce, Mukaddime 17, hadis no: 225)

"Allah indinde en şerefliniz takvâca en ileri olanınızdır. Arabın Arap olmayan (acem) üzerine bir üstünlüğü yoktur. Arap olmayanın da Arap üzerine bir üstünlüğü yoktur. Siyah derili olanın beyaz derili üzerine bir üstünlüğü yoktur, beyazın da siyah derili üzerine bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece takvâ iledir." (Cem'u'l-Fevâid, 1/510, hadis no: 3632)

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: "Yedi sınıf insan vardır ki, Allah, Kıyamet gününde, kendi gölgesinden başka hiçbir gölgenin bulunmadığı zamanda, onları kendi gölgesinde gölgelendirecektir:

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri