Avrupalılar Bizi Neden Sevmez?

endLesS

Webmaster
Alman Profesörün İtirafları

İstanbul Üniversitesi'nde öğretim üyesi Alman asıllı prof. Naumark ile bir kısım talebesi Boğaziçi'nde geziye çıkarlar. Biri prof. Naumark'a, "Avrupa bizi neden sevmez?" diye sorar. Prof. Naumark şu cevabı verir:
"Çok samimi olarak itiraf edeyim ki, Avrupalı Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir. Asırlardır kilisenin Türk ve İslâm düşmanlığı Hıristiyanların hücrelerine sinmiştir."

Sebeplerine gelince:

1. Müslüman olduğunuz için sevmez. Ama faraza laik şöyle dursun, Hıristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder.
2. Farkında değilsiniz ama, onlar şu gerçeğin farkındadırlar: Tarihten Türk çıkarılırsa tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir.
3. Avrupa'nın pazarı idiniz. Simdi Avrupa'yı pazar yapmaya başladınız.
4. En az 400 yıl Avrupa'da sırtımızda ve ensemizde at koşturdunuz.
5. Selçuklular Anadolu'yu, Osmanlılar ise Orta Avrupa ve Balkanları Haçlı ordusuna mezar ettiler.
devturkler
6. Sizi silah ile yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek hakimiyet sağladılar.
7. Selçuklu ve bilhassa Osmanlı, İslâmiyet uğruna her şeyini feda etmeseydiler, İslâmiyet bugün belki sadece Hicaz'da varlığını devam ettirirdi. Kaldı ki Vehhabiliği kuranlar da, İngiliz Dominyon Bakanlığı'nın adamlarıdır. Batı her yerde İslâmiyeti, sapık inançlara kanalize etti. Ama Osmanlı, Asr-ı Saadet'i devam ettirdi.
8. Kilise size kin kusmaktadır ve sebepleri yukarıdadır.
9. Ben Türkiye'ye geldiğimde 2 üniversiteniz vardı, şimdi 19 üniversite var. (O tarihte öyle idi. Şimdi ise çok daha fazla.)
10. Sizler, gerçek hüviyetinize döndüğünüz an Avrupa'nın refahı ve medeniyeti yıkılır.
11. Yine sizler, Avrupa'nın tarihî düşmanısınız ve dâima düşman olarak kalacaksınız."

---> Avrupalılar Bizi Neden Sevmez?

AVrupa'nın bıze hayranlıkla baktıgına bılmeyen yoktur herhalde.. Başarılı olanlar digerleri tarafından sevılmezler..

Tesekuurler Guzel Konu.. :)

başarı şu anda bizde değil avrupa da. at üstündeyken iyiydik biz şu anda her teknolojide ilerdeler ve biz gerideyiz.

avrupa bize muhtaç
bakta gör
hepsi moruklaşıyor ki morukta zaTen
ne mutlu TÜRKÜM diyene
TÜRKİYEDE AVRUPADA ZATEN...
ülkemizin coğrafi yerini çekemiyorlar ondan sevmiyorlar

osmanlı zamanında analarını ağlattık. intikam almak istyolar.

Adam doğru söylemiş, şuanki gücümüz tarihteki gibi olsaydı bütün dünya bizimdi.

Onlar Osmanlı devleti zamanındaydı :)

Şimdi bizi sevmezler çünkü adam yerine koydukları bile yoktur ondan kendimizi kandırmayalım lütfen (:)

Avrupalılar kendilerinden başka kimseyi sevmezler ki. Çünkü onlar maddiyatçıdır. Tarih boyunca baktığımız zaman bizden daha fazla birbirleri ile savaşmışlardır. Ha bizi sevip sevmemeleri de çok önemli değil. Biz de onları sevmeyiz zaten.:D

Avrupalı, Türkleri sevmezmiş; Türk, Yunanı sevmezmiş vs. işin bahaneleri bunlar. Eğer zaten bir insan bir başka insanı ülkesi nedeniyle sevmiyorsa o insan ırkçıdır, evrensel insan sevgisi yoktur. Avrupalıların Türkleri sevmemesi diye bir şey yok, tabii her ülkenin ırkçı insanları vardır fakat yine de insanların sizi sevip sevmemesini sağlayan sizin davranışlarınızdır. Bunları net olarak söyleyebilirim çünkü Avrupalı biriyle nişanlıyım, bu sayede orada da çok insanla arkadaşlığım var ve kimsenin bana karşı bir sevgisizliğini de görmedim, hissetmedim. Birilerinin sizi sevip sevmemesi yaşadığınız ülkeye göre değil, davranışlarınıza göredir.

Avrupalı, Türkleri sevmezmiş; Türk, Yunanı sevmezmiş vs. işin bahaneleri bunlar. Eğer zaten bir insan bir başka insanı ülkesi nedeniyle sevmiyorsa o insan ırkçıdır, evrensel insan sevgisi yoktur. Avrupalıların Türkleri sevmemesi diye bir şey yok, tabii her ülkenin ırkçı insanları vardır fakat yine de insanların sizi sevip sevmemesini sağlayan sizin davranışlarınızdır. Bunları net olarak söyleyebilirim çünkü Avrupalı biriyle nişanlıyım, bu sayede orada da çok insanla arkadaşlığım var ve kimsenin bana karşı bir sevgisizliğini de görmedim, hissetmedim. Birilerinin sizi sevip sevmemesi yaşadığınız ülkeye göre değil, davranışlarınıza göredir.

Noktasından virgülüne katılıyorum

Ülkeye gelen turistlere yapılanları biliyoruz

Her sene istanbul taksim meydanı'nda yapılan yılbaşı kutlamalarında olanları da

Her Türk'ü oradaki abaza kesim gibi görmeleri mümkün

2. Farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeğin farkındadırlar: Tarihten Türk çıkarılırsa tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir.

Aynen.. Avrupalılar Olmayan Tarihlerini Böbürlene Böbürlene Anlatırlar, Biz Güzelim Tarihimizi Bilmeyiz.. Oysa Tarihini, Gecmişini Anlatması, Böbürlenmesi Gereken Kişiler BİZİZ.. :)

2. Farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeğin farkındadırlar: Tarihten Türk çıkarılırsa tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir.

Aynen.. Avrupalılar Olmayan Tarihlerini Böbürlene Böbürlene Anlatırlar, Biz Güzelim Tarihimizi Bilmeyiz.. Oysa Tarihini, Gecmişini Anlatması, Böbürlenmesi Gereken Kişiler BİZİZ.. :)

Ya kimse de oturup bunları düşünmüyor Avrupa'da falan, kendinizi kandırmayın. Bir Roma İmparatorluğu da en az Osmanlı kadar etkili olmuştur, hatta Çin tarih boyunca belki de en istikrarlı ve bilim açısından ileri devlet olmuştur tarihte ama kaçımız evde oturup "Vah vah şu Roma'dan korkalım onlar çıksa tarih olmazdı" diye dertleniyoruz? Nedense bu ülkede insanların %85'i her şeyin Türkler çevresinde döndüğünü, yapılan her şeyin Türkleri yıkmak, parçalamak üzere olduğuna kanaat getiriyor. Biraz hayal dünyasından kurtulunsa güzel şeyler olacak ama...

'Türkler Tarih Boyunca Yakıp, Yıktı.' Evet, bir zamanlar dünyanın en korkulan milleti değil miydik?Öyleydik... Şimdi ne yapıyoruz? Tarihimizle övünüyoruz.Peki yeni tarih yaratmak var mı? Hayır. Sadece övünenlerdeniz biz.Kendi tarihini yarım yamalak bilen, sağdan soldan duyumlarla Türk tarihi hakkında bilgi edinen (!) insanlarız biz.Avrupa, biliyor tarihimizi, özgüvenimizi, Türk aşkıyla yanıp tutuştuğumuzu...Biliyor, bu tanımlara uyanların sadece bir kaç kişi olduğunu...Yine biraz çekinme var ama atalarımız sağolsun, birden savaş açmıyorlar ülkemize.Yavaş yavaş çökertmeye çalışıyorlar...
Almazlarda Avrupa Birliği'ne...Niye alsınlar ki? Eski tarihimize geri dönelim diye mi? Onları yok edelim diye mi? Nefret etcekler tabi.Tarihlerine büyük bir çizgi atmamış mıyız?Derin yaraları yok mu hepsinin? Müslümanız. İman gücümüzü bilmiyorlar mı?Biliyorlar, hemde bizim bile bilmediğimiz kadar iyi biliyorlar.Din çatışması oluyor bunun içinde... Sonra davranışlarımız...Sapıtmışız iyice.Neler olduğunu anlamayacak kadar köreltilmiş beyinlerimiz.Göz yumuyoruz gördüklerimize öylece... Avrupalılar, görüyorlar halimizi dahada nefret ediyorlar bizden...Tarih boyunca yenemedikleri Türk Milleti, nasıl olmuşta kendini yok ediyordu?...

'Türkler Tarih Boyunca Yakıp, Yıktı.' Evet, bir zamanlar dünyanın en korkulan milleti değil miydik?Öyleydik... Şimdi ne yapıyoruz? Tarihimizle övünüyoruz.Peki yeni tarih yaratmak var mı? Hayır. Sadece övünenlerdeniz biz.Kendi tarihini yarım yamalak bilen, sağdan soldan duyumlarla Türk tarihi hakkında bilgi edinen (!) insanlarız biz.Avrupa, biliyor tarihimizi, özgüvenimizi, Türk aşkıyla yanıp tutuştuğumuzu...Biliyor, bu tanımlara uyanların sadece bir kaç kişi olduğunu...Yine biraz çekinme var ama atalarımız sağolsun, birden savaş açmıyorlar ülkemize.Yavaş yavaş çökertmeye çalışıyorlar...
Almazlarda Avrupa Birliği'ne...Niye alsınlar ki? Eski tarihimize geri dönelim diye mi? Onları yok edelim diye mi? Nefret etcekler tabi.Tarihlerine büyük bir çizgi atmamış mıyız?Derin yaraları yok mu hepsinin? Müslümanız. İman gücümüzü bilmiyorlar mı?Biliyorlar, hemde bizim bile bilmediğimiz kadar iyi biliyorlar.Din çatışması oluyor bunun içinde... Sonra davranışlarımız...Sapıtmışız iyice.Neler olduğunu anlamayacak kadar köreltilmiş beyinlerimiz.Göz yumuyoruz gördüklerimize öylece... Avrupalılar, görüyorlar halimizi dahada nefret ediyorlar bizden...Tarih boyunca yenemedikleri Türk Milleti, nasıl olmuşta kendini yok ediyordu?...

Mesajında daldan dala konduğun çin tam olarak ne demeğe çalıştığını anlayamadım ama tarihimizden pek memnun değilsin anladığım kadarıyla. Ben sana Avrupalılar'ın gerek Amarika'da, gerek Hindistan'da, gerek Afrik'da, gerek Anadolu'da sivil ve savunmasız insanlara, gerekse kendi halklarına karşı uyguladıkları vahşete binlerce örnek verebilirim.
Sen neye dayanarak hangi deliller ışığında yazmışsın bilmiyorum ama dedelerimizi barbar olarak nitelemişsin.
Bana Osmanlının Avrupada sivil katliam yaptığına dair bir örnek verebilirsen, birşeyler yazmış ama kafadan sallamamış diyeyim.

''Kendi hayatlarında ki acı eksikliğini,dünya üzerinde olan ancak kesinlikle bu yüzyılda yaşamayan,miladi takvimi yüzyıl geriden takip eden insanların göz yaşlarıyla , kanlarıyla doldurmaya çalışıyorlar.Avrupa adındaki kıtanın sanatçılarının,hamburger ve Coco Cola'yla mücadelesinin tek yolu eski kolonilerin destekleyicileri olarak yanlarında durduklarını gösteren eserler yaratmak.Bu bir pazrar pazyı savaşı.Ya Amerika gibi güç ve parayla payını yükselteceksin yada avrupa gibi insani yolları deneyeceksin.''Sizi anlıyorum'' demek isteyen filmler çekeceksin.''Geri kalmışlığınızı düzeltmenin yolları bize benzemekten geçer '' diyen kitaplar yazacaksın.En azından Amerika'da bir ayının dürüstlüğü var.Ama avrupa da o bile yok.Çünkü nezaket ve'Chanel No 5' gibi külçe kadar ağır bir parfüm hala asaletin parçaları.SEçilen kelimeler ve kokular güzel.Ancak davranışlar bir tilkininki kadar çirkin....''.

İkisindende nefret ediyorum hatta Türk olmayan Türkiye olmayan herşeyden dinlerden kültürlerden dillerden vs vs herşeyden...

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri