Bu, darda kalan bir zavallının duâsıdır

İnci

1907
Prenses
Bu, darda kalan bir zavallının duâsıdır
Ashabdan Ebu Ma‘lak isminde bir adam vardı Bu adam, ticaretle uğraşıyor, kendisinin ve başkalarının paralarıyla alış veriş yapıyordu İbadet ve takva sahibi idi Ticaret maksadıyla çıktığı yolculuğunda silahlı bir hırsıza rast geldi

Hırsız: Eşyanı yere bırak, seni öldüreceğim dedi

Ebu Ma‘lak: Senin maksadın maldır Bende ne varsa senin olsun, dedi

Hırsız: Hayır, benim maksadım mal değil senin canındır, deyince

Ebu Ma’lak: Öyle ise müsaade et namaz kılayım ondan sonra istediğini yap, dedi

Hırsız: İstediğin kadar namaz kılabilirsin, deyince

Ebu Ma‘lak, abdest alıp namaz kılmaya başladı ve namazda şöyle duâ etti:

"Ey çok seven yüce arşın sahibi, ey dilediğini yapan Allah’ım! Senden hiçbir kimsenin isteyip sahip olamadığı kudretinle, hiçbir kimsenin göz dikemediği hükümranlığınla ve arşının her tarafını dolduran nurunla beni bu hırsızın şerrinden kurtarmanı dilerim”

Ebu Ma‘lak bu duâyı üç defa tekrarladıktan sonra bir atlının elinde dikine tuttuğu mızrağıyla hırsızın yanında peyda olduğunu gördü Hırsıza bir darbe vurarak onu yere yıktıktan sonra Ebu Ma‘lak’a döndü

Ebu Ma‘lak: Sen kimsin ki Azîz ve Celîl olan Allah benim yardımıma gönderiverdi? diye sordu

Atlı: Ben dördüncü kat semanın sakinlerindenim İlk duâ ettiğin zaman gök kapılarından bir gıcırtı duydum Bir daha duâ ettin, bu sefer gök sakinlerinden bir gürültü duydum

Sonra üçüncü defa duâ edince: "Bu, darda kalan bir zavallının duâsıdır” denildi Bunun üzerine ben de Allah’tan bu hırsızı öldürme vazifesini bana vermesini niyaz ettim

Seni müjdeliyorum: Kim abdest alıp dört rek‘at namaz kıldıktan sonra bu duâyı üç defa yaparsa darda olsun olmasın, o kimsenin duâsı mutlaka kabul olur

---> Bu, darda kalan bir zavallının duâsıdır

Çok güzel bir paylaşım bitanem
Çok ihtiyacımız var :)
+rep verdm ama olmuyo benm üyelik sorunlu :11:

---> Bu, darda kalan bir zavallının duâsıdır

sorun deil büşümm.

rıca ederim arkadaşlar

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
vozol
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al