babam icin yaptigim ozel fb pastasi

---> babam icin yaptigim ozel fb pastasi

+
Hamurdan olan o kalıbı hiç sevmiyom pastaları da sevmem zaten ama bu da yetenek şimdi,
En çok da o çiçek böreği mi neydi onu beğendim, çok hoş görünüyo, insan yemeye kıyamaz onu bozmaya xD

+
Hamurdan olan o kalıbı hiç sevmiyom pastaları da sevmem zaten ama bu da yetenek şimdi,
En çok da o çiçek böreği mi neydi onu beğendim, çok hoş görünüyo, insan yemeye kıyamaz onu bozmaya xD

Ben ilkel yollarla yapiyorum :) kalip kullanmiyorum :) cok ugrastim sagol yorumun icin.

Ben ilkel yollarla yapiyorum :) kalip kullanmiyorum :) cok ugrastim sagol yorumun icin.

Hayır hayır kalıp derken, o hamurla kaplanan şeyi kastettim hamur şekeri mi ne işte sevmiyorum onu hiç tadını falan, onunla kaplanınca pasta yiyemiyorum, normalde de zaten pek pasta sempatisi olan biri değilim xD

O şey sadece görüntü için güzel bence

Rica ederim sen de sağol ellerine sağlık

Hayır hayır kalıp derken, o hamurla kaplanan şeyi kastettim hamur şekeri mi ne işte sevmiyorum onu hiç tadını falan, onunla kaplanınca pasta yiyemiyorum, normalde de zaten pek pasta sempatisi olan biri değilim xD

O şey sadece görüntü için güzel bence

Rica ederim sen de sağol ellerine sağlık

Aa evet dogrum cocuklar bile tadini sevmedi. Bir tek anneme yaptigim pastada hamur sekeri ile kapladim. Babamin bastasinda hamur sekeri yok sadece uzerindeki aksesuarlar onlarida ustunden aliyorsun zaten. Pastayla fazla iliskili olmuyor :) kaplamadim yani.ben.pasta cok severim :) ama tr deki pastalar bozulmus sanki..
Meyveli pasta cok lezzetli oluyor. Ilk defa deneidigimde meyvesi cok yogun olmus ama tadi cok guzeldi. 2. Sefer yaptigimda daha azdi ve cok ferahlaticiydi boyle fresh hissi veriyordu sanki tam bir yaz pastadi. Mesela yazlari çikolata pasta filan yemesini cok sevmiyorum. Meyveli yaptigimda yaz meyveleri kullanmistim boyle ferahlatiyor icini sogutuyordu.

Ay ALLAHIM biri beni tuttsun. Selam verem borclu cikiyor. Bem nezaman kisa yazayi ogrenebilecegim :)

Aa evet dogrum cocuklar bile tadini sevmedi. Bir tek anneme yaptigim pastada hamur sekeri ile kapladim. Babamin bastasinda hamur sekeri yok sadece uzerindeki aksesuarlar onlarida ustunden aliyorsun zaten. Pastayla fazla iliskili olmuyor :) kaplamadim yani.ben.pasta cok severim :) ama tr deki pastalar bozulmus sanki..
Meyveli pasta cok lezzetli oluyor. Ilk defa deneidigimde meyvesi cok yogun olmus ama tadi cok guzeldi. 2. Sefer yaptigimda daha azdi ve cok ferahlaticiydi boyle fresh hissi veriyordu sanki tam bir yaz pastadi. Mesela yazlari çikolata pasta filan yemesini cok sevmiyorum. Meyveli yaptigimda yaz meyveleri kullanmistim boyle ferahlatiyor icini sogutuyordu.

Ay ALLAHIM biri beni tuttsun. Selam verem borclu cikiyor. Bem nezaman kisa yazayi ogrenebilecegim :)

xD

Olsun ben de öyleyim,
Afiyet olsun fakat benim verebilceğim tek cevap xD

Bilmiyorum Türkiye'den mi kaynaklı ama yediğim şey her nasılsa beğenmiyorum xD

Ablammm süper olmuş yaaa :) bir tanede bana böyle yap geliyor 8 kasım :D

xD

Olsun ben de öyleyim,
Afiyet olsun fakat benim verebilceğim tek cevap xD

Bilmiyorum Türkiye'den mi kaynaklı ama yediğim şey her nasılsa beğenmiyorum xD
Damak zevki canim. Kesela herkes zeytine bayilirken ben sevmiyorum.
Herkes herseyi sevmek zorunda degil. Mesela birnyegenim daha yaptigim.pasta bitmeden bidaha yap derken oteki 1 catal zor yer :) olabilecek seyler :)

Ablammm süper olmuş yaaa :) bir tanede bana böyle yap geliyor 8 kasım :D

Sagolasin. Canin sagolsun kardesim :)

Damak zevki canim. Kesela herkes zeytine bayilirken ben sevmiyorum.
Herkes herseyi sevmek zorunda degil. Mesela birnyegenim daha yaptigim.pasta bitmeden bidaha yap derken oteki 1 catal zor yer :) olabilecek seyler :)

Sagolasin. Canin sagolsun kardesim :)

Aynen xD

[MENTION=151958]yesil83[/MENTION]
Abla ellerine sağlık çok güzel olmuş.
Ablam ben bu hamurşekerini yapamıyorum tarifini versen xD

[MENTION=151958]yesil83[/MENTION]
Abla ellerine sağlık çok güzel olmuş.
Ablam ben bu hamurşekerini yapamıyorum tarifini versen xD

canim ben hic yapmadim. ben hazir aldim marketten hamur sekerlerini.

ama internette tarifleri var. ben hic denemedim.
sagol canim.

Tamam da onu sonra erittin mi naptın

canim, oyun hamuru dusun onun gibi. istedigin sekli verebiliyorsun.
eger, pastanin uzerini kaplicaksan, nisasta yada unla 1-2cm kalinliginda acip kaplaman gerek, bu pastayip yaptigimda bende ilk defa kullandim hamur sekerini.
annemin pastasini yaptigimda kaplama yaptim, benim hamurum azdi ince oldu ama ince iyi degil. 2 cm kalinliginda acarsan daha rahat kaplayabilirsin.
ama kullanimi normal oyun hamuru gibi, seker hamuru kalibi biraz elinde yogur yumusalt yani beze gibi yap sonra merdane ve oklava ile normal hamur acar gibi ac ama kalin olsun dedigim gibi sonra kapla keki, fazlaliklarini kes.
diger figurler icinde artik becerini gostermen gerek,oyun hamuru gibi sekillendirebilirsin.
ben internetten baya bir bakmistim farkli sekilleri nasil yapiyorlar diye.

canim, oyun hamuru dusun onun gibi. istedigin sekli verebiliyorsun.
eger, pastanin uzerini kaplicaksan, nisasta yada unla 1-2cm kalinliginda acip kaplaman gerek, bu pastayip yaptigimda bende ilk defa kullandim hamur sekerini.
annemin pastasini yaptigimda kaplama yaptim, benim hamurum azdi ince oldu ama ince iyi degil. 2 cm kalinliginda acarsan daha rahat kaplayabilirsin.
ama kullanimi normal oyun hamuru gibi, seker hamuru kalibi biraz elinde yogur yumusalt yani beze gibi yap sonra merdane ve oklava ile normal hamur acar gibi ac ama kalin olsun dedigim gibi sonra kapla keki, fazlaliklarini kes.
diger figurler icinde artik becerini gostermen gerek,oyun hamuru gibi sekillendirebilirsin.
ben internetten baya bir bakmistim farkli sekilleri nasil yapiyorlar diye.

Hmm tamam Ablacım teşekkür ederim :)

Tamam da onu sonra erittin mi naptın

yok tatlim, birsey eritmedim. eritecek birsey yokki. dedigim gibi camur (normal hamur) gibi sekil veriyorsun yada aciyorsun kapliyorsun. kapladigin hamur kurumuyor fzla (yada ben cok ince acmak zorunda oldugum icin kurumadi) sekiller (ordaki futbolcular top vs. ) onlari sekillendikten sonra kuruyor.
kurmasida gerek dik durmasi icin zaten.
hic birsey eritmiyorsun. hamuru hazir aldigin gibi hemen acabiliyorsun yada sekillendirebilirsin.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
vozol 12000
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri