Böyle Gelenek...

monaymorning

Kayıtlı Üye
Doğuda, bir kadın kocası öldükten sonra kocasının kardeşi ile evlenmek zorundadır. Adetlerimizmiş. Sizce bu ne kadar doğru?

---> Böyle Gelenek...

hiç dogru değil...evlenme zorunlulugu yoktur ki bir kadının...eşinin kardeşi olsun başka birisi olsun...bunu zorunlu kılmak kişisel özgürlüğü kısıtlamaktır bence

---> Böyle Gelenek...

BerdeL Deniyor Sanırım , Doğru Birşey DeğiL Kadın Erkek EşitLiğinin Göz Önünde BuLunduruLduğu Bir TopLumda Yaşıyorsak , EngeL OLunması Gerekir .

---> Böyle Gelenek...

Buna ensest lik denir , iğrençliğin magması ...Cehaletin en acısı en karası çok yazık çoooooooooook........!!!!

---> Böyle Gelenek...

BerdeL Deniyor Sanırım , Doğru Birşey DeğiL Kadın Erkek EşitLiğinin Göz Önünde BuLunduruLduğu Bir TopLumda Yaşıyorsak , EngeL OLunması Gerekir .

Berdel değil, berdel gelin alma-verme. Karşılıklı anlamında.
Gelin değiştokuşu yani. Kan davalarında'da yapılıyo aileler birbirlerine kız alıp verince doğal olarak kan davası'da kalkıyor ortadan.

Daha önce böyle bir olaya ne şahit oldum ne de duydum..

İlginç :39:

;

Bir yorum yapmak gerekirse,

Adına Levirat denmiş, kaynalma.
Kadın dul kalınca, başı boş kalmasın başka yere gitmesin diye bekar kardeşe verilir, yada 2. 3. eş olarak verilir.
Saçmalığın ta kendisi.

- Şahsen böyle bir geleneği kabul görmem.
Uygulatılan bu töre kadının onurunu hakkını ve düşüncelerini hiçe saymaktır.

---> Böyle Gelenek...

Yazık o insanların çıkardıkları geleneklere de, o geleneklere maruz kalan insanlara da... Keşke Türkiye'nin her bölgesi modern olsaydı.

---> Böyle Gelenek...

berdelin dinimizdede yeri yok... peygamber efendimiz s.a.v. yasaklamistir berdeli daha otesi yok...

---> Böyle Gelenek...

Bazı toplumlarda mal dışarı gitmesin diye böyle bir gelenek vardır ama bu geleneğin doğusu batısı diye bir şey yok. Her yerde olabilir ama çok fazla olduğunu sanmıyorum.

---> Böyle Gelenek...

pes derimde başka bir şey demem bu ne biçim gelenek saçmalık bu

---> Böyle Gelenek...

o insanlarin elinde degil belkide aileleri mecbur ediyordur bence ama cok kötü bir gelenek yazik gunah yapilmamali

---> Böyle Gelenek...

benim sınıf arkadaşım anlatmıştı annesinin babası ölüyo amcası babası oluyo falan o kadar karışık olaylar varki anlamak da bile güçlük çekerken böyle olayların yaşanması üzücü, bi de farklı bi şey daha var misal benim teyzemle amcam evleniyo diğer teyzemle diğer amcam falan sonra torunları aynı şekilde zincirleme...

saçma sapan iş bu devirde bu , olcak gibi değil , düşüncesizliğin cahilliğin had safhası

---> Böyle Gelenek...

Doğuda, bir kadın kocası öldükten sonra kocasının kardeşi ile evlenmek zorundadır. Adetlerimizmiş. Sizce bu ne kadar doğru?

Zorunda diye bir şey yok. Birkaç kişi bunu yapıyorsa bunu tüm doğuluların üstüne atmak ne kadar doğrudur sizce?
Bende doğuluyum fakat, ne örf ne adet nede geleneğimizde böyle birşey var. Çok yalnış bir doğulu olarak hiç ama hiç doğru bulmuyorum.

---> Böyle Gelenek...

Zorunluluk mu ? Kimse istemediği birşeyi yapmak zorunda değildir.O kadınlarıdın durumuna bağlıdır evet evlenmek istiyorlarsa saçma değildir.(öyle kadın milyonda 1 bulunur ) Ama zorunlu tutuluyorsa cok sacma birşey bence .

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri