allah rızası için okuyun açacak yer bulamadım kusura bakmayın

jupiterden

Kayıtlı Üye
bende 3 senedir takıntı hastalığı var ve mikrop bakteri virüs kapmaktan çok korkuyorum ve zehirlenme yaşamaktanda çok korkuyorum ailem eskiden beni bir sürü doktora götürürdü doktorlar ilaçlar verirdi ben o ilaçları içerdim ama çok az faydası olurdu ailem beni takıntılarımın yüzünden açık liseye yazdırdı ve ben hep evdeyim evde çok sıkılıyorum şu an hiç bir ilaç içmiyorum ve şu anda ailem beni hiç bir doktora götürmüyor bugün çok ağladım ve hayla ağlıyorum çok mutsuzum ve bu takıntılar çok daha arttılar ve ben takıntılar yüzünden yaşayamıyorum gençliğimi sürdüremüyorum insanlar ne güzel mutlu mesut dolaşsınlar mutlu mesut yaşam sürsünler kraliçeler ve krallar gibi yaşasınlar ben böyle yaşayım ailem beni doktorlara senelerdir götürdüler ve ben çok üzülüyorum allaha dualar ediyorum babam ciddi ciddi bana seni hastaneye yatırcam dedi bana ******** pe.ze... dedi ruh hastası dedi annemden dayak yedim annem kulağıma vurdu ve kaburgalarımada vurdu okumuyorum tutunacak bir dalım yok hiç arkadaşlarım yok kuzenlerimle nadiren görüşüyorum kuzenlerim uzakta oturuyorlar babam dedi seni zorla hastaneye yatırcam dedi bir kardeşim var ve 4 yaşında ve kardeşim ellerini yıkıyor durmadan ve ben o sırada kontrolümü kaybediyorum neden çünkü kardeşim ellerini yıkıyor ama tam olarak elindeki sabun köpükleri ve ve sabun geçmiyor dğru düzgün yıkamıyor annem yıkıyor ben yıkamak istersemde kardeşim bu sefer kızıyor ve ben kardeşim her an ellerini yıkayacak diye tetikte bekliyorum neden kardeşimin ellerindeki sıvı sabun köpükleri ve sabunlar gitmezse bu sefer elleriyle her tarafa dokunucak bende ailemle or yerlere dokunucam ve zehirlenme meydana gelicek diye korkuyorum ve ellerimi üstümü ve üstümdeki giydiğim şeyleri esofmanlarımı ve pantolonumları bile yıkıyorum ıslak ellerle yıkıyorum ben artık dayanamıyorum ölmeyi çok istiyorum benim yaşam gücüm yok allaha kaç senedir bunlar içinde dualar ettim ama allah dualarıma cevap vermedi vermiyor allah beni böyle süründürmekten zevk mi alıyor allahın hoşunamı gidiyor ben acı çekiyorum ben yaşıtlarım gibi hayatımı sürdremiyorum diğer insanlart gibide gençliğimi asla yaşamıyorum iki duvar arasında hep evin içinde her gün yaşam sürüyorum esir gibi hissediyorum kendimi ailemden dayak yiyorum insaf ya : orta okulu zor bitirdim orta okuldada takıntılarım dahada arttı 8. sınıfta dahada artmıştı korkularım ve takıntılartım ve kitaplarımı okulun lavabosunda yıkıyordum ve silgimi kalemlerimi defterlerimi hep okulun lavabosunda sıvı sabunlarla yıkayıp duruluyordum ve okulda montomu da yıkıyordum ve lababodan çıkınca montumdan üstümden sular damlıyordu ve arkadaşlarımın sıralarını ve defterlerini hep antibakteriyel şeylerle siliyordum ve takıntılarımdan dolayı açık liseye yazdırıldım okumak istemiyorum ve : ben korkarak yaşıyorum ve mesala ailemle sokağa çıkıyorum hep gözlerim yerlerde hiç sağıma soluma önüme bakmıyorum araba geçiyormu diyede bakmıyorum annemin elinden tutuyorum ama hep yerlere bakıyorum hiç bir insanın suratına bakamıyorum ve internette kore japon dizilerini izlerken diğer canlı insan resimleri çıkarken oradaki insanların suratına bile bakamıyorum sadece kardeşimin ailemin ve bazı akrabalarımızın suratltlarına bakabiliyorum eskiden hiç böyle bir sorunum yoktu benim sosyal ortamım bile yok

---> allah rızası için okuyun açacak yer bulamadım kusura bakmayın

pislikten kirden oyle ölen yok .5 yılldır üniversite ögrenciliği yapıyorum olsaydı bana olurdu :D kendini rahat bırak gir çamurun içine pislen kirlen bişe olmıcagını göreceksin. pskolojik seninki bi piskolog yada psikiyatır (ikisi arasında ne fark var bilmiyorum) sana yardımcı olacaktır. ALLAH acil şifalar versin derdi veren ALLAH dermanınıda verir

teşekkür ederim allah razı olsun ve insanlar beni hiç sevmiyormuş eğer hastaneye yatıcaksamda 1 ay kadar kalırmışım hastanede ailem beni artık doktorlara götütmüyor ailem asla beni kurslara dahi yazdırmıyor beni açık liseden başka hiç bir liseye kayıt ettirmediler beni ve hiç bir normal liseye bile yazdırmadılar beni
hiç bir insan bile elimden tutmuyor ne allah erllerimden tutuyor nede diğer insanlar nede akrabalarım nede ailem denilen varlıklar ven bu hayatı hep korkarak yaşıyorum ailem ağzına geleni diyor bana beddua okudular ve hastanede yatıcaksam hastaneden çıkınca bu hastalıklar yine tekrarlarsa ne olucak babam ciddi ciddi dedi seni hastaneye yatırcam zorla hastaneye yatırcam diye ben artık ilaç kullanmıyorum ailem beni insan sıfatına bile koymuyorlar ne akrabalartım beni insandan sayıyorlar nede diğerleri hiç kimse allah bana yardım etmiyor ben zehir etmişim herkeze aileme akrabalarıma kendime tüm hayatı bugün kuranı kerimi yasini şerifi yerlere atıcaktım sinirden ama zor tuttum kendimi ve ben böyle durumlarda kendimi kaybediyorum tüm beynim kilitleniyor kontrol edemiyorum kendimi beynimi toparlayamıyorum o anlarda benim beynim duruyor bugün çok ağladım ama kardeşim ellerini bile sildirmiyor bana bugün yine aynısını yaptı ailemin tavırları da bıktırdı beni bana küfür ediyorlar evde gurumu kırıyorlar sövüyorlar beni resmen

Allah Yardimcin Olsun Kardes ...

Bi Abdest Al Iki Rerak Namaz Kil Rahatlarin...

Psikolojik Destek Almanı Öneriyorum Acilen

Çözülemeyecek Sorun Yoktur..

belkide hastahane iyi gelicektir sana 1 ay kafa dinlersin yaşın daha gnç takma kafana bu kadar herşeyi neyse gönlüne göre olur hersey sohbete dönmesin insllah iyileşirsin

teşekkür ederim allah razı olsun sizlerden ama kurtulamıyorum allah bu hastalıkla boğuşturuyor beni 3 senedir ve haylada allah kurtarmıyor ben hastayım şu an kanama o yüzden namaz kılamam allaha dualar ediyorum ailem psikolajik destek bile aldırmıyor bana ailem tedavi bile ettirmiyor beni

ALLAH yardimcin olsun zor bir durum. Bendede el yikama takintisi var ama senin takinin binde biri degildir herhalde. Bende yegenlerimi takip ediyorum yikiyorlarmi diye :)

Bence aile kizma belki bir kac seansda bu takindan kurtulabilecegin birseydir. Bence pisikologa gotmende fayda. Sen butun kapilari kendine kapatirsan eger nasil duzeleceksinki. Yerinde olsam 1 gun durmam piskologa giderim. Butun gencligin boyle gececegine 1 ayinin klinikte gecmesine sukir et... butun hayatina karsilik 1 ay... boyle dusun.
ALLAH yardimcin olsun. Sen anlatirken ben yoruldum.

ALLAH acimi cekmemi istiyor diye bir durum yok. Ozaman kucuck bebekler ALLAh saklasin kanserle ugrasiyor. Kimisi okadar cok maddi SIKINTI icinde bazilarida manevi SIKINTI icinde. Yaninherkesin bu dunya icin sinavi farkli farkli... senin sinavinda buymus. Kabul olmayan dua yoktur sadece zamani gelmemistirm
Kendinde bir caba goster bakalim ozaman anssilir ALLAH duani kabul etmismi etmemismi diye. Sen bir pisikolga git belki 1 ayda gececek bu durumdan kurtulacsksin ozaman doktorlar vesilesi ile ALLAH kabul etmis olacak duani

Pislikten Kirden Mikroptan Kimse Ölmemis Neden Bukadar Stress Takinti Halin Getirdin Kendini...

Korkma Ölmesin ...

ve aileme beni doktorlara götürün diyorum ama bişi demiyorlar anca küfür ediyorlar dayak yiyorum ara sıra ve aileme diyorum doktorlara götürün diye ama götürmüyorlar ve hem zehirlenmekten korkuyorum hemde bulaşıcı hastalıkları kapmaktan virüs bakteri mikrop kapmaktan korkuyorum ve ve ailem gördü bende gördüm ilaçların çok az tesiri olduğunu artık a ailem kullandırmıyor ilaç bana o yüzden kullanmıyorum ve kardeşim ellerini yıkıyor ya kardeşim doğru düzgün durulamadığından o köpükler ve sıvı sabun ellerinde ve kollarında bileklerinde kaldığında ve her yere o kollarıyla elleriyle değdğinde ve kollarında ve ellerindeki ve bileklerinde sıvı sabunlar ve sabun ve yine aynısını yaptı ailemin tavırları da bıktırdı beni bana küfür ediyorlar evde gurumu kırıyorlar sövüyorlar beni resmen neden kardeşimin dokunduğu yerlere de değiyordur ve bende onlara dokunuyorum ya o ellerimle bir şey yersem zehirlenirim diyede korkuyorum neden ailem bu yaşda dahi benim tek başıma dışarı çıkmama izin vermiyorlar ben evdeyim her zaman ailemlede asla dışarı çıkamıyorum neden kalabalık ortamlarda kendimi sıkıyorum fazla ve insanların yüzlerine bakamıyorum insanları gördükçe kıskançlık krizleri başlıyor bana ben reşitim yaşım 18 tek başıma bile dışarı çıkmama izin vermiyorlar benim takmamaya çalışıyorum ama takıyorum işte beynim böyle bir düzende çalışıyor benim gidemiyorumki üzerine korkularımın zehirlenmektente çok korkuyorum kardeşim ellerini yıkıyor sıvı sabunlarla ama tam olarak yıkamıyor ve tam olarak durulamıyor ellerinde bileklerinde ve kollarında hayla sıvı sabunlar oluyor ben anlıyorum ellerine değiyorum ellerimle ve o elleriyle kollarıyla her yere değiyor ve her yeri tutuyor bende onları tutuyorum değiyorum sonra her yere değiyorum her yeri tutuyorum o köpüklerden sıvı sabunlardan zehirlenirim diyede korkuyorum ve wcye oturmadan önce kağıtlarla siliyorum etrafını ama oturduktan sonrada bacaklarımın arka kısmınıda siliyorumbakmaya denesemde yine bakamıyorum hemen kapatıyorum canlı insan resimlerini ve canlı insan görüntülerini bakamıyorum sağıma soluma önüme bile bakamıyorum kafamı bile kaldırmıyorum insanlara bakamamadığımdan hayla bir çare yok hayla kurtuluş bir çıkış kapısı açılamadı bana wcye oturmadan önce kağıtlarla siliyorum etrafını ama oturduktan sonrada bacaklarımın arka kısmınıda siliyorum

Selamlar. Paranoya bende de var daha basit düzeyde o el yıkama alışkanlıkları filan ama abartı düzeye dönüşmemiş düzeydi. Öncelikle şunu söyliyeyim sosyallik açılıp kapanan bir şey değil. Yani buaşına gelen bir kaç olay veya bu takıntıların yüzünden kendini bir süre eve kapatmışsın ve bam sosyalliğin bitmiş. İnsanlar kimsenin umrunda değil daha doğrusu insanlar birbirlerini umursamıyorlar seninde eşi benzeri olmayan kar tanesi olmadığını biliyorlar bu nedenle seni arayıp sormadılar o tutsak kaldığın evden çıkarmadılar. Evet gerçek bu o amerikan dizilerindeki ( how i meet your mother, chuck tarzı) dara düştüğünde yardımcı olan mükemmel arkadaş modeli yok. Bunun farkına vardın en azından ben söyledikten sonra. İşte kritik nokta burası . Arkadaşlarından hiçbirinin seni kurtarma çabası olmayacak.Ailenin de belli bir yere kadar olacak. Önemli nokta şu sen bu durumdan kurtulmayı ne kadar istiyorsun? Evet ne kadar ? Sesini yükselterek söyle bunu içinde hisset .

Çözüme geçelim. Yukarıda da bahsettiğim üzere ilkönce buna kendin hazır olman gerekiyor. Yani bunu canı gönülden istemen ve bir şeyler yapman. İlk olarak Fight Club filmini izlemeni istiyorum. Eğer izledim diyorsan hayır dikkatli izle daha da yoğunlaş. Daha sonra çeşitli sözlüklerde açıp bu film hakkında yorumları okumanı istiyorum hatta sadece uzun olanları.İlk aşaman bu filmi izleyip neler çıkardığını ve insanların neler çıkardığını düşünmen.

2. aşama kademe kademe bu mikrop olayını yenmeyi sağlayacaksın. Öncelikle dolaptan bir meyve alacaksın kardeşine veya ailene ikram edeceksin ardından onlardan sana bir meyve seçip vermelerini isteyeceksin şu taz: " sepette 2 elma var kardeşine götürüyorsun ve hadi birini seç diğerini bana ver " diyorsun sonra birinin elinin değdiği şeyi yemiş olacaksın.Ardından bir öğünden önce elini yıkamayacaksın ve o ellerle yemek yiyeceksin. Ve bunları yaptıktan sonra ertesi günlerde dışarıya çıkıp çiçek toplayacaksın bahçeden gül olabilir papatya olabilir. Bu tarz küçük alıştırmalar vereceksin kendine.. Yavaş yavaş küçük adımlar ki bu en az 1-2 ayını alır bu aşamaları geçip kendini biraz daha rahatlattıktan sonra mezar ziyareti yapmanı istiyorum.Yani hepimizin sonunda gideceği yerin orası olduğunu görmeni , yaş fark etmeksizin. Buna psikolojide eşik yöntemi deniyor galiba. Ufak adımlarla başlayıp ürkmeden hedefe doğru gidiyorsun ve en sonunda sorununa karşı duyarsızlaşıyorsun sorunun çözülmüş oluyor.

Sosyalliğe gelecek olursak daha öncede dediğim gibi sosyallik açılıp kapanan bir şey değildir hadi düğmesini kapattım 1 ay kimseyle konuşmiyim sonra düğmeye basıp kaldığım yerdem devam edeyim. Yok böyle bir şey. Bunun bilincinde ol öncelikle. Sonrası basit. Dışarı çık. Sahile git denizi izle (hatta yanına bir şiir kitabı al cemal süreyya favorimdir) şiirler oku, insanları gözlemle onları sev "ne kadar güzel bir hava ve bu havayı değerlendirip arkadaşlarıyla dışarı çıkmış ve gülüp eğlenen insanlar , aynı benim gelecekteki halim gibi" de kendine. Peki ailem beni bırakmazsa diyorsan sahilde biraz yürüyüş yapacağım bu ruh halime iyi geliyormuş denizin dinlendirici bir etkisi var ayrıca yürümek yani spor yapmak mutluluk hormonu salgılanmasıına yardımcı oluyor diyebilirsin. Bunları yapmak seni rahatlatacak comfort zone dediğin rahatlık alanından çıkmış olacaksın. Gerisi ise kolay faceten etkinlikleri takip et konserler, oyun fuarları , yazar söyleşileri mesela mızıka etkinlikleri oluyor bedavaya gidiyorsun mızıka bile götürmene gerek yok deneme amaçlı kullandırıyorlar gerçi takıntın olduğu için belki o mızıkayı çalmazsın ama izlersin insanlarla konuşur tanışırsın. Kısacası ister istemez kendini farklı alanlara attıkça o alanlara mensup insanlarla tanışma fırsatı elde ediyorsun. Aynı ,aynı okula giden kimselerde olduğu gibi ortak bir bağ.

Tabi söylemesi buradan kolay gibi geliyor. Ama senden rica ediyorum bunları 1 günde yapılacak aktiviteler gibi görmemen ben sana sadece tepeden şuradaki eve gideceksin diyorum haritayı veriyorum sen yürüyüp mesafeler kat ederek oraya ulaşman gerekiyor arada yanlış sokaklara sapabilirsin ama oraya gideceğine dair inancın ve azmin olduğu sürece bunu başaracaksın. Sevgiler.

ben ankarada oturuyorum ve ailem beni asla kurslara bile yazdırmıyor ve ailerm beni bir meslek okuluna dahi yazdırmıyor günlerdir ağlıyorum bir keresinde her gece ağlayıp durmuştum kurtulmayı istiyorum ama kurtulamıyorumki çıkış kapıları yok kardeşim ellerini tam olarak yıkamıyor ya doğru düzgün yıkamıyor ya o anlarda benim beynim dönüyor beynim kontrolünü kaybediyor bende kontrolümü kaybediyorum ve beynim o anlarda kilitleniyor bugün de böyle bir yaşadık beynim tüm kontrolünü kaybediyor bende tüm kontrolümü kaybediyorum ve bu sefer kardeşimin üstüne üstüne deli gibi hızlı bir şekilde gidiyorum ve ellerimle ellerini bastıra bastıra siliyorum kardeşimin hayla ellerinde sıvı sabun varsa diye sıvı sabun kpükleri varsa diye kardeşim artık korkuyor ve bu sefer tekrar gidip ellerini yıkıyor kardeşim bu durumdan etkileniyor bugün babam beni evden kovdu kapı dışı etti beni ve annem içeri almıştı beni ve kardeşim sormuş anneme babam ablamı neden kapı dışına çıkarttı diye çok üzüldüm onurumu gururum yıkıldı ailem dövüyor ailem sövüyor beni her türlü laf duyuluyor ailemden bana karşı bunu kardeşim defalarca anneme sormuş çok etkilenmiş çok üzülmüş babam beni kapıyı açtığı gibi itti beni dışarı ben ağlıyordum ağlamaya başladım babam beni kapı dışı etmeden önce diyordum babama anneme yalvırırım kardeşimin ellerini yıkayın diye o sırada ağlıyordum ben ve babam dedi yalvarmalarınımı dinlicez senin dedi bana kolumdan tuttuğu gibi babam beni kapının dışına çıkarttı benim psikolajim bozuk bana böyle davranıldı bugün ve annem geçenlerde kulağıma çok kötü bir şekilde eliyle vurdu ve akciğerlerimin yanlarınada yani kaburgalarımada eliyle çok kötü vurdu o sırada annem yemek yapmıştı ben yemek bile zor yedim yemeğin bile bazısı bıraktım onurum gururum kırıldı ve sırada odama gidiyordum ben odama giderken ağlama tuttu beni ağlıyordum ve annem üzüldü bana ve ailemden çektim ben çekiyorum bir taraftan takıntılar bir taraftan ailem bir taraftan korkular bir taraftan kardeşim ve bir taraftan anneannem

allah yardımcın olsun

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri