ASP'nin Ömrü

Alessandra

Bayan Üye
Evet arkadaşlar bu yazımda sizlere ASP'nin ömrünün kalıp kalmadığını, doğru bilindiği zannedilen yanlışları yazacağım.

Herşeyden önce bilinmelidir ki ASP temel bir dildir; bir teknolojidir.
(Bkz: Tanım=> Bir ASP dosyasının içinde, özel nesneler ve VBS, JS, SQL kodları bulunur, bu sayfalar istemci tarafından istendiğinde sunucu öncelikle ASP içindeki kodları icra ederek, istemciye göndereceği bilgiyi oluşturur ve gönderir.)

Eskimesi ölmesi vs. için herşeyden önce desteğin kesilmesi yetmez. Aynı zamanda hosting firmalarının da desteği kesmesi gerekir. Yani asp.dll dosyasının olmaması server'ın .asp dosyalarını çalıştırmaması gerekir. Bu şekilde düşündüğümüz takdirde internet var oldukça asp de var olacaktır demek yanlış olmaz!

Çünkü kendi serverımızı her halikarda kurabilir ve şuanki sistemlerle gelecekte dahi olsak asp dosyalarımızı çalıştırabilecek bir platform kurabiliriz!

Bunu şunun için söylüyorum; ASP basit bir dildir kısaltmalardan çok kelimelerle ifadelerle çalışan bir dildir. Bu yüzden öğrenmesi de kolaydır. Ancak çok bilmiş bazı yazılımcı arkadaşlarımız "ASP öldü daha öğrenmenin ne anlamı var" gibi cahilce konuşabilmektedir.

İçiniz rahat olsun ASP öğrenebilirsiniz.

ANCAK

Yeniliklere açılmadığınız sürece her zaman bir kenara itileceksiniz
Hazır kod bulmakta sıkıntı yaşayacaksınız.
Etrafınız ASP'nin işleyişi yavaştır düşüncesine aldanmış insanlarla dolacaktır
Kendi başınıza bir iş yapmadığınız sürece bir tad alamayacaksınız.
Ve en önemlisi hazırcılıktan yoksun kaldığınız için de kesinlikle daha çok zekaya ve mantığa ihtiyacınız olacak.
Eğer bunlardan korkuyorsanız ASP kötü bir dildir.
Ancak eğer bunları yapacabilecek, bunlara katlanabilecek gücünüz kudretiniz var ise sizin için ASP'den iyi bir dil olmayacaktır.

Unutmayın cahil insanlar karşınıza sıkça çıkacak ve "bak ben md5'i php'de tek komutla uyguluyorum" diyecek. Siz de ancak kendi şifreleme algoritmanızı oluştururduktan sonra ben MD5'e ihtiyaç duymuyorum diyecebileceksiniz.

Alıntıdır.

---> ASP'nin Ömrü

Açık ve geliştiricisi biz olmadığımız sürece kullanmam ASP'yi ve .NET'i :) En iyisi PHP :)

---> ASP'nin Ömrü

Paylaşım ve bilgilendirme için gerçekten teşekkür ediyorum. Asp hiç bir zaman kötü bir tercih değildir. Asp günümüzde ASP.NET olarak devam etmektedir. Güçlü bir teknolojidir. Vakit bulursam bu konuda daha detaylı bişeyler yazmayı düşünüyorum.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri