Alemdar*

Alemdar*

Kayıtlı Üye
Selamlar...

İsmim Ali dün aranıza katıldım.

Samsunluyum, fakat doğma büyüme istanbuldayım.

Ankara Gazi üniversitesi mezunuyum yüksekokul bölüm makina resim konstruksiyon okul 1.liğimin yanısıra fakulte proje 1.liğim var, Dgs sınavında maden muhendisliği ve makine resim öğretmenliği kazanmama rağmen gitmedim çünkü işimin getirisi daha yuksekti, çizim olarak Auto Cad, Solidworks, Catia programlarını bilmekteyim.
İleri derece ingilizce bilmekteyim...

Kendimden bahsedecek olursam; içi dışı bir biriyim, burcumdanmıdır nedir cabuk sinirlenirim sinirlendimmi yapmadığım şey kalmaz, kolay kolay affetmem ama kinde duymam, eli açık biriyim çok savurgan biriyim bazen o kadar para almama rağmen ayın 18 gununu saydığımı bilirim, orjınal hastalığımdan ve arabama sürekli aksesuar almamdan dolayısıyla, ayrıca konsere maça sinemaya gitmeyi cok severim, nerdeyse nargile içmediğim gün yoktur alışveriş hastalığımda var :)
Koyu bir galatasaray taraftarıyım holiganlığı sevmesemde holigan gibiyim :)
Hayatta en nefret ettiğim şey yalancılık, ihanet ve arkadan iş cevirmektir.
Hayatı cok ciddiye almam makaramı gecerim(bu huyumdan nefret ediyorum), kimseyi takmam kendi bildiğimi okurum(bundanda)Keşke diye bi kelime bugune kadar hiç kullanmadım..
Sevmediğim özelliklerim kibirli ve ukala olmam istemesemde yapıyorum nedenini bende bilmiyorum :)
Alkol cok kullanırdım umre yapınca bıraktım, ama sigarayı bırakacağımı sanmıyorum parlıament 20 lira olsada alırım :S

2 Yıl tecilimden sonra askere gittim 91/1im
Askerlik sayesinde 12 ülke gezdim, suan askerliğimin bitmesine 6 ay var.
**İtalya - Catania, Roma, Venedik
**Arnavutluk - Durres
**Ukrayna - Odessa
**Rusya - Rostov
**Romanya - Köstence
**Birleşik Arap Emirlikleri - Dubai , Abu Dhabi
**Arabistan - Cidde Mekke umrede yaptık :)
**Hindistan - Mumbai
**Pakistan- Karaçi
**Umman - Muscat
**Mısır - Kahire
**Somali - Muqdisho

Rock tutkunuyum taksimde arkadaslarımı dinlemeye giderim sürekli onlar sayesinde gitar çalmayıda öğrendim :)
Ayrıca Jollyde Emre Aydın, Hayko, Şebnem cıkarsa kaçırmam :)

Sevdiğim şarkıcılar; Emre Aydın, Hayko Cepkin, Şebnem Ferah, LinkinPark, Evanescence, Flyleaf arasırada slow olursa Demet Akalın, Gülşen, Hande Yener

Filmler; Tv ile aram yoktur, Sinemaya giderim gitmezsemde dvd de izlerim Karayip korsanları, Resident Rvil, Paranormal Activity, Testere(bitmiş olsada), Son Durak, Korku Kapanı serisini kaçırmam..

Kitaplar; Stephen King'in kitaplarını okurum genellikle

Oyunlar; Battlefield, call of duty özellikle modern warfare, resident evil serisini oynarım..Tabi okey batak pis yedilili, 51 de bilirim :)

Daha cok yazacak sey vardırda aklıma gelmiyor :)

---> Mortally

Yazacak Şey Elbette Daha Çoktur :) Hayat Devam Ettikçe Yazacaklar Bitmez.. Memnun Oldum Ali :) Seni Tanıma Fırsatını Bize Sunduğun İçin Teşekkürler..

Nefret Ettiklerine Sonuna Kadar Katılıyorum, Alkolü Bırakman Çok Güzel Sevindim Buna, Kin Duymaman da Çok İyi Bir Özellik.
Tekrar Teşekkürler, Efendi Bir İnsana Benziyorsun ;) Daha Yakından Tanırız Birbirimizi İlerleyen Günlerde :)

---> Mortally

Yazacak Şey Elbette Daha Çoktur :) Hayat Devam Ettikçe Yazacaklar Bitmez.. Memnun Oldum Ali :) Seni Tanıma Fırsatını Bize Sunduğun İçin Teşekkürler..

Nefret Ettiklerine Sonuna Kadar Katılıyorum, Alkolü Bırakman Çok Güzel Sevindim Buna, Kin Duymaman da Çok İyi Bir Özellik.
Tekrar Teşekkürler, Efendi Bir İnsana Benziyorsun ;) Daha Yakından Tanırız Birbirimizi İlerleyen Günlerde :)

Teşekkürler dahada iyi tanıyacağız orası kesin :)

---> Mortally

Alkolu bırakman hayırlı olmuş senin için.
Hele de buna sebep olan ne güzel birşey (Umre ziyaretin) ne mutlu sana. :)
Seni tanıdığıma memnun oldum.​

---> Mortally

oncelikle tanidigima memnun oldum.

profilinde en cok ilgimi ceken burasi oldu

1.liğimin yanısıra fakulte proje 1.liğim var Dgs sınavında maden muhendisliği ve makine resim öğretmenliği kazanmama rağmen gitmedim çünkü işimin getirisi daha yuksekti çizim olarak Auto Cad Solidworks Catia programlarını bilmekteyim.

onceden olsa cad Cam hayatta anlamazdim ama erkek arkadasim sagolsun, oda makina ogretmeni cikti ama ogretmenlik yapmiyor, calistigi yerde neler yaptigini ayrintli anlattigi icin artik cadi da cami da solidworksuda ogrendim :)
nerdeyse o sektorda caliscak duruma geldim yani :)

ayriyetten, begenmedigin ozelliklerinde, begenmemekte haklisin.
bu huyumu sevmiyorum ama oyleyim demeklede olmaz, kotu yanlarini bilmen bile buyuk bir gelisme ama boyleyim ne yapayim demekle olmaz. Duzelmeye calismak daha iyi olur.(haddim olmayarak diyorum kusura bakma)

buarada basarili oldugunuz belli, basarilarinizin devamini dilerim...

eklemeyi unuttum: ickiyi birakmaniz guzel birsey, umreye gitmeniz dahada guzel ama resimlerinizde dovme gormustum, gerek dovme ise abdest nasil geciyor?

---> Mortally

oncelikle tanidigima memnun oldum.

profilinde en cok ilgimi ceken burasi oldu

onceden olsa cad Cam hayatta anlamazdim ama erkek arkadasim sagolsun, oda makina ogretmeni cikti ama ogretmenlik yapmiyor, calistigi yerde neler yaptigini ayrintli anlattigi icin artik cadi da cami da solidworksuda ogrendim :)
nerdeyse o sektorda caliscak duruma geldim yani :)

ayriyetten, begenmedigin ozelliklerinde, begenmemekte haklisin.
bu huyumu sevmiyorum ama oyleyim demeklede olmaz, kotu yanlarini bilmen bile buyuk bir gelisme ama boyleyim ne yapayim demekle olmaz. Duzelmeye calismak daha iyi olur.(haddim olmayarak diyorum kusura bakma)

buarada basarili oldugunuz belli, basarilarinizin devamini dilerim...

eklemeyi unuttum: ickiyi birakmaniz guzel birsey, umreye gitmeniz dahada guzel ama resimlerinizde dovme gormustum, gerek dovme ise abdest nasil geciyor?

Yok estafurullah tabiki haklısınız can cıkar ya huy cıkmıyor cidden ne yazıkki, makina resim öğretmenliğinde ne para var ne atama kardesimin öğretmenı 5 sene ataması gelmeyınce sınıf öğretmenı olmus kendısınden duydum makina resim öğretmenliği ve maden muhendisliğini dgs de kazandığım halde gitmedim...
1. sınıf fabrikalar her zaman işi bilen çizimcileri kapar hemen ayrıca teknikde gerekli sadece masa basında değilim il il organize bölgelerini cok gezdim montaj imalat vs. yabancı dil ve program bilmesine bakarlar bende kursa gitmiştim catia için autocad ve solidde ise zaten okuldan aldığım ve stajda yaptığım pratik ve tecrubeler vardı yabancı dilde olması nedeniyle bunlar harmanlanınca fabrika ismi veremeyeceğim ilk girişte 2.200 + sigorta + yol gibi bi ücret aldım askerliğim bitincede bana denilen daha yuksek bi maaşla iş vaadeddiler. Okul derecem, projelerim, kurs belgem, programlar bunları direk etkileyen faktorler.

Umre yapacağım aklıma dahi gelmezdi, dediğim gibi içkiyi cok seven biriydim viskiden şaşmazdım ama umreye gidince bazı şeyleri bırakmak zorundasın, özellikle yasaklanan haram şeyleri. Dövmeyi tam olarak 6 sene önce yaptırdım, gaza gelmiştim kızlara hava atmak için :D zamanla denize cok gittiğim için dövme solmaya başladı güneş kremi fayda etmedi, çok kişiye sordum abdest gecerli denildi ama vucuda zarar verdiği için gunah denildi, sigarayada gunah derler sonucta vucuda zarar, umre yaparkende diyanet işlerindeki hocalarada sordum gecerli denildi, solduğu için lazer operasyonunu düşünüyorum renkli yaptırcam diğer koluma 6 ay sonra kısmetse...

---> Mortally

hangi hocaya sordun bilmem ama, dovme yaptirdiginda deri altina su gecmediginden (zaten bu yuzden kalici ya dovmede) ve kanser tehlikesi oldugundan hem gunah (harammi bilmiyorum) hemde abdest gecmiyor... abdestin gecmedigine eminim tavsiye etmem.

anliyorum. makina resim degilde makina ogretmeni cikti ama ozel sirketlerde calisti bir cok isi birden yapiyordu (ayrildi,birazda benim zorumla) :)
oda hem cizim yapiyor hem kalip filan birsuru seyler anlatiyorduda ben nekadar anlayabilirim ki? :) ama senin kadar maas almiyordu hihihi :)
oda istanbulda kaliyor... bende yakinda tasinirim insaALLAH... meslekdassiniz anlasilan.. o yuzden birazda ilgimi cekti kisisel sayfaniz.

ha askerlikte okadar yeri nasil dolastiniz anlamadim? ne olarak askerdiniz ki?

---> Mortally

Bahriyeliyim ben savas fırkateynındeyım :) şuan izindeyim izin bitiminde avrupada 13 ülke daha dolasacağım 6 ayım kaldı.
dövmede ise bana denilen abdest gecerli haram değil denildi hocalar söyledi vebali onların basına..
eşinizin büyük fabrikalara basvurmasını öneririm teknıkte var anlasılan hadımköye veya ikitelli olabilir meslek olarak cok guzel bi meslek millet havada kapıyor :D

---> Mortally

esim degil, erkek arkadsim ama niyetimiz esi olmak tabi :)

valla bilmiyorum ama kendisi cok caliskan ve herseyi becerebilen birisi hamd olsun. sadece hakkettigi isi bulamadi :) kendiside bildigim kadari ile derece ile bitirmisti okulu...
bende yazin izmire gidecegim izmirliyim ama bahriyelilerle pek aram yoktur ya, gerci tahmin etmistim bahriyeli oldugunu :) onlar geziyor boyle ancak hihi

basarilar dilerim.

kusura bakma ikide bir diyorum ama icim razi gelmediginden yazip duruyorum.

sen bana oyle dediler diye icini rahatlatma bence kardesim. birazdaha arastir ona gore yaptir... sonra vebal senden gitmez onlar oyle dedi diye.. cunki eger bir kisi bile cikp sana abest gecirmiyor diyorsa ve sen sadece bir iki hoca gecirdi diye icini rahatlatmak amaci ile ben sordum onlar oyle dedi vebali onlara diyemezsin cunki sonucta abdest gecirmedigini bir baskasindan duyuyorsun, yani birazdaha arastirmakla yukumlu olmus oluyorsun.

---> Mortally

esim degil, erkek arkadsim ama niyetimiz esi olmak tabi :)

valla bilmiyorum ama kendisi cok caliskan ve herseyi becerebilen birisi hamd olsun. sadece hakkettigi isi bulamadi :) kendiside bildigim kadari ile derece ile bitirmisti okulu...
bende yazin izmire gidecegim izmirliyim ama bahriyelilerle pek aram yoktur ya, gerci tahmin etmistim bahriyeli oldugunu :) onlar geziyor boyle ancak hihi

basarilar dilerim.

kusura bakma ikide bir diyorum ama icim razi gelmediginden yazip duruyorum.

sen bana oyle dediler diye icini rahatlatma bence kardesim. birazdaha arastir ona gore yaptir... sonra vebal senden gitmez onlar oyle dedi diye.. cunki eger bir kisi bile cikp sana abest gecirmiyor diyorsa ve sen sadece bir iki hoca gecirdi diye icini rahatlatmak amaci ile ben sordum onlar oyle dedi vebali onlara diyemezsin cunki sonucta abdest gecirmedigini bir baskasindan duyuyorsun, yani birazdaha arastirmakla yukumlu olmus oluyorsun.

Tabiki dediğinizde haklısınız yinede arastıracağım aklımda zaten nihat hatipoğluna da sormayı düşünüyorum.
Nitekim umrede bile bu soruyu sorduğumda bize kabeyi ve merve, safa tepesini umre yaptıran dua eden hocanın gecerli demesi içimi rahatlatmıstı..

Ayrıca blue kardesim saolasın :)

---> Mortally

:) tamam, bu konularda azicik bile suphe varsa yapamamak gerek :)

neyse ben sayfani fazla mesgul etmeyeyim...

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri