Allah'tan korkmalımıyız,yoksa Yaradanı sevmelimiyiz

mavikalem34

Kayıtlı Üye

Merhaba.

Ben biraz farklı konuya girmek istiyorum.Sebep ise bazı yanlışları görmek.(tabii bize göre, Bir başka arkadaşımızın farklı görüşü olabilir).
Evet hepimiz bir şey yaparken belli doğrultuda belli hedeflere yönelik yapıyoruz.

Ben deniz bir şey yaparken,yaradanın korkusu ile değil,onun sevgisi ile yapıyor,onun sevgisi ile düşünmeye çalışıyorum.
Yoldaki bir taşı kaldırırken,başka insanlarıma dua ederken hep içimde bir sevgi bulunuyor.

Ve bunu cennet için de ,cehennem içinde yapmıyorum. Sadece yaradana yakışan bir kul olabilmek için,yapmam gerektiğini düşündüğüm için yapıyorum.
Gerisine ben karışamam. Yaradan bizlere neye layıksak onu veriyor(verecek) zaten. Hayatım boyunca,şu kadar,cennet,bu kadar sevap diye herhangi bir iş yapmadım.

Ben sadece bana kul olarak yapmam gerekeni yakışacak şekilde yaparım.

Evet sizler ne dersiniz bu konuda?,fikirleriniz nelerdir?.

Teşekkürler ediyorum hepinize.

---> Allah'tan korkmalımıyız,yoksa Yaradanı sevmelimiyiz

Aslında şu soru önemli sayın mavikalem büyüklerimiz yada hocalar neden bizi Allah'ı sevdirmek değilde korkutarak amel yaptırmaya yönelmişler.
Şuanda bizler bunu çözmüş durumdayız, bizler genç nesil için yapmayız inşallah, ama onlar bize neden bunu yaptılar_?

[sıze="4"]
merhaba.

Ben biraz farklı konuya girmek istiyorum.sebep ise bazı yanlışları görmek.(tabii bize göre, bir başka arkadaşımızın farklı görüşü olabilir).
Evet hepimiz bir şey yaparken belli doğrultuda belli hedeflere yönelik yapıyoruz.

Ben deniz bir şey yaparken,yaradanın korkusu ile değil,onun sevgisi ile yapıyor,onun sevgisi ile düşünmeye çalışıyorum.
Yoldaki bir taşı kaldırırken,başka insanlarıma dua ederken hep içimde bir sevgi bulunuyor.

Ve bunu cennet için de ,cehennem içinde yapmıyorum. Sadece yaradana yakışan bir kul olabilmek için,yapmam gerektiğini düşündüğüm için yapıyorum.
Gerisine ben karışamam. Yaradan bizlere neye layıksak onu veriyor(verecek) zaten. Hayatım boyunca,şu kadar,cennet,bu kadar sevap diye herhangi bir iş yapmadım.

Ben sadece bana kul olarak yapmam gerekeni yakışacak şekilde yaparım.

Evet sizler ne dersiniz bu konuda?,fikirleriniz nelerdir?.

Teşekkürler ediyorum hepinize.

[/sıze]

Zaten doğrusu da budur kardeşim Allah'ı severek amel iyilik yapmak gerek,korkarak ta günah işlememek zulüm yapmamak haram yememek gerekir kardeşim teşekkürler ederim bu güzel konu için selam ve dua ile kardeşim.

Seversen onu üzmemek için elinden geleni yaparsın zaten. Bu da onu görür ve senin için hayırlı dualarını kabul eder. Bizlere ufakken Allah'tan hep korkmamız söylendi. Kuran-ı Kerim'i "çarpan kitap" olarak tanıttılar. Allah'ı sevelim, Kuran-ı Kerim'i okuyalım ;)

elif şafak ın aşk romanın da anlatıldığı gibi senin Allah ı nasıl gördüğüne bağlı korku ise allah korkulası gerekilen birimi.

Niçin korkmalisin? Ben tanrıyı eli masalı sakallı gök yüzünden insanları saçma sapan şeyler için cezalandiran biri gibi düşünmektense ukala bir bilim adamına benzetmeyi tercih ederim.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri