Bir Kadıköy klasiği... 3-1

By_Quaresma

Kayıtlı Üye
Haftalardır konuşulan dev derbide gülen taraf Fenerbahçe oldu... Ezeli rakibi karşısında Kadıköy'de 10 yıldır kaybetmeyen Sarı-Lacivertli ekip, bu sezon da geleneği bozmadı ve sahadan galibiyetle ayrıldı

fft1mm756199.jpg

Yüksek tempoda geçen ve zaman zaman gergin anların yaşandığı maçın henüz 5. dakikasında Baros'un sakatlanıp oyundan çıkmasıyla sarsılan Galatasaray karşısında etkili olan Fenerbahçe, 12 .dakikada Alex'le öne geçti. İlk yarısı 1-0 Sarı-Lacivertli ekibin üstünlüğüyle geçen mücadelede kaptan Alex, bu kez kendisinin kazandırdığı penaltıyı gole çevirerek farkı 2'ye çıkardı. Bu golden 3 dakika sonra Hakan Balta'yla golü bulan Galatasaray en azından beraberlik için ümitlenmişti ki 74'te Keita, gördüğü kırmızı kartla takımının hesaplarını alt üst etti. Son dakikaya kadar iki takım da etkili ataklar gerçekleştirdiği maçta son sözü İspanyol Güiza söyledi: 3-1

---> Bir Kadıköy klasiği... 3-1

sende kabuL etmişşin yanı bunu başka bişi demiorum hahaha

ilknot: takım tutmuyorum DD:

bu ayhan insanı niye gs gibi büyük bi takımda anlayabilen var mı?

ayhan aslında ii bi oyuncu.. milli takımda da oynadı..
ama bugün inanılmaz kötüydü:|
tanıyamadım ya :|

Carlos keitayı tutamayınca faul yapıo keitanın eli Carlosun yüzüne çarptı die kırmızı kart bumu adalet he :)

resmen bi araba dayak yendi maç boyunca :11: bi an futbol maçı mı izliyorum ben diye düşünmeye başladım...

gün gelir devran döner derler ama bu devran kadıköyde dönmez ;)
hira katılıyorum sana ayhan ne is :D

el clásico !
Tebrikler Fenerbahçeme..
hakkımızla aldık maçı..daha çok istedik,mücadele ettik,keşke Semih olsaydı da daha farklı bir sonuç çıksaydı..

Son düzenleme:

Sarı-Kırmızı Mor Turuncu farketmez.. Fener Cimbom'u gördü mü affetmez !

Başka söze qerek war mı :cool:

Tebrıkler KRALEX

Terbrıkler KANARYAM

el clásico !
Tebrikler Fenerbahçeme..
hakkımızla aldık maçı..daha çok istedik,mücadele ettik,keşke Semih olsaydı da daha farklı bir sonuç çıksaydı..

Birincisi bu saçma maçı El Classico ya bnzetip durmayın. El Classicoda adamlar futbol oynuo box maçı yapmıolar.

Hele böle derbilerer izlemekten bıktım. Ben güzel ve çekişmeli maçlar görmek istiorum artık. Hakemlerin taraf tutmadığı orjinal maçlar. Bu gibi saçma şeyleri ne zaman atlatcaz bilmiorum.

Derbiler heyecanlıdır çekişmelidir streslidir ama kafa göz yarmaya ne gerek var oraya futbol oynamaya cıkıyolar kavgaya deil.

Premier lig ve la liga dan sonra artık kendi futbolumuzu izlemek gelmio içimden o kdr boş ve gereksiz oynanıo ki anlatamam.

Hiç yaratıcılık yok. mesela sivas gelelim defanstan şişirilen top forvetten uzun biri indirio dieri gelip vuruyo gol. Fenerde de aynı mantık arkadan gelen bi top alex ya kafayla atıo ya da direk vuruo ? Başka şekilde gören varmı?

Bizde orta saha yok defans yok öne dizmişler yıldızları Allahtan bazen top gelio arkadan öndekiler vuruyo gol..

Eleştirilecek çok şey var aslında ama daha fazla yazmama gerek yok heralde.

Herhangi birinizi incitcek yorum yaptıysam affola :) Benimde görüşlerim bunlar...

Fenerde de aynı mantık arkadan gelen bi top alex ya kafayla atıo ya da direk vuruo ?

Sonuç qoooooooool :D

Futbol'da sonuç önemlidir zeynep

İyi futbol maç kazandırmaz çoqu zaman.İyi futbol oyna ama puan alma.Ne anladım ben bu işten

ayrıca geçen haftaki ts maçı..hakem çok mu iyiydi gs hakedipte mi aldı..
bükemediğin bileği öpeceksin mi diyorlar böyle durumlarda :)

Hakemler kötü yönetti fakat bütün suçu da onlara atmamak lazım..

Yenildik, bu kadar fazla holiganlığa bağlamak gerek
Önümüze bakacağız...

26.10.2009

Yetti ama… Ayıptır yahu!...
Koskoca Fenerbahçe’ye, rakibe bu kadar zulüm yakışır mı?
Her yerde oluyor diyenlere cevabım şudur;
Kötü misal emsal olmaz. Sen kendine bak! Böylesi hiçbir yerde yok!
Yapsanıza Twente’ye böyle rezalet!
Yapamazsınız!
Sheriff’e yenilen o kıytırık Twente de Saraçoğlu’na gelir Fener’e 2 atar gider!

Türkiye’de sporu da futbolu da olayları da federasyonlar değil Fenerbahçe’nin başkanı yönetiyor!
Saraçoğlu’nda yapılan her melanet hasıraltı edilirken Sayın Yıldırım;
Efes Pilsen’i yerden yere vurup ‘doping’ yaygarası patlatıyor. Sebep, Fenerbahçe baskette Efes’e kaybetti de ondan!
Gaziantep’te Vali’ye çatıyor öyle sevinilmez diye, ama bir zamanlar
Yaşar Büyükanıt Paşam hem de emekli olmadan Fener maçında hakeme salladığı vakit tıkı çıkmıyor Aziz Bey’in…

Zaten dün geceki maçtan sonra CİNE5’e siyah t-short siyah ceket sadece mendil cebimde bembeyaz bir medille çıktım ve şöyle dedim;
Fenerbahçe’nin Saraçoğlu’nda yaptıklarını protesto için simsiyah giyindim. Beyaz mendilim ise hala gözlerde olan bir tutam umuttur!
Evet Saraçoğlu’nda yaşananlardan sonra futbolda bir tutam ümidim kaldı.
Bu şartlarda futbol oynanmaz!
Hakemin kafası yarılıyor maç devam ediyor…
Vay anasını yahu!
İnsan canı hiçe sayılıyor. Yeter ki Fener kazansın!
Hakem Gezer uçmuş!... Aklı bir karış havaya fırlamış!..
Bu Federasyon da MHK da yanmış, bitmiş…
Yandaş olmuş!
Bakalım Fenerbahçe ne kadar ceza alacak göreceğiz!
Arda’ya saldıran futbolcular ne caza yiyecek?
Yetti yahu!

Ayıbın da bir sınırı var!

Galatasaray’a her seferinde uygulanan vahşetin açılımı şudur;
Vur kır parçala bu maçı kazan!
Çünkü bu ülkede Fenerbahçe’nin tek misyonu var; Galatasaray’ı yen kime yenilirsen yenil!
Dert Galatasaray!
O yüzden Fener’in bir Avrupa başarısı bile yok!

Fenerbahçe Başkanı 3 yıl şampiyonluk istedi de ondan. Yurt içi başarısı…
Döve söve… ite kaka… el ense çeke çeke Galatasaray’ı yen işi bitir! Zaten başka rakip de yok! Beşiktaş bozuk, Trabzon aheste revan…

Hatırlayın Bursa’daki Fenerbahçe maçını. Fenerliler hakemi itti kaktı, dürteledi, silkeledi bir tane sarı dahi çıkmadı, Fener maçı tek golle kazandı!
Ya o maçı Bursaspor kazansaydı.
Göklere çıkardığınız Fener yerine bugün Bursa liderdi…
Bunları da görün!

Yandaş medya da var ya,
Kalemşörler de buna çanak tutunca,
Kavga dövüş atın golleri gelsin puanlar!

Sen hakemin kafasını yaracaksın…
Sahaya su şişeleri ve yabancı madde atacaksın…
Maç başlamadan ortalık karışacak, hakemi etkileyecek maçı kazanacaksın.
Kimse de çıkıp demiyor ki;
N’oluyor yahu… Maça mı geldik savaşa mı?
Ben de diyorum ki;
Galatasaray yenilmedi, savaştan mağlup çıktı!

Futbolun çemberinden geçmiş, saçının kılı ağarmış dünya yıldızı Carlos, Keita’ya çangal atıyor, sarma çekiyor, kündeden aşırtıyor, itiyor kakıyor yardımcı hakem de yanında…
Çeksene bayrağını! Koluna kramp mı girdi?
Ne bekliyorsun be adam?
Hakem Bünyamin Gezer uyurgezer…

Ne zaman ki Keita kendini Foreman zannedip basıyor yumruğu caaart kırmızı!
Keita hak etti. Ne yapılırsa yapılsın yumruk atmayacak! Kırmızı sonuna kadar haklı. Keita suçlu!
Ancak hakem Gezer, Keita’dan yumruk gelene kadar, Carlos’un tacizkar, futbol dışı hareketine neden düdük çalmıyor?
Bunlar rezalet!

Nonda gole giderken hakem Gezer oyunu keserek ona sarı gösteriyor…
Beni aldattı diyor. Çıldırmak işten değil!
Yahu Nonda düşmüş Ayhan gol pozisyonuna girmiş kesmesene oyunu. Oynat… Sonra dön Nonda’ya sarı göster.
Hakem Gezer çok kötüydü…

Maçın başında daha dakika dolmamış… Emre hem de arkadan Baroş’u hastanelik ediyor.
Genel kanı şu;
Emre vurmadı ki?
Vurmaktan beter… Arkadan öyle bir salladı ki Baroş kaçmaktan kendini korumaya fırsat bulamadı sakatlandı!
Buna şanssızlık diyemezsiniz!
Bunun adı vahşettir!

Çok seviyordum hakim bey dayanamadım, demiş…
Her ölümün bir sebebi olur?
Kimi kanserden, kimi veremden, kimi stresten ölür.
Kim de katledilir.
Galatasaray stresten katloldu!

Arda itelenip kalkılıyor. Babası yaşındaki Carlos omzundan itiyor, Cristian dürtüyor. Hepsinden beteri daha dışkısı yalıya inmemiş geçen yılın Sıvas’taki suskun adamı Bilica taa nerden koşup gelip Arkadan Arda’nın kafasına sunturlu bir yumruk atıyor!
Yazıklar olsun!

Seremonide Arda da Cristian’ın elini sıkmıyor. Onu atlıyor…
Maç zaten stresli başlıyor.

Yedek hakemin başına yabancı madde geliyor… Hakem kan revan içinde.. İki dikiş atılıyor maç 10 dakika geç başlıyor…

Keita’nın başına şişe geliyor, yerde kıvranıyor… Yabancı maddeyi temsilciye götürüyor, sahayı izinsiz terk etti diye sarı görüyor! Sıvas maçında yok!
Baroş sakat, Keita cezalı…
Oysa Keita kimsenin yapamadığını yapıyor ve kafasına atılan maddeyi zapta geçirtiyor…
Bunun yüzünden de takdir alacağına ibreti alem için kart görüyor.

Yazıklar olsun sana Bünyamin! Ne yaman hakemişsin sen.
Kart için değil… Bütün hataların için… Maçı bu şartlarda oynattığın için…

Bitmedi…
Galatasaray kalecisi Leo’nun gözüne kırmızı lazer tutuyorlar…
Saraçoğlu’nda bun u hep yapıyorlar…
Ahlaksızlık! Spora vurulan darbe!
Ne darbesi bir nevi cinayet!...

Gökhan Gönül, Elano’nun ensesinde patlıyor… Arkasından Mehmet Topuz gelip sanki haimayesine alıyormuş gibi yaparak Elano’nun ensesine öyle bir boyunduruk takıyor ki sanırsınız Elano ****!
Sokakta olsa kavga çıkar!...
Hakemden yine tık yok!
Yuh olsun!
Galatasaray işte böyle yenildi…

Tiyatro’da türlü temalar vardır; komedi, dram, vodvil, trajedi…
Bunlar oyun türüdür. Ama siz iki perdelik, üç perdelik bu oyunun içinden cımbızla alkışlanacak sahneleri alır, hataları göz ardı ederseniz iyi bir eleştiri yapamazsınız!
Dünkü maç da aynen böyledir.

Rijkaard’ı, yerden yere vuranlara onu Galatasaray’ın başarsız hocası olarak ilan edenlere sesleniyorum;
Rijkaard iyi hoca olmasaydı adama 5 sene Barcelona’yı verler miydi?
Göklere çıkarılan, üç sene önce Fenerbahçe’den kovulan Daum da Alman İkinci Ligi’ne gitti…
Bunları göz ardı edenlerle tartışmayı doğru bulmuyorum

İşte Derbi macın karnesi..
hala savunmayın hakemi :mad:

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri