Allah'a Küsmek veya Allah'tan Nefret Etmek

batuhanprv

Kayıtlı Üye
Merhaba, direk konuya girmek istiyorum. Ben dış görünüşe aşırı takıntılı bir insanım. Yaklaşık 10 yaşımdan beri Allah'a hep dua ederim istediğim gibi olabilmek için. Fakat şuan çok değişik duygu ve düşünceler içerisindeyim. Sanki Allah beni yaratırken nefret ettiğim ne kadar şey varsa veya beğenmediğim ne kadar şey varsa hepsini bilerek bana vermiş. Kendi vücudumdan ve yüzümden olağanüstü derecede nefret ediyorum. Her aynaya bakışımda kendime küfredip kendi kendime bela okuyorum. Bu yüzdendir ki Allah'a olan sevgi önce ufak ufak kırgınlıklıklara sonrasında ise küslüğe ve şuan da ise nefrete dönüştü. Bu durumu hiçbir türlü atlatamıyorum. Kafayı yemek üzereyim kısacası. Bana yardım etmenizi istiyorum, önerilerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum. Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

---> Allah'a Küsmek veya Allah'tan Nefret Etmek

Merhaba kardeşim.
Bu bahsettiğin davranışlar hoş değil, yapman doğru değil.
Kaçımız hayalini kurduğumuz hayatlara, dış görünüşe sahibiz ki?
Hayat herkese aynı şartları sunmuyor, adil değil dünya denen yer. Ancak bunu kabul ettiğimizde mutlu olabiliriz.
Degistiremeyecegin şeyler için üzme kendini. Dış görünüş belki çok şey ama her şey değil. Kendini geliştir, oku ,bilgili bir insan ol,istediğin kapılar açılır.
Her şey gönlünce olsun

nice insanlar var üstunde elbise yok nice elbiseler var iicinde insan yok senin bu durumun isyan durumu ve yaptıgın yazdıkların hic hos seyler degil rabbim bu dünyada nasıl yasarsanız oyle olursunuz dıs gorunuse onem vveriyorsun da hic düüsündünmü ebedi hayatı bu dunyada ortalama 60 sene yasarız sonra olürüz ve ebedi bir yolcukuk sonsuz bir yolcıuluık güzel yasarsan bu dünyayı güzel olürsün kotu yasarsan kotu ıolurusn yanlıs anlama güzel derken islami rabbinin emrine uyarak yasamak sen ne kadar cok isuan edersen kalbin kararır kalbin karardıkca dıs gorunusun yok olur kendini kotu gorursun once tovbe etmesini ogren sonra da yaptıgı bu konusma kuırgunluktran isyandan vaz gec kusmek kırılmak bizm hadimiz degil allah herseyi yaratan seni bile var eden rabbin
haline sukret nice insanlar var durumları cok cok kotu sen kalkmısın dıs goruınus diyorsun elin ayuagın tutuyor mu tutuyoır yemek yiyebiliyor musun yiyon en basıdi sacını tarıyormusu tarıyuorsu nice kanserli kızlar var basında sac yok ama isyuan etmiyorlar

senin bu yaptıgın sadece cahilik tavsiyemi sorarsan camiye gitt hocalarla bir sohbet et dinle sohbetlere katıl iste o zaman bu düsünce sadece yanlıs bir dusunceden oldugunu anlicaksın

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri