Belcikadan mesaj var

sir.altan

Kayıtlı Üye
Mihriban..

Ilk defa bu kucuk Karadeniz kasabasina geldigi zaman 13 yasindaydi,annesi babasi ve diger kardesleriyle Turkiye tatili icin gelmislerdi,Bu kucuk kasaba babasinin-kasabasiydi,annesinin kasabasiydi,annesi ve babasida bu kasabada dogmuslardi.
..Bir Almanya sehrinde dogup buyumesine ragmen bu kucuk beldenin guzelligine daha ilk gelisinde hayran kalmisti ,hele kucuk plaji bambaskaydi,bazi saatlerde deniz sut liman olur bazende azgin dalgalar kumlari ve sahili doverdi,Bu kasabada halasi ve teyzesi vardi bu kasabada yine cok yakin akrabalari vardi,kimilerini tanir kimilerini hic tanimazdi
.plajdan yukari tepelere bakilinca her yer yemyesil gorunurdu yuksek agaclarin arasina gizlenmis gibi gorunen evler,kasabaya daha ayri bir guzellik sunardi,evet yesil Karadeniz kiyilarinin yine yesilliklerle kapli kasabasiydi.

…Mihriban sezlongunu plaj semsiyesinin altina cekmis hem dinleniyor,hemde kumda oynayan cocuklarindan gozlerini ayiramiyordu,Esi Yavuzda,biraz yuzuyor,biraz kiyiya geliyor,arasirada cocuklara kumdan kale yapiyor,tunnel kaziyordu..
..Yavuz Mihriban’in yanina geldi nasilsin rahatmisin,cocuklar biraz daha oynasinlar ondan sonra eve gideriz dedi,, Mihriban - ben iyiyim aman sen gozlerini cocuklarin uzerinden ayirma,bende firsat bulmusken bu guzel Karadeniz gunesinde biraz kestireyim dedi, Yavuz tamam ben gozlerimi cocuklardan ayirmam sen uyuyabildigin kadar uyu dedikten sonra,cocuklarin yanina gitti…Mihriban gozlerini kapayip uyumak istiyor ama uyuyamiyordu,bu plajda guzel anilari vardi 13 yil evvel hersey burda baslamisti,kucuk havlusuyla yuzundeki terleri silerken anilarida sanki bir ruya alemine dalip yillarin gerisine dogru surukleniyordu.

…Iste ailesiyle beraber ilk gelislerinin ardindan 7 yil sonra Turkiye tatiline yalniz basina gelmis ve Teyzesine misafir olmustu,3 haftalik bir tatil yaptiktan sonra Almanyadaki ailesinin yanina donecekti,hayat guzel eylenmek guzel yasamak guzeldi.Mihriban bazen halasinda kaliyor bazende teyzesinde kaliyordu,kuzenleri gelip aliyorlar carsi Pazar dolasiyorlar,denize giriyorlar,sabah ve aksam yuruyusleri yapiyorlar,Karadenizin tertemiz oksijen dolu havasini mis gibi cigerlerine cekiyorlardi.

..Teyzesi ve bir iki kuzen Sali gunu plaja gitmeyi onerdiler,Mihribanin canina minnetti,Almanyada yasadigi sehirde deniz yok ama havuzlar vardi lakin havuz hic bir zaman denizin tadini vermiyordu,iyide yuzerdi,okullar arasi yuzme musabakalarinda oduller almisti.Teyzesi iki torununuda yanina aldi ve hep beraber plaja gittiler yuzduler dinlendiler,teyzesinin gozu hep torunlarinin uzerindeydi ,aman cocuklar gozumun onunden kaybolmayin ,boyunuzu gecen yerlere gitmeyin diye evhamla cocuklara tenbihler ediyordu.
..Kimse denizden ayrilmak istemiyordu.Mihriban,teyzesi ve iki kuzeni semsiye altinda oturuyorlar ayni zamanda teyzenin iki torununu goz altinda tutuyorlardi,erkek torun 10 yaslarinda filan vardi,pek laf dinlemeyip denizin icinde bogazi yuksekligine kadar gidiyor ve geri geliyordu,teyzenin bagirmalarinada pek aldiris etmiyordu ..
…Bir anda kucuk delikanli su icinde bocalamaya basladi,cok iyi yuzme bilmedigi icin su boyunu gecmis,bagirip cagiriyordu,Mihriban yerinden firlayip denize kosmaya basladi,cocuk yavas yavas uzaklasir gibi oluyordu,Mihriban icin su o kadar derin degildi ama cocuga yetismek icin canini disine takmis gibiydi,suyun icinde kosarken yanindan hizla bir genc gecti,oda teyzesinin torunu icin kosuyordu,ve genc cocuga yaklasinca hizli kulaclar atip cocugu yakaladi,Mihriban heyecanlanmis adeta nefesi kesilmis ve yarisda geride kalmisti,dakika farkiyla oda teyzesinin torununa yetisti,ama genc delikanlinin yardima ihtiyaci yoktu,kucuk cocugu yavas yavas kiyiya getirdi,cocuk kumlara uzanti,Teyze bagirip cagiriyor cocuga soyleniyordu,cocuk sadece cok korkmustu,boyunu gectigi icin dalgalar suruklemeye baslamisti.cocuk biraz sakinlesti,T eyzenin heyecani dindi,ama gozlerinden yaslar dokuluyordu,Cocuga yetisen gence- tesekkur ederim yavrum allah razi olsun tam zamaninda yetistin,bu cocuga bir sey olsaydi ben annesine babasina ne cevap verirdim dedi sonra yine tesekkur etti,
…Genc delikanli ailenin yanindan ayrilmak istemiyor gibiydi.Mihribanda sagol kardes allah razi olsun dedi-sonra elini uzatti,tekrar tesekkurler,Benim adim Mihriban dedi,Bu arada gozler birlesti,bir birlerinin yakisikli olduklarini anladilar,

..Yine teyze araya girip, genc delikanliya ah evladim sen kimlerdensin ben carsilarda cok dolasirim seni hic gormedim dedi,Genc-adam

Teyzecigim benim adim Yavuz,Aslen buralarin insani sayiliriz ama ben burda yasamiyorum dedi,kadin tamam tamam anladim Istanbulda yasiyorsun burayada tatile geldin galiba dedi,Yavuz yok teyzecigim Istanbuldada yasamiyorum dedi, bu sefer teyze tamam tamam buldum sen Alamancisin ve yaz tatiline geldin dedi.
..Yavuz tatli tatli gulumseyerek yok be Teyzecigim Alamanci degil Belcikanciyim dedi, teyze tovbe tovbe Belcikanciligida ilk defa duyuyorum nerdeymis o memleket diye sordu.Yavuz Belcika teyzecigim Belcika,Almanyanin kapi komsusu Iste orda yasiyoruz,
…Teyze yine is guzarlik yapip Mihribani gozleriyle isaret edip buda benim yegenim,Almanyada dogdu oda Alamanci oldu ,bizede tatil yapmaya geldi dedi, Yavuz-Mihribana bakarken gozler yine birlesti her ikisindede sanki bir elektriklenme basladi..

..Yavuz musaade isteyip kendi sezlonguna gitti,ama gozlerini Mihribanin uzerinden ayiramiyor,cok guzel kiz hemde Almanyada yasiyormus,Belcikayada cok yakin,insallah birdaha karsilasiriz dedi.24 yasindaydi,oda Turkiyeye tatile gelmisdi Buruksel’den ucaga binerkende babasi,oglum Turkiyeden elin bos donme bize bir gelin getir demisti,oda sakadan- olur baba sen canini uzme ben tombala torbasindan ceker gibi bir kiz bulur koluma takar getiririm demisti.

…Mihriban kuzenleriyle gecenin gec saatlerine kadar sohbet ettiginden Carsamba gununu evde uyuyarak gecirdi,Persembe gunu ogleden sonra halasinin kizi Selin ile carsiya ciktilar biraz butiklere baktilar, cay bahcesinin icindeki agacin altindaki Masaya oturdular iceceklerini Yudumlayip sohbet ederlerken -Beraberinde guzel bir kizla beraber Yavuz yanlarina gelip selam Verdi,bakislari sanki hadi davet etde oturayim $u Masaya diyordu.Mihriban Yavuza bakti icinde bir seyler kimildadi,vaktiniz varsa buyrun oturun dedi, Yavuz icin paha bicilmez bir nimetti,bir sandalye cekip oturdu diger sandalyeyede yanindaki kiz Yerlesti-tokalastilar.Yavuzun arkadasi da elini uzatip adim Mujgan dedi,hepsi tanistiklarina cok memnun oldular ama Mihribanin icinde bir kusku vardi,Yavuzun yanindaki kizin kim oldugunu merak ediyor ama soramiyorduda,biraz Almanyadan biraz Belcikadan bahsettiler,Mihriban sonunda merakina yenilip Mujgan’a Yavuzun nisanlisimisiniz,sizde Belcikadami yasiyorsunuz diye sordu,Mujgan hayir ben Yavuzun amcasinin kiziyim yani kuzeniz,Yavuz abim bizde kaliyor,onun icin beraber geziyoruz dedi,Mihribanin yuregine sanki serin sular serpilmisti,ortada fol yok yumurta yokken kizi kiskanir gibi olmustu,bir yandanda kendi kendine yoksa ama yoksa sen bu adama oluyorsun diyordu.

..Yavuz- Mihribana dun plaja geldim sizinde orda olacaginizi dusunmustum ama sizi goremedim,yoksa denizi sevmiyormusunuz diye sordu,Mihriban dun evde kaldik ve dinlendik,denizi cok severim iyi yuzucuyumdur dedi. Yavuz siritarak hiimmm,peki yarin hep beraber plaja gidelim beraber yuzer ve yarisiriz deyip Mihribanin gozlerinin icine bakip geleceksiniz degilmi diye sordu…Mihriban- tamam yarin saat 10.00 da plajda olacagiz,Mujganida getirin dedi..Yavuz o halde biz simdi gidebiliriz ama once hesabi odiyeyim deyip garsona elini uzatiyordu,Mihribanin yanaklari kizardi,dur bakalim siz bizim misafirimizsiniz,hesap odiyemezsiniz dedi, Yavuz biraz bozulur gibi oldu ama fazla caktirmadi..

…Cuma gunu Mihriban ve kuzenleri,Yavuz ve kuzenleri hepsi plajda toplandilar yuzduler oynadilar sakalastilar,evden getirdikleri sandoviclerini yediler,kimsenin cani eve donmek istemiyordu,bir ara iyi yuzuculuk icin iddialar basladi,Mihriban - ben okullar arasi yuzmelerde oduller aldim,iyi yuzerim dedi, Yavuz --desene karsimizda sampiyon yuzucu var,bende yuzerim ama belki sizin kadar iyi yuzemem,ama sizin Ne derece iyi bir yuzucu oldugunuzu anlayabilmek icin yaris yapmamiz lazim dedi,yani sen ve ben,diger butun kuzenlerde tabi tabi diye Yavuza arka ciktilar,Mihriban iyi yuzerdi ama boyle Karadeniz gibi denizde yuzmemisti,Yavuzun ve kizlarin israrlarina dayanamayip tamam Kabul dedi. Yavuz ama once bir sartim var,eger ben kazanirsam bana msn adresini vereceksin dedi,Mihriban biraz sasirdi sonra- once yarisi kazan ondan sonra msn,i hak edersin dedi,

…Plajin icinde biraz otede bir sari $amandira vardi gidis donus 150 metre filan start verilince $amandiraya kadar yuzulecek ve geri start noktasina gelinecekti.her ikisi hazirlandi,start verildi yuzmeye basladilar,Mihriban biraz onde gidiyor Yavuzda bir kac metre geride Yuzup kizi SIKISTIRmiyordu $amandranin etrafindan once Mihriban dondu Yavuza 10 metre kadar fark atmisti havuz gibi degil ama iyi gidiyorum bu yarisi kazanacagim diye dusunuyordu,biraz sonra mesafe 15 metreye cikti,bitis noktasina yaklasirlarken Yavuz adeta depara kalkti cok sert ve hizli kulaclar atip Mihribani gecti ve 2 metre farkla yarisi kazandi,Mihribanda nefes nefese kalmisti,onlarin yarisini seyreden kuzenler ve diger plaj sakinleri her ikisinide alkisladilar, nefesleri normale donunce Yavuz,eh msn,i hak ettim dimi diye sordu,Mihriban,bu kadar iyi yuzucu oldugunu bilseydim iddiaya girmezdim, bir bakimada iyi oldu en azindan kendimi denemis oldum dedi.

..plaji terketmeden evvel Mihriban Yavuza msn nini Verdi,bu cocuga karsi icinde bir seyler kayniyordu, Dogru durust taniyamadan sanki iki gunde cocuga asik olmus gibiydi,…..Iki gun sonra yine carsida karsilastilar yine bir café ye oturdular,Yavuz ben iki gun sonra Belcikaya donecegim, burda son gunum bir gunde Istanbulda kalacagim, Belcikaya donunce sizi mutlaka arayacagim sakin msn adresini degistirmeyin dedi.Mihriban Yavuza iyi yolculuklar diledi,…….Tatiller ne kadar guzel olsalarda bir gun biterler.Mihribaninda guzel tatili sanki goz acip kapayincaya kadar gecti ve akrabalarina veda edip Istanbul uzerinden Almanyaya uctu,ailesine kavustu,isine basladi,sakin bir yasam suruyor bu arada Yavuz gozlerinin onune geliyordu,arasira mailine bakiyor ama Yavuzdan gelen bir sey goremiyordu,belkide unutmustur,belkide Belcikada sevgilisi vardir,belkide evlidir diye dusunuyordu,tam alti hafta boyle gecti,Yavuza asik olmadigini sadece cocugun hosuna gittigini dusunuyordu,yani karmakarisik hisler ve duygular icindeydi.

..Yine bir aksam isden geldikten sonra mesaj kutusunu yoklayinca Yavuzdan mesaj gelmis oldugunu gordu adeta oturdugu sandalyeden havaya ziplayacakti,--yasasin Belcikadan mesaj var-- diye kucuk bir ciglik atti,anneside odaya gelip hayrola kizim ne oluyor diye sordu…Mesajlar gidip gelmeye basladi once sade ve ictenlik dolu yazismalar,sonra bir birlerine hayranliklar,daha sonra her ikisinin kalbinda alevlenen atesler.telefon konusmalari,her gun birbirlerini biraz daha tanidilar,gercek hayatta kucuk bir olayla basliyan tanisma sanal aleminde aska donusmustu…
..3 sefer yavuz Almanyaya geip Mihribanin yasadigi sehire geldi otelde kaldi bulustular konustular,yuz yuze gorustuler,her ikiside birbirlerini sevdiklerini biraz daha anladilar.
…VE Bir gun yavuz telefonla Mihribani arayip,seni deliler gibi seviyorum,benimle evlenirmisin, evlenirsen Belcikada yasarmisin diye sordu,Mihriban evlenme teklifini bekliyordu ama Belcikada yasamayi hic dusunmemisti.Yavuzdan iki gun musaade istedi,aksamleyin konuyu anliyacagi sekilde annesine anlatti sevdigi adam Belcikaya gelmesini orda yasamasini istiyordu,Almanyada gurbetciydiler,Mihriban evet derse bir gurbetten diger bir gurbete gelin gidecekti, dillerini bilmedigi bir toplumun icine girecekti..dusundugu iki gun sanki 2 yil gibiydi,3’ uncu gunde Yavuz,a evet dedi.Aileler tanisti,arada problem olacak seyler konusuldu,ve sonunda Brusselde Turklerin islettigi bir dugun salonunda dugun yapip dunya evine girdiler…

..Cok sicak olmamasina ragmen Mihriban bir hayli terlemisti,sezlongtan dogruldu ayaga kalkti kocasi ve cocuklarida yavas yavas yanina geliyorlardi.Yavuz- Mihribanin yanina yaklasip- biliyormusun karicim sen hala yillar evvel bu plajda tanidigim zamanki kadar guzelsin,seninle cok mutluyum,hadi simdi toparlanalimda eve donelim,bu guzel tatilde bitmek uzere,bir dahaki Turkiye tatilimizde insallah Akdeniz kiyilarinda bir yere gideriz dedi.

Sir altan tarafindan yazilmistir
Fiction
Okuyanlara cok tesekkurler
Sydney 21 ocak 2012

---> Belcikadan mesaj var

Keşke her ilişki böyle olsa birinden hoşlaninca o da Bizden hoslansa : )
Ellerinize sağlık

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri