"Atatürk'ü Sevmiyorum"

---> "Atatürk'ü Sevmiyorum"

valahi şaka gibi gelio bana ya ATAtürk' olmasaydı o kafasındaki türbanı takabılecekmıyı acaba cok merak edıyorum yunanlılar ıngılızler ne tur gıysı gıydırıceklerdı acaba o saçmalayan gereksize neyse :))

Aha.. bayragi bir tek kendilerine mal edenlere meydan acilmis malzeme cikmis. Cooookkk gordukn boyle kapali kimlige burunup sirf kapalilari kotulemek icin sacma sapan aciklama yapanlari. Hala bu numarayi yutuyorsaniz diyecek sozum yok :)

Ki....
Insan istedigini sevip sevmemekte ozgurdur. Sevmiyor diye kimsenin suclamaya ve yadirgamaya hakki yok. Ozgurlukse herseyde ozgurluk
Hem ozgurligi savunup hemde kimi olursa olsun sevmiyor diye tasa tutamazsiniz. Tutarsanizda oGurum ozfurlugu savunuyorum diyemezsiniz.

Ben kadinin dediklerini savunmuyorum ama insanin kendi bilecegi sey sevip sevmemek.

Bir noktada katiliyorum kadina. Maalesef Ataturk adi altinda zulum edenler var... yok diyemez hic kimse cunku var. Ee biz bunu bitjn solcularin uzerine yikiyormuyuz? Hayir cunku Ataturlu kullanan solcular oldugi gibi kullanmayanlarda var. Ama bu Ataturkin suci degil. Yani bazilari Ataturku kullanipta zulum ediyorsa Ataturk suclu degil.magdur durumda hakki yenilem durumda. Kullaniyorlar diye neden Ataturku sevmemey ki... kullananlardan nefret ediuorum. Etmeli insan Ataturkten degil.

Valla bu yazdiklarimi isteyen istedigi gibi algilar. Herkes algilamak istedigi gibi okuyacak.

Bir İnsanı Sevmek , Hoşlanmak Zorunda Değilsin .. Ama Ortada Yapılan ve Gerçekleşen Doğrular Varsa O İnsanın Başarısına ve Yaptıklarına Saygı Göstermen Gerekir..
Desteklenmeyen Düşünceler Saygısızlığı Getirmez..

Sevmemekte özgür. Bunun neyini tartışıyoruz ki. Sevmeyen de bir tek o değil.

Asıl neden sevmediğini tartışmalıyız. Geçerli bir sebebi varsa ki olmasına ihtimal bile vermiyorum haklıdır. Sevmek için ise binlerce neden sıralanabilir...

Kendi beyni ki var mı bilemiyorum seçimini yapsın...

Hani bazen demek istiyorum " Atatürk'ü sevmiyor olabilir, saygı göstersin yeterli " ama bunu çıkıp ekranlarda prim yapmak için, destekçi bulabilmek için söylemek ne aşağılık bir şey, ne saygısızlık değil mi?
Saygısızsın, sen yaradanını sevsen yaradanın seni yarattığına pişman şu saatten sonra. Saygı en büyük erdemdir, hem erdemsiz hemde vicdanı körelmiş birinden beklenen cümlelerdi bunlar zaten.
Ağzından çıkanı kontrol edebilseymiş keşke bi çıkmadan.

Herkes her olaya isine geldigi gibi bakmays devam ediyor.

Ilk omce. Herkes sevmek zorunda degil ama saygi gostermek zorunda diyorsuniz ya.. siz neden o saygiyi sevmeyenlere gostermiyorsunuz? Bunu bu kadin icin demiyorjum.

Bu kadin gibi birsuru ornwgini gordu Türkiye.
Fadime sahin. Muslum gunduz. Sonra ben imamin karisiyim diyipte cikip kuufrleri basan sahtekar solcu..

Hala kalkmis boyle kisilerin dediklerine itibar edip yok butin bunlarin hepi ayni yok bilmem ne...

Hayret ediyorum sizlere. Propagandalari gormemek icin nasil kendinizi boyle zorlayabiliyorsunuz.

Hem.o kucumsedini iranda varya. Turkiyede olmdigi kadar okumis unv. Bitirmis sayisi var. Iranin % 90 sini egirimli olup iyi derece ingilizce konusurken. Icki icmeyi laiklik olrak goren ulkemizin yuzde kaci okumus ve ingilizce biliyor acaba? Orda ozgurlugi yok dediginiz kadinlar her dalda aktif. Eminim aturmiyedeki kadinlardan daha ozgurler. Tek olmayan ozgurlukleri baslarini acmamali. Ayni tr de kapatamamalari gibi... aramizdaki fark onlar her turlu mesleklerini icra ediyorlar ama tr de edemiyorlar cunku YASAK..

Ha.. ben bunlari irani savundigimdanmi soyluyorum hayir. Aksine irandan nefret ediyorum. Ama objectif olarak olrk bakma kapasitemiz yok millet olarak.
Ayni ornegi hollanda icinde verebilirim. Iran gibi burdada kapali acik bayanlar her dalda aktifler hic bir engelleme yok. Yasak yok.

Beni az çok tanımışsınızdır. Ben bile bu bayanın bir provakatör olduğunu ve resmen saçmaladığını düşünüyorum. O bahtsızın söylediklerinin tüm başörtülülere mal edilmeye çalışılması ise bahtsızlıktan daha öte bir vehamet olacaktır. Ben bir tarihçiyim. Eşim de başörtülü, annem de. Başörtüsünü de hararetle savunurum. Öğrencilerime daima hem dinlerini sevmelerini, hem de Atatürk'ü sevmelerini aşıladım. SELAMLAR.

Bosversene. Kendileride gercek olmadigini biliyor ama saldirmak icin bahane iste..

Bence bunlara özgürlükleri ve hakları fazla gelmiş saçmalıyorlar, ne istediklerini bilmiyorlar. Git bakalım İran'a burada bulabildiğin özgürlüğün ve hakların 3 te 1 ni orada bulabilecek misin ? Boş keseden anca sallıyorlar. Amaç provakasyon. Bunları İran'a göndersen 2 hafta sonra kaçıp Türkiye ye dönmezlerse bende başka bir şey bilmiyorum. Atatürk düşüncesiyle kadınlara hak istiyorlar ama baskıcı hümeyniyi seviyorlar. Böyle tezatlık mı olur bir düşüncede. İnsan kendine güler be. Bunlar, Hükümeti kurar kurmaz kadınların denize girmesini yasaklayan,
Kız çocuklarının 9 yaşında evlenmelerini yasallaştırmaya çalışan,
Ölen eşin cesediyle 8 saat cinsel ilişkiye girme 'hakkını' Anayasa'ya eklemeye çalışan,
Kadınların pazardan Muz alımını yasaklayan Mursiyi de çok severler eminim. Allah kahretsin böyle yobazları..

Bence bunlara özgürlükleri ve hakları fazla gelmiş saçmalıyorlar, ne istediklerini bilmiyorlar. Git bakalım İran'a burada bulabildiğin özgürlüğün ve hakların 3 te 1 ni orada bulabilecek misin ? Boş keseden anca sallıyorlar. Amaç provakasyon. Bunları İran'a göndersen 2 hafta sonra kaçıp Türkiye ye dönmezlerse bende başka bir şey bilmiyorum. Atatürk düşüncesiyle kadınlara hak istiyorlar ama baskıcı hümeyniyi seviyorlar. Böyle tezatlık mı olur bir düşüncede. İnsan kendine güler be. Bunlar, Hükümeti kurar kurmaz kadınların denize girmesini yasaklayan,
Kız çocuklarının 9 yaşında evlenmelerini yasallaştırmaya çalışan,
Ölen eşin cesediyle 8 saat cinsel ilişkiye girme 'hakkını' Anayasa'ya eklemeye çalışan,
Kadınların pazardan Muz alımını yasaklayan Mursiyi de çok severler eminim. Allah kahretsin böyle yobazları..

Merhaba _JOK3R_

Söyledikleriniz tamamen doğru.
Ve haklısınız. :1:

Sadece;
Son cümleniz haricinde.

Çünkü;
Benim güzel insanım,
Bilinçli insanım,
Kültürlü insanım,
Bela okumaz. . (Bela okumanın yanlış olduğunu bilir).
Bizlere de yakışmaz zaten.

Belki hakediyorlar ama;
Onun yerine,
"" Allah layığınızı versin ""
Demeyi tercih edelim.

Yaradan daima herşeyin en iyisini,
Bilir ve yapar.

Bizlere bu yakışır diye düşünüyorum haddimiz olmadan.

Teşekkür ediyorum.

Atatürk u sevmeyen kanında bozukluk beklerim ....o olmasaydı bizler kimin çocuklariydik acaba Hüseyin'i soruyorum ben ve benim gibi düşünenler çok biz oldukça Atatürk olacak ....huseyin ileri var çünki. ..

Beyni yıkanmış ak gençlik işte kafaya takmaya degmez bunlar.

Ne derseniz diyin birşey kabul ettiremezsiniz papagan gibi aynı şeyi söyler dururlar düşünme kabiliyeti bile yoktur bunlarda başındakiler ne derse onu söylerler.

:) millet yorumlarinda iyice sapitti.. ne diyeceklerini sasmis sekilde sacmaliyorlar.

Bir kere bu konunun seriatla alakasi ne?
Seriat ne demek biliyor musin? Seriattan anladigin ne onu bi soyle sen once?
ALLAHin kanjnlarina bukadarmi karsisinki seriat beyinler diye hakaret ediyorsun?

Seriat nedemek? ALLAHin emirleri dogrutusunda yonetim demek.
Sen veya bir baskasi ALLAH'TAN dahami adaletli?
Insanlarin yanlislarini istismarlarini ALLAHA hukmedemezsin. Ne ALLAHA nede ALLAHin kanunlarina emirlerine mal edemezsin.

Tuttutmussunuz bir turku gidiyorsunuz.
Muhafazakarlar ataturku sevmez siz kimseniz kendinizi nasil goruyorsaniz artik seviyorsunuz?
Nasil boyle bir yargiya variyorsunuz hayret ediyorum.
Ayrimcilik yapmakta ustunuze yok.
Boylemi aydinsiniz? Boylemi ataturkcusunuz?
:) bu soruma cikipta adam gibi cevap veren cikmadi burda klavye basinda yazmaktan baska Ataturkun izinde gittinde ne yaptin? Vatana faydali yaptiginiz tek birsey soyleyin?

Klavye arkasindan bende yazarim. Atam izindeyi. Yazdim ne oldu? Bi faydammi oldu tr ye?yazmak onemli degil. Onemli olan gercektende layik olmak Atatürk gencligine. Onemli olan fiili olarak izinden gitmek.

O kadinin aciklamasida tamamen provoke... bunun ornegini merve kavakci muslum gunduzdede gorduk. Yasadik. Onlar bile artik muhfazakarlar uzerinden bu konuda pirim yapamayacaklarini ogrendiler bu turk vakkalar azaldi ama sizin gibi cahiller halaa anlamadi. Hala seriata muhafazarlara saldirmakta hazirsiniz. Anlamiyorsuniz bi turlu.

[MENTION=151958]yesil83[/MENTION] düşüncelerinin hep karşısında olsamda seni tebrik etmek geldi içimden, hiç yılmıyorsun.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri