4. haftanın konusu (ölüm)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> 4. haftanın konusu (ölüm)

4. haftanın konusu

ÖLüm nedir ? ölümden korkarmısınız ? ölümden sonraki hayat hakkındaki fikirleriniz Nelerdir ? Ölmeyi düşündünüz mü? Birini öldürmeyi düşündünüz mü ?

ölüm Denince aklınıza gelenleri Bu başlık altında paylaşabilirsiniz...

ölüm= Başlangıç.

ölümden korkarmısınız=evet

ölümden sonraki hayat=Allah ne emrettiyse

Ölmeyi düşündünüz mü=hayır.ASLA

Birini öldürmeyi düşündünüz mü=hayır.ASLA

GÜZEL PAYLAŞIM TŞK..

ölüm= Başlangıç.

ölümden korkarmısınız=evet

ölümden sonraki hayat=Allah ne emrettiyse

Ölmeyi düşündünüz mü=hayır.ASLA

Birini öldürmeyi düşündünüz mü=hayır.ASLA

GÜZEL PAYLAŞIM TŞK..

Ben teşekkür ederim, Katkıda bulunan herkese

ÖLüm nedir ?
İnsanın zaman ve mekan bütünlüğü sınırlarının kalkmasıdır bana göre. Maddesel bir beden taşınmadığı için uzay/zaman bütünlüğü artık kişiye bir etkide bulunamaz. Esas mesele buradan sonrası. Zaman ve mekan aşıldığında varacağımız yer neresidir? İşte gerçek merak konusu budur ..

ölümden korkarmısınız ?
Bunun cevabını ancak ölüm anında öğrenebileceğim.

ölümden sonraki hayat hakkındaki fikirleriniz Nelerdir ?
Ölümden sonra şu hayatta bulunduğum her eylemin , her anın hesabını vereceğimi ve büyük bir hesaplaşmanın olacağına inanıyorum.

Ölmeyi düşündünüz mü?
Sıklıkla düşünürüm. Ve her seferinde yaşamam gerektiği kanısına varırım.

Olum bana gore yok olmak degil var olmaktir. Ebediyete gocmektir. Bu dunyadan gidersin ama ama ebediyete uyanirsin ( o yuzden ebedi var olustur )

Olumden korkarim evet, eger ki, amelim iyi olmus olsaydi seve seve biranevvel olmek isterdim... Sabirsizlikla bekledigim tarafi ise ALLAh ile vuslat... sevgiliye kavusmak

olmeyi dusundummu derken? : olumun gelip beni bulacagini evet dusundum ve urktum...

oldurmeyi: dusunmussumdur herhalde sinirli bir animda :)

olumden sonra ise: iste orasi asil beni dusunduren. butun hayatimin hesabini nasil verecegim... veremeyecegim daha dogrusu...
olumden sonra, hesap gunu... hesap ani iste bu korkutan!!!

Ölüm Bir Bitişin Yeni Bir Başlangıcıdır..

ÖLüm nedir ?

Ölüm Beden'in Oksijensiz Kalması Ve Kalbin Durması Sonucu Oluşan Kaçınılmaz Bir Olaydır. Ayrıca Adını Her Duyduğumda Aklıma 'Her Nefis Ölümü Tadacaktır' Sözü Gelir.

ölümden korkarmısınız ?

Hayır Korkmam, Ama Ara Sıra Düşünürüm Acaba Öldükten Sonra Yıkanırken Veya Defnedilirken Ruhumuz Neler Hissedecek Diye :)

ölümden sonraki hayat hakkındaki fikirleriniz Nelerdir ?

Ebedi Hayatın Başlangıcı. Herkes Günahlarının Cezasını Cehennem'de Çektikten Sonra Cennet'e Konulup Huzur Bulacaktır.

Ölmeyi düşündünüz mü?

İntihar Anlamında Asla.. Fakat Zaman Zaman Acaba Ben Nasıl Ve Ne Şekilde Öleceğim Diye Düşünürüm, Nitekim Yaşamak Hızlı Bir Ölme Biçimidir. Allah Hepimize Hayırlı Ölümler Nasip Etsin.

Birini öldürmeyi düşündünüz mü ?

Hayır, Zaten Hiç Kimsenin Böyle Bir Hakkı Yoktur Ve Olamaz da..

Konu İçin Teşekkürler Melek Ablam :)

ruhun fiziksel dünyadan manevi dünyaya seyahati.başka bir deyişle yaptıklarımızdan dolayı sorguya çekileceğimiz yere açılan bir kapı ...

Ölüm Nedir ?

Bilimsel olarak biyolojik hayatın sonu, bana göre ölümsüzlüğe uyanış.

Ölümden korkar mısınız ?

Korkunun ecele faydası yoktur. Ölümden, dünya nimetlerine bağlanmış ve sırf onun için yaşamış insanlar ve inançsızlar korkar. Benim böyle bir korkum yok.

Ölümden sonraki hayat hakkında fikirleriniz nelerdir ?

Dünyevi sınav sonuçlarımızı orada öğrenicez. Sonradan pişmanlık duyduğum bir çok hatalarım oldu. Yaşadıklarımızın ve yaptıklarımız elbet bir bedeli olucak. Sevap ve günah defterlerimiz açıldığın da Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.

Ölmeyi düşündünüz mü ?

Bir kez düşündüm.

Birini öldürmeyi düşündünüz mü ?

Dinimiz belli koşullar altında buna müsade ediyor. Ama koşullar ne olursa olsun böyle birşey düşünsem bile yapmam.

((ewt katılıyorum))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri