Ankara Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

BitliPire

Bayan Üye
Üniversitemizin birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır. Not:İlanımıza http://www.ankara.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

GENEL ŞARTLAR

a)657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

b)Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada (lisans öğreniminde mezun olunan alanda) ALES’den en az 70 , ÖSYM tarafından yapılan KPDS veya ÜDS’den en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.

c)Atamalar 2547 sayılı Kanunun 31. maddesi uyarınca yapılacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR

a) Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dahil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında on yıl tecrübeli olmak,

b) Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanları ile ilgili iki yıl tecrübeli olmak.

(Yüksek lisans belgesine sahip olanlardan iki yıl tecrübe şartı aranmayacaktır.)

MUAFİYET

1- a) Doktorasını tamamlamış olanlar,

b) Bu Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında Uzman, Ögr.Gör., Okutman, Arş.Gör. unvanlarında çalışmakta olanlar,

c) Yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvuruda bulunanlar merkezi sınav,

Başvuruda istenen belgeler ;

- Başvuru Dilekçesi ,

- Özgeçmiş,

- Mezuniyet Belgesi ve Transkript Belgesinin onaylı sureti (yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge).

- ALES Belgesi,

- Yabancı Dil Belgesi,

BAŞVURU YERİ: Fakülte Dekanlığına şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.Başvuru süresi duyuru başlama tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. (Süresi içinde yapılmayan başvurularla, eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar kurumumuza ulaşmış olması gerekmektedir.)

Uygulamalı Dilbilim ABD da yükseklisans yapmış ve aynı Anabilim Dalında doktora yapmış olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Kadın Doğum Hemşireliği, Ebelik alanında doktora yapmış olmak ve alanında en az 10 yıl deneyimli olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Hemşirelikte Yönetim alanında yükseklisans yapmış ve alanında en az 10 yıl deneyimli olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri (Latin Dili ve Edebiyatı) Anabilim Dalı yükseklisans mezunu olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Fen-Edebiyat Fakültesi, Edebiyat Fakültesi yada Dil ve Tarih-Coğ.Fakültesi Psikoloji Bölümü mezunu olmak ve Uygulamalı (Klinik) Psikoloji yükseklisans derecesine sahip olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren Sosyal Hizmet Bölümü mezunu olmak, Sosyal Hizmet alanında lisansüstü program mezunu olmak veya alanında 10 yıl deneyime sahip olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Arap Dili ve Belagati Anabilim Dalında yükseklisans yapmış olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
İlahiyat Fakültesi mezunu olmak, Tefsir Anabilim Dalında yükseklisans yapmış olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü lisans mezunu olmak Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Gazetecilik alanında yükseklisans yapmış olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
KKamu Yönetimi veya Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans mezunu olmak, Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalında yükseklisans yapmış olmak ve alanında 5 yıl akademik deneyime sahip olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Fizik veya Fizik Mühendisliği alanında doktorasını tamamlamış olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Uluslararası İlişkiler Bölümü veya Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans mezunu olmak, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi veya Uluslararası ilişkiler programında yükseklisans yapmış olmak ve alanında 5 yıl deneyim sahibi olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Ölçme ve Değerlendirme alanında yükseklisans yapmış olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Eğitim Fakültelerinin Müzik Eğitimi alanında lisans derecesine sahip olmak, Müzik Eğitimi alanında doktora yada sanatta yeterlilik sahibi olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
İlk ve Acil Yardım Programı için alınacak olup, Hemşirelik yada Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans mezunu olmak, alanında en az iki yıl deneyimi olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Fizyoloji uzmanı olmak ve alanında deneyimli olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Biyomedikal Cihaz Teknolojileri programı için alınacak olup, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği lisans, yükseklisans veya doktora mezunu olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Bilgisayar Programcılığı Programı için alınacak olup, Mühendislik Fakültelerinin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Eğitim Fakültelerinin Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü, Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik-Bilgisayar Eğitimi BilgisayarSistemleri Öğretmenliği bölümlerinden birinden mezun olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında 2 yıl tecrübeli olmak Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü lisans mezunu olmak, alanında yükseklisans yapmış veya alanında iki yıl tecrübeli olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Fakültelerin Gıda Mühendisliği Bölümü veya Kimya Bölümü lisans mezunu olup, alanında yüksek lisans yapmış olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı için alınacak olup, Tıp Fakültesi mezunu, Radyoloji uzmanı olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Tarih bölümü lisans mezunu olup, Yakınçağ veya Cumhuriyet Tarihi alanlarında yükseklisans yapmış olmak. Öğretim Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
T.C.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

REKTÖRLÜĞܒNDEN

Üniversitemizin birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır. Not:İlanımıza http://www.ankara.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

GENEL ŞARTLAR

a) 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

b) Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada (atama yapılacak programın lisans/önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda) ALES’den en az 70 , ÖSYM tarafından yapılan KPDS veya ÜDS’den en az 55 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.

c) Atamalar 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi uyarınca yapılacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR

a) Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için 35 yaşından gün almamış olmak.

b) Yükseklisans eğitimi yapmak üzere atanacakların Üniversitelerin ilgili Enstitülerinde yükseklisans öğrencisi olarak kayıtlı olması gerekmektedir.

c) Doktora eğitimi yapmak üzere atanacakların Üniversitelerin ilgili Enstitülerinde doktora öğrencisi olarak kayıtlı olması gerekmektedir.

MUAFİYET

a) Doktorasını tamamlamış olanlar,

b) Bu Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında Uzman, Ögr.Gör., Okutman, Arş.Gör. unvanlarında çalışmakta olanlar,

c) Yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvuruda bulunanlar merkezi sınav (ALES)’den muaftır.

- Başvuru Dilekçesi ,

- Özgeçmiş,

- Mezuniyet Belgesi onaylı sureti (yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren belge).

- Lisans Transkript Belgesi,

- ALES Belgesi,

- Yabancı Dil Belgesi,

- İlan edilen kadroya bağlı olarak yüksek lisans veya doktora öğrencilik belgesi örneği,

BAŞVURU YERİ: Fakülte Dekanlığına şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.Başvuru süresi duyuru başlama tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. (Süresi içinde yapılmayan başvurularla, eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar kurumumuza ulaşmış olması gerekmektedir.)

Türkiye Cumhuriyeti Tarihi yada İnkılap Tarihi alanında doktora öğrencisi olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
İlgili alanda yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
İspanyol Dili ve Edebiyatı lisans mezunu olmak, ve aynı anabilim dalında yükseklisans veya doktora yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Fakültelerin İstatistik Bölümü mezunu olmak, İstatistik Teorisi Anabilim Dalında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
İlgili alanda lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Yeni Türk Dili Anabilim Dalında yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Fiziki Coğrafya Anabilim Dalında doktora yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
İlgili Anabilim Dalında yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Hindoloji Anabilim Dalında yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
İngiliz Dili ve Edebiyatı lisans mezunu olmak, İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Rus Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında yükseklisans yapıyor olmak Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
İlgili alanda lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren Hemşirelik Bölümü mezunu olmak ve Hemşirelik Anabilim Dalında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
İlahiyat Fakültesi mezunu olup, Tasavvuf Anabilim Dalında doktora eğitimi yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Arap Dili ve Belagati Anabilim Dalında yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren Sosyal Hizmet Bölümü mezunu olmak ve Sosyal Hizmet alanında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
İlahiyat Fakültesi mezunu olup, Felsefe Tarihi Anabilim Dalında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Mantık Anabilim Dalında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Radyo ve Televizyon Anabilim Dalında yükseklisans veya doktora yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalında yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Uluslararası İlişkiler lisans mezunu olmak, Siyasi Tarih Anabilim Dalında yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Bilişim Anabilim Dalında yükseklisans yada doktora yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü mezunu olmak, Kentleşme ve Çevre Sorunları Anabilim Dalında yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Elektronik Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olmak ve Bilgisayar Donanımı Anabilim Dalında lisansüstü eğitim yapıyor olmak Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Elektronik Mühendisliği Bölümü ve/veya Elektrik/Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak ve Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında lisansüstü eğitim yapıyor olmak Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Gıda Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak ve Gıda Mühendisliği alanında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Jeofizik Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak ve Uygulamalı Jeofizik Anabilim Dalında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Eczacılık Fakültesi mezunu ve Farmakognozi alanında yükseklisans öğrencisi olmak. Araştırma Görevlisi 2 15 Ağustos 2012
Jeoloji Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak ve Genel Jeoloji Anabilim Dalında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Sınıf Öğretmenliği alanında yükseklisans eğitimi yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinden lisans mezunu olmak, Türkçe Eğitimi yada Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi alanında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Eğitimin Sosyal Tarihi Temelleri Bilim Dalında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Eğitim veya Eğitim Bilimleri Fakültelerinin herhangi bir alanından lisans derecesine sahip olmak, Eğitim Programları ve Öğretim alanında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Veteriner Parazitoloji alanında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Veteriner Doğum ve Jinekoloji alanında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Veteriner Gıda Hijyeni ve Teknolojisi alanında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Veteriner Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları alanında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Veteriner Zootekni alanında lisansüstü eğitim yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Ziraat Fakültelerinin Tarla Bitkileri bölümünden mezun olmak, Tarla Bitkileri Anabilim Dalında yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Ziraat Fakültelerinin Toprak Bilimi ve Bitki Besleme bölümünden mezun olmak, Bitki Besleme Anabilim Dalında yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Ziraat Fakültelerinin Toprak Bilimi ve Bitki Besleme bölümünden mezun olmak, Toprak Bilimi Anabilim Dalında yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Biyometri ve Genetik Anabilim Dalında yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Ziraat Fakültelerinin Zootekni bölümünden mezun olmak, Hayvan Yetiştirme Anabilim Dalında yükseklisans yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
Sinir Bilimleri programında doktora yapıyor olmak. Araştırma Görevlisi 1 15 Ağustos 2012
T.C.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

REKTÖRLÜĞܒNDEN

Üniversitemizin birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır. Not:İlanımıza http://www.ankara.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

GENEL ŞARTLAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

b) Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada (hangi puan türünde sağlıyorsa) ALES’den en az 70 almış olmak.

c) Atamalar 2547 sayılı Kanunun 32. maddesi uyarınca yapılacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR

a) Yabancı dil okutmanları hariç olmak üzere lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerde (rektörlüğe bağlı bölümler dahil) atanacak okutman adaylarında en az yüksek lisans mezunu olmak,

b) Yabancı dil okutmanı başvurularında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS)’den en az 80 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak.

MUAFİYET

1- a) Doktorasını tamamlamış olanlar,

b) Bu Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında Uzman, Öğr.Gör., Okutman, Arş.Gör. ünvanlarında çalışmakta olanlar,

c) Yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvuruda bulunanlar merkezi sınav (ALES)’den muaftır.

- Başvuru Dilekçesi ,

- Özgeçmiş,

- Mezuniyet Belgesi ve Transkript belgesinin onaylı sureti (yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren belge).

- ALES Belgesi,

- Yabancı Dil Belgesi,

- Varsa yayınlanmış ya da yayınlanacak olan bilimsel çalışmaları,

BAŞVURU YERİ: Fakülte Dekanlığına şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Başvuru süresi duyuru başlama tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. (Süresi içinde yapılmayan başvurularla, eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar kurumumuza ulaşmış olması gerekmektedir.)

Bulgar Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak. Okutman 1 15 Ağustos 2012
Güzel Sanatlar Bölümü için alınacak olup, Üniversitelerin Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı veya Eğitim Fakültelerinin Müzik Öğretmenliği Bölümü mezunu olmak. Okutman 1 15 Ağustos 2012
Güzel Sanatlar Bölümü için alınacak olup, Üniversitelerin Güzel Sanatlar Bölümü Resim Eğitimi Anabilim Dalı, Eğitim Fakültelerinin Resim-iş Öğretmenliği Bölümü mezunu olmak Okutman 1 15 Ağustos 2012
Türk Dili Bölümü için alınacak olup, Fakültelerin Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmak ve aynı alanda yükseklisans yapmış olmak, alanında 3 yıl ders verme deneyimine sahip olmak. Okutman 1 15 Ağustos 2012
T.C.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

REKTÖRLÜĞܒNDEN

Üniversitemizin birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır. Not:İlanımıza http://www.ankara.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

GENEL ŞARTLAR

a) 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

b) Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada (lisans öğreniminde mezun olunan alanda) ALES’den en az 70 puan almış olmak.

c) Atamalar 2547 sayılı Kanunun 33. maddesi uyarınca yapılacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR

a) En az lisans mezunu olmak.

b) Belgelendirmek kaydıyla alanlarında en az iki yıl tecrübeli olmak. .(Yükseklisans belgesine sahip olanlardan iki yıl tecrübe şartı aranmamaktadır.)

MUAFİYET

a) Doktorasını tamamlamış olanlar,

c) Yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvuruda bulunanlar merkezi sınav (ALES)’den Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı kadrolarına başvurularda ise yabancı dil koşulundan muaftır.

- Başvuru Dilekçesi ,

- Özgeçmiş,

- Mezuniyet Belgesi onaylı sureti (yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge).

- Lisans Transkript Belgesi,

- ALES Belgesi,

- Yabancı Dil Belgesi(varsa),

- Varsa yayınlanmış ya da yayınlanacak olan bilimsel çalışmaları,

BAŞVURU YERİ: Yüksekokul Müdürlüğüne şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.Başvuru süresi duyuru başlama tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. (Süresi içinde yapılmayan başvurularla, eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar kurumumuza ulaşmış olması gerekmektedir.)

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri programı için alınacak olup, Tıp Bilişimi alanında yükseklisans yapmış olmak, Manyetik Rezonans görüntüsü işleme alanında deneyimli olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
İlgili alanda yükseklisans eğitimini tamamlamış olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Lisans mezunu olup, C++, PHP, SQL, JAVA, ASP Programlama dillerine hakim olmak ve Görüntü İşleme Programlarını profesyonel olarak kullanabilmek. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Periodontoloji Anabilim Dalında doktora eğitimi yapmış ve Gastasyonel Diabetus Mellitus ve periodontal sağlık ilişkisi alanında çalışmış olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Genel Cerrahi uzmanı olmak ve Transplantasyon konusunda deneyimli olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Tıbbi patoloji uzmanı olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Göz Hastalıkları uzmanı olmak ve Retina vitreus hastalıkları ve görüntüleme yöntemlerinde (fundos otofloresans ve makuler pigment analizi) deneyimli olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Radyoloji uzmanı olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Kardiyoloji uzmanı olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Patoloji (Veteriner) Anabilim Dalında doktora yapmış olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Gastroenteroloji Bilim Dalı için alınacak olup, Gastroenteroloji uzmanı olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Ziraat Fakültelerinin Süt Teknolojisi Bölümü lisans mezunu olup, ilgili Anabilim Dalında yükseklisans mezunu olmak veya alanında 2 yıl tecrübesi bulunmak Uzman 1 15 Ağustos 2012
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Ziraat Fakültelerinin Tarla Bitkileri Bölümü lisans mezunu olup, ilgili Anabilim Dalında yükseklisans mezunu olmak veya alanında 2 yıl tecrübesi bulunmak Uzman 1 15 Ağustos 2012
Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Üroloji uzmanı olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Ziraat Fakültelerinin Bitki Koruma Bölümü lisans mezunu olup, ilgili Anabilim Dalında yükseklisans mezunu olmak veya alanında 2 yıl tecrübesi bulunmak Uzman 1 15 Ağustos 2012
Ziraat Fakültelerinin Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü lisans mezunu olup, ilgili Anabilim Dalında yükseklisans mezunu olmak veya alanında 2 yıl tecrübesi bulunmak Uzman 1 15 Ağustos 2012
Tarımsal Yapılar ve Sulama alanında yükseklisans yapmış ve sulama sistemleri konusunda deneyim sahibi olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Makine Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak ve alanında yükseklisans yapmış olmak. Uzman 1 15 Ağustos 2012
Tıp Fakültesi mezunu olmak. Deney hayvanları ile çalışma ve deney hayvanları araştırma laboratuvarı yönetiminde ve Kök hücrelerde elektrofizyoloji ve konfokal kalsiyum kinetiği görüntülemesi konusunda deneyimli olmak . Uzman 1 15 Ağustos 2012

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri