Bir sorum var?

---> Bir sorum var?

örnek1- bir bayan bir erkekle tanışır erkek evlidir ama herzamanki gibi erkek evde mutsuzdur(hep aynı hikaye)... ve bayan onu teselli eder adam bir türlü boşanamıyorum der bayan arkadaşı ise seviyordur adamı ve evli bir erkekle dewam eder ilişkisine şimdi bir bayan diğer bayana haksızlık etmiyor mu???????? bunun adına bencillik denmiyor mu????

Evli bir Erkeğin Başka Bir Kadınla Olması Birlikte Olduğu Kadın Adına Bencillik olur Çünkü O kadınında istekleri vardır + bu kadın ileride aynı şeyi kendisine yapılmayacağından ne kadar emin olabilir ?
Gelelim erkeğin eşine , neden ilgisiz davranıyor eşine karşı ? eğer eş 4 4'lük ise erkeğin yaptığı sadece bencillik olur..
+ Bayan Bu Evli Erkekten kesinlikle kurtulmalıdır .. birileri ağlarken o adamla gülemez o bayan

---> Bir sorum var?

örnek1- bir bayan bir erkekle tanışır erkek evlidir ama herzamanki gibi erkek evde mutsuzdur(hep aynı hikaye)... ve bayan onu teselli eder adam bir türlü boşanamıyorum der bayan arkadaşı ise seviyordur adamı ve evli bir erkekle dewam eder ilişkisine şimdi bir bayan diğer bayana haksızlık etmiyor mu???????? bunun adına bencillik denmiyor mu????

bu bayan olsa olsa gerizekalı olur, bencil değil :H

---> Bir sorum var?

örnek2:bir bayan arkadaşım dediği bayanın sevgiliyle birlikte olabiliyor...ve şuna inandırıyor kendini ben güzelim ben bu adam için değerliyim...

daha dün senin en değerli arkadaşın o bayan değil miydi...birlikte tüm dertlerinizi paylaşmıyormuydunuz???

---> Bir sorum var?

Bilmem..,ben Kendimi o %90 icinde gormuyorum. Kimseyle bir yarisim bir derdim olamaz. Yaris rekabet yapanlarida anlamam zaten, hem rakabet ugruna onlar kendileri olmaktan cikmis kisilerdir cunki rekabette yarismak ugruna degismislerdir iclerinden geldigi gibi degil olmasi gerektigini zannettigi gibi davranirlar.

Surat asmak bayanlar arasinda rekabete girmiyor ki.....

- :M xD

---> Bir sorum var?

örnek2:bir bayan arkadaşım dediği bayanın sevgiliyle birlikte olabiliyor...ve şuna inandırıyor kendini ben güzelim ben bu adam için değerliyim...

daha dün senin en değerli arkadaşın o bayan değil miydi...birlikte tüm dertlerinizi paylaşmıyormuydunuz???
Kızkardeşlerin birbir kocalarını ellerinden aldığı bir devirde yaşıyoruz :)

---> Bir sorum var?

Kızkardeşlerin birbir kocalarını ellerinden aldığı bir devirde yaşıyoruz :)

yani yani bende bundan bahsediyorum kendi adıma çok üzgünüm hakikaten..

örnek3: bir bayan arkadaşın saçını kestiriyor veya bir elbise alıyor vb... benzer
kız soruyor nasıl olmuş yakışmışmı? bayan arkadaşı hemen cvbı yapıştırıyor hiç yakışmamış...halbuki çok güzel yakışmıştır...bukadar nedir bizi rekabete sokan ALLAH her bayana ayrı bir güzellik vermiştir nedir yani bu uğraş??+

---> Bir sorum var?

yani yani bende bundan bahsediyorum kendi adıma çok üzgünüm hakikaten..

örnek3: bir bayan arkadaşın saçını kestiriyor veya bir elbise alıyor vb... benzer
kız soruyor nasıl olmuş yakışmışmı? bayan arkadaşı hemen cvbı yapıştırıyor hiç yakışmamış...halbuki çok güzel yakışmıştır...bukadar nedir bizi rekabete sokan ALLAH her bayana ayrı bir güzellik vermiştir nedir yani bu uğraş??+

Renkler ve zevkler tartışmaya açık bir konudur. Şimdi sen mavi rengi seviyorsun diye o kızında maviyi sevecek diye bir kaide yok. Sorunda burada zaten, siz kızlar içiniz fesat düşünüyorsunuz hep.

---> Bir sorum var?

eee peygambrerimiz(sav) boşuna dememiş cehennemin çoğunluğunu kadınlar oluşturacak diye. bir kadın kendindeki vakarı tevazuyu geliştirdiği zaman bu gereksiz hırs ve kıskançlıktan uzaklaşacaktır inşALLAH :).

---> Bir sorum var?

Ne oldu? :)

Bu verdigin ornekler ve en bastaki mesajlar (konu iceriligi) ile bir baglanti kuramadim acikcasi sahsim adima. Bu verdigin ornekler bayanin bayani kiskanmasi ile alakali degil ahlaksizlikla alakali bir konu.
Verdigin 3. Ornek birazdaha konu ile alakali...
Eger, kendinden guzeli kiskaniyorsan, senin yasmindan iyi olan birini kiskaniyorsan vs.vs diye ornekleri cogaltabiliriz. Bunlar konu ile alakali ki! Bu tur cekememezlik yapip kiskananlara ALLAH akil fikir versin. Devasiz hastalik icindeler gorusume gore.

eee peygambrerimiz(sav) boşuna dememiş cehennemin çoğunluğunu kadınlar oluşturacak diye. bir kadın kendindeki vakarı tevazuyu geliştirdiği zaman bu gereksiz hırs ve kıskançlıktan uzaklaşacaktır inşALLAH :).

Yaa... Seninde basinda bizde oldugu kadar seytan dolassinda senide gorelim :) oyle Yada Boyle sonucta yazdigin dogru...

---> Bir sorum var?

arkadaşlar bu topici çevremde gördüğüm, geçmişde yaşadığım ve şu andada yaşayanları görüpde, sizlerlede bu konuyu paylamak için açtım.

bakıyorumda bazı arkadaşlar sadece bir sıfat takıyor açıklamalarında.Herkezin her düşüncesine saygım sonsuz sonucda kişi kendini bilir ve kendi kararlaı doğrultusunda hareket eder.

benim düşünceme göre ise bir bayanın başka bir bayana bu kadar rekabet oluşunun sebebi özgüven eksikliği olarak düşünüyorum.

bayanlar yapı olarak duygusal varlıklar ve duygusal hareket ediyorlar tepkilerini iç dünyalarına göre veriyorlar.

erkekler daha düzmantık bayanlara göre erkekler arası rekabet bu yüzden bayanlardan daha az.

yani şimdiye kadar bu forumdaki cvblardan daha doğrusu yorumlara bakacak olursak bayanlara fesat, gerizekalı veya şeytan sıfatlarını hakkettiklerini düşünmüyorum.ahlaksız derkende ahlak öğretilir veya öğrenilebilir olgudur..ALLAH edep ve ahlakı hepimizin kalbine işlediğine inananlardanım.fakat yetiştirilme veya öğrenmede hatalar yapmış olabiliriz.

herkeze teşekkür ederim yorumlar için..

---> Bir sorum var?

yorumlarimi okudunsa eger, kim hatirlamiyorum kardes kardesin kocasini almasi, arkadas arkadasinin sevgilsini almasi vb. gibi orneklerdeki karakterleri ahlaksizlik olarak nitelendiriyorum...

senin ve diger ornekler kiskanclik ornegi degil yukarida yazdigim gibi.

ama dedigin yondeki kiskanclik kimlik oturmamasindan kaynaklandigini dusunuyorum. Eger, baskasindan iyi olma cabasi varsa ya hirstandir ya kimligini bulamayip oz guvensizliktendir.

bunu yanlis anlasilmama, o tur kiskanclik gosterenlere ahlaksiz olarak nitelendirmedigimi belirtmek icin yaziyorum

---> Bir sorum var?

yorumlarimi okudunsa eger, kim hatirlamiyorum kardes kardesin kocasini almasi, arkadas arkadasinin sevgilsini almasi vb. gibi orneklerdeki karakterleri ahlaksizlik olarak nitelendiriyorum...

senin ve diger ornekler kiskanclik ornegi degil yukarida yazdigim gibi.

ama dedigin yondeki kiskanclik kimlik oturmamasindan kaynaklandigini dusunuyorum. Eger, baskasindan iyi olma cabasi varsa ya hirstandir ya kimligini bulamayip oz guvensizliktendir.

bunu yanlis anlasilmama, o tur kiskanclik gosterenlere ahlaksiz olarak nitelendirmedigimi belirtmek icin yaziyorum

Açıklaman için tşk ederim..benim düşüncemde ise ahlaksızlık değil sadece bencillik,fesatlık,kıskançlık olarak görüyorum ..ahlak tartışmalı ve göreceli..eğer iki kızkardeşden bahsetmiş olsaydım işte o ahlaksızlık olurdu..diğer örnekte ise erkeğin evli olması erkeğin ahlaksızlığı ve bayanın bu durumu öğrendikten sonra ilişkiye devam etme sebebi ise bencilce , bir davranış sonucunda ise..

bayan bayanı hep bir çekememe hep bir yargılama ve damga vurma huyu var bu bir gerçek..

---> Bir sorum var?

Erkeklerin daha mühim meseleleri varya ondan fırsat kalmıyordur dünyayı kurtaracaklar yoksa alasını yaparlar..Kadınlara gelince ne yapıyorsak haklıyızdır :p

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri