Vajinismusum Ne Yapmalıyım?

Ömrüm

~Efekuş`um~
Bayan Üye
Cinsellik, cinsel ilişkiye girme kadın ve erkek hayatının, neslin devamının vazgeçilmez bir parçasıdır. Onun için bunu sağlıklı bir şekilde yaşamak gerekir. Eğer bunu yaşayamıyorsanız 1. adımda yapacağınız şey bir parça olsun o kaygı ve endişelerinizi içinizdeki o duyguyu bir parça olsun bastırmaktadır. Eğer onu bir parça bastırabilirseniz sonraki adımda rahatlıkla gelebilecektir.
Vajinismus*sorunu yaşayan kişilerde bilgi ile duygunun eşleşmediği görülmektedir. Danışan: evet doktor bey bende biliyorum canımın acımayacağını, herkesin bu problemi aştığını, rahatlıkla ilişkiye girdiğini bundan keyif aldığını ama o duygum ve korkum geldiği anda o korkumu ve duygumu kontrol edemiyorum. İşte bu durumda yapılması gereken en önemli şey, kişini olgunlaştırılması duygularını kontrol edebilir hale gelmesi*vajinismus tedavisi
*ile yapılabilmektedir.
Tedavi için yapılması gereken en önemli şey çiftin tedaviyi istemesi ve tedavi olabileceklerine inanmalarıdır. Bu durumda inanılması gereken unsur kişinin kendine inanması gerekir çünkü birçok kadın bu problemi çözmektedir. Eşinin kendisine olan desteğine ve bu konuda ona yardım edecek doktora ve kullanılacak yönteme inanması gerekir.* Bir sonraki aşama ise bu problemle yüzleşmek yani gereğini yapmak gerekir.
Sonuç olarak yapmanız gereken ilk adım, ön yargısızca vajinismus tedavisi ne kadar sürer, ne olur ve ne değildir demeden bulunduğunuz yerdeki bir hekime başvurmaktır. İnanın bu sorununuz o kadar kolay ve rahat bir şekilde çözülecektir. Bu nedenle bu problemi yaşayan bütün kadınlar için önerimiz, yaşadığınız şeyden utanmayın, sıkılmayın bunu birçok insan yaşayabilmektedir. En kısa süre içerisinde doktora başvurun ve göreceksiniz ki her şey çok güzel olacak.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri