Adnan Oktar (1956 - .... )

BitliPire

Bayan Üye
Adnan Oktar (1956 - .... )
5133.jpg

1956 yılında Ankara'da doğdu ve lise eğitiminin sonuna kadar orada yaşadı. İslam ahlakına olan bağlılığı lise yılları boyunca çok güçlendi. Bu dönemde büyük İslam alimlerinin hemen tüm eserlerini okuyarak, İslam hakkında derin bilgi edindi. Yine bu yıllarda, İslam ahlakını tüm insanlara anlatmaya ve onları doğruya ve güzele davet etmeye karar verdi.

1979 yılında, binlerce kişi arasından üçüncülükle girdiği Mimar Sinan Üniversitesi'nde eğitimine devam etmek üzere İstanbul'a taşındı. Sanatı, Allah'ın üstün yaratışının bir tecellisi olarak gören Oktar, resim yapma konusunda çocukluğundan beri yetenekliydi ve zaman zaman sürrealist tablolar yapardı. Arkadaşlarına hediye olarak verdiği çok sayıda tablosu bulunmaktadır. Ayrıca, Allah'ın sanatının birer tecellisi olarak gördüğü hayvanlara, bitkilere ve çiçeklere de özel ilgisi bulunan Adnan Oktar'ın, bahçe bakımı, iç mimari ve dekorasyon, ilgilendiği alanlar arasındadır.

Harun Yahya, müstear ismiyle, birbirinden değerli yüzlerce kitap yazdı. Özellikle Darwinizm'i bilimsel olarak çürüten eserler, bilim dünyasında büyük yankı uyandırdı. Evrimci yayınlarıyla tanınan New Scientist dergisinin 22 Nisan 2000 tarihli sayısındaki ifadeyle evrim teorisinin yanlışlığının ve yaratılış gerçeğinin anlatılması konusunda Sayın Oktar "uluslararası bir kahraman" haline geldi. Sayın Oktar'ın materyalizm ve Darwinizm'e karşı verdiği fikri mücadele sık sık National Geographic, Science, New Scientist, NSCE Reports gibi çoğunluğu evrimci olan yabancı yayın organlarında da gündeme getirildi. Örneğin National Geographic dergisinin Kasım 2004 tarihli İngilizce ve Almanca baskılarında, Adnan Oktar'ın, Yaratılış Gerçeği ile ilgili çalışmalarından bahsedilmiş, Evrim Aldatmacası adlı kitabından şöyle bir alıntıya yer verilmiştir: "Bu teori, dünya sistemini yönlendiren güçler tarafından bizlere empoze edilmeye çalışılan bir aldatmacadan başka birşey değildir."

---> Adnan Oktar (1956 - .... )

kanal 9 muydu sanirim ben izledim bir kac kere ama dedim ya
samimyetsiz buldum,
sahsi kanaatim tabiki.

Evet o kanalda çıkıyor . Hak veriyorum size ama devam etmek gerek izlemekte önyargılarımızı yıkıyor sohbetleri güzel tabi bazı noktalarına takılı kalmaz ise ALLAH KURAN diyor bu yanı önemli zaten ve de güzel.

Yazdıklarıyla yaptıkları birbirine zıt insan şöyleeee bir düşünüyor 'bu ne yaa' bile dedirtip ağzımızı bi karış açık bıraktırıyor oysaki çevremizde yazılı ve görsel basında bilgilerini bizlerle paylaşan kafamızdaki soru işaretlerini verdikleri usluplu cevaplarla gideren o kadar kaliteli şahsiyet varki ...

Toplumda alışılmışım dısında davranıyor evet ama her hareketinin var bir sebepi 1 bucuk yıl kadar takip ettiğim muhterem hocamı daha yeni anlıyorum yani demem o ki dinlemek izlemek okumak gerek.. hoca dıyınce aklımıza sakallı cübbeli sarıklı gelmek zorunda değil bu millet ne hocalar gördü ALLAH hepsine yardım eylesin eksik etmesin inşaALLAH.

sence tarzı neden böyle bizim alıştığımız gibi değilde daha farklı

sence tarzı neden böyle bizim alıştığımız gibi değilde daha farklı

Dikkat çekmeye çalışıyor alışılmışın dışında olarak. Dikkat yoğunluğu oluşturarak insanları belli yerlere yönlendirmeye çalışıyor. Hiç bir kitabı parayla satılmıyor din hizmeti parayla olmaz dıyor..

Toplumda alışılmışım dısında davranıyor evet ama her hareketinin var bir sebepi 1 bucuk yıl kadar takip ettiğim muhterem hocamı daha yeni anlıyorum yani demem o ki dinlemek izlemek okumak gerek.. hoca dıyınce aklımıza sakallı cübbeli sarıklı gelmek zorunda değil bu millet ne hocalar gördü ALLAH hepsine yardım eylesin eksik etmesin inşaALLAH.

Hoca deyince kendi adıma aklıma cübbeli sarıklı insanlar gelmiyor yada sakallı, ve sakal sünnettir zaten bu yüzden sakallılara karşı zaten bir begenim vardır, ama iş sakalda degil elbette...ama Adnan oktar dedigim gibi çok takip etmiyorum, fakat amacı islami analtmak tanıtmak ve sevdirmek olan bir insan neden sürekli kadınlarla kızlarla program yapar onlara iltifat eder ? Ve bir kaç kez denk geldim şimdi bunu hocalara sorsan olmaz öyle şey derler hurra üstüne atlar bilmem ne yapar falan gibi ifadeleri var , bazı şeylerin oluru olmaza ayetle sabit ise onu günümüz şartlarına göre yumuşatamazsın, ne yazıyorsa o...Biz islamı kendimize uyduramayız, islama uyarız...Benim kendi şahsi fikrim bu tabi, Adnan oktar dahil olmak üzere, zekeriya beyaz yaşar nuri gibi insanlar islami olması gerektiginden daha fazla hafife alıp yumuşatıyor ve yanlış tavırlar sergiliyorlar...Bu insanlar televizyonlarda kadınlarla samimi davranışlarda bulunuyorlar, Herşeyden önce islam kadın ve erkegin bu kadar samimiyetini kabul etmiyor ki ? Ben şimdi kendine bu konuda hiç dikkat etmeyen insanların o konuda söyledigi şeylere ne yorum yapabilirim ? İnsan önce bildigiyle amel etmekle yükümlü, bir söz vardır "bildiginle amel etmiyorsan sadece bilgi yüklü merkepsin" denir...Kadın erkek konusu bizim dinimizde bu kadar mühimken eger bu kadar ciddiye alınmıyor ve neredeyse televizyonlarda oynaşıyorsa din adamları yada kadınlar kusura bakmayın ben onları takip etmem...Aslında ben çok fazla günümüz din adamlarını da takip etmem genel olarak yani, misal evimde ilmihal kitabı varsa, ömer nasuhi bilmenin kitabıdır, mesnevi vardır (mevlana), Mızraklı ilmihal vardır, Kuran meali vardır, Ehli beyti anlatan kitaplar vardır üstte yazdıgım ve daha yazmadıgım bir çok kişinin kitaplarından bilgi edinmeye korkuyorum açıkçası...

Son düzenleme:

Ama biz cd ve kitaplarını parayla aldık, Yani ben almadım Ailemden biri almış, belgeselleri izlediler kitaplarını da ben tabiki adnan oktar ve harun yahyanın aynı kişi oldugunu gec ögrendim,..o yüzden kitaplarını arkadaşlarıma dagıtmıştım okumaları için, elimde başka kitap vardı...evimde hala duran 3 5 kitabı var yinede isteyen olursa verebilirim

Dikkat çekmeye çalışıyor alışılmışın dışında olarak. Dikkat yoğunluğu oluşturarak insanları belli yerlere yönlendirmeye çalışıyor. Hiç bir kitabı parayla satılmıyor din hizmeti parayla olmaz dıyor..

Peki bu gücü nereden alıyor sence ...

ayrıca yıllar önce bir kanalda belgesel kitapları satılıyordu görselliği çok iyiydi ilgimi çekti evimde bulundurmak istedim telefonla aradım hemen bana harun yahya kimdir diye sordular tanımıyordum o zaman ve tanımıyorum dedim bana göndermediler cd leri :)

Hoca deyince kendi adıma aklıma cübbeli sarıklı insanlar gelmiyor yada sakallı, ve sakal sünnettir zaten bu yüzden sakallılara karşı zaten bir begenim vardır, ama iş sakalda degil elbette...ama Adnan oktar dedigim gibi çok takip etmiyorum, fakat amacı islami analtmak tanıtmak ve sevdirmek olan bir insan neden sürekli kadınlarla kızlarla program yapar onlara iltifat eder ? Ve bir kaç kez denk geldim şimdi bunu hocalara sorsan olmaz öyle şey derler hurra üstüne atlar bilmem ne yapar falan gibi ifadeleri var , bazı şeylerin oluru olmaza ayetle sabit ise onu günümüz şartlarına göre yumuşatamazsın, ne yazıyorsa o...Biz islamı kendimize uyduramayız, islama uyarız...Benim kendi şahsi fikrim bu tabi, Adnan oktar dahil olmak üzere, zekeriya beyaz yaşar nuri gibi insanlar islami olması gerektiginden daha fazla hafife alıp yumuşatıyor ve yanlış tavırlar sergiliyorlar...Bu insanlar televizyonlarda kadınlarla samimi davranışlarda bulunuyorlar, Herşeyden önce islam kadın ve erkegin bu kadar samimiyetini kabul etmiyor ki ? Ben şimdi kendine bu konuda hiç dikkat etmeyen insanların o konuda söyledigi şeylere ne yorum yapabilirim ? İnsan önce bildigiyle amel etmekle yükümlü, bir söz vardır "bildiginle amel etmiyorsan sadece bilgi yüklü merkepsin" denir...Kadın erkek konusu bizim dinimizde bu kadar mühimken eger bu kadar ciddiye alınmıyor ve neredeyse televizyonlarda oynaşıyorsa din adamları yada kadınlar kusura bakmayın ben onları takip etmem...Aslında ben çok fazla günümüz din adamlarını da takip etmem genel olarak yani, misal evimde ilmihal kitabı varsa, ömer nasuhi bilmenin kitabıdır, mesnevi vardır (mevlana), Mızraklı ilmihal vardır, Kuran meali vardır, Ehli beyti anlatan kitaplar vardır üstte yazdıgım ve daha yazmadıgım bir çok kişinin kitaplarından bilgi edinmeye korkuyorum açıkçası...

Hak veriyorum size demiştim çok önceden bende yanlış şeyler düşündüm ADNAN hoca hakkında ama takip ettikçe amacını anladıkça sevdim insanların niyetleriyle alakalı bir durum bu o bayanlar erkekler hepsi hocamızın talebeleri o gözle bakmadıkça ne gibi kötü yönü olabilir ki . ozman biz hiç dışarı çıkmayalım televizyon izlemeyelim hiç bir erkekler konuşmayalım din bunu da buyuruyor . Adnan hocamın amaçı farkli felsefik düşünceleri beni etkiliyor Darwinizmle mücadelesi beni etkileyen yönü ki bazı yönleri beni de rahatsız ediyor ama bu dünyada kimse dört dörtlük olamaz bir hatası var diye iyi güzel emeklerini de hiçe saymamak gerek. ilim takibi böyle devam etmeli diye düşünüyorum.

Peki bu gücü nereden alıyor sence ...

ayrıca yıllar önce bir kanalda belgesel kitapları satılıyordu görselliği çok iyiydi ilgimi çekti evimde bulundurmak istedim telefonla aradım hemen bana harun yahya kimdir diye sordular tanımıyordum o zaman ve tanımıyorum dedim bana göndermediler cd leri :)

o etrafında bulunan insanlar hepsi varlıklı zengin insanlar ekip halinde çalışıyolar 300 e yakın kitabı var 50 dile çevrilmiş Hocamın vesilesiyle nice nice kardeşlerim müsluman oldular..

Ama biz cd ve kitaplarını parayla aldık, Yani ben almadım Ailemden biri almış, belgeselleri izlediler kitaplarını da ben tabiki adnan oktar ve harun yahyanın aynı kişi oldugunu gec ögrendim,..o yüzden kitaplarını arkadaşlarıma dagıtmıştım okumaları için, elimde başka kitap vardı...evimde hala duran 3 5 kitabı var yinede isteyen olursa verebilirim

Ben hizmette bulunuyorum ALLAHın izniyle hiç bir kıtabını parayla vermiyoruz..

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri