Efendimiz (S.A.V) buyurdular ki: "Bir gün bana Cenab-ı Hakk'ın dört büyük meleği geldi.

BazenOlmaz

Kayıtlı Üye
Efendimiz (S.A.V) buyurdular ki:
"Bir gün bana Cenab-ı Hakk'ın dört büyük meleği geldi. Bunlar Cebrail, Mikail, israfil ve Azrail aleyhisselam idiler.

Cebrail Aleyhisselam bana dedi ki: Ya Resulullah ! Senin ümmetinden bir kimse size günde on defa salavat ederse yarın kıyamet gününde ben onun elinden tutar, sıratı kuşlar gibi geçiririm.

Mikail aleyhisselam'da dedi ki: Ben o kula senin kevser havuzundan kana kana içiririm.

İsrafil aleyhisselam dedi ki: Ya Resullullah o kulun affı için başımı secdeye koyarım Allahu Teala onu affetmedikce başımı secdeden kaldırmam.

Azrail aleyhisselam da: Ya Nebiyallah sana günde on dafa selavat edenin ruhunu Peygamberler gibi kabzederim. dediler "

Bunun üzerine Nebiler Nebisi Efendimiz :"Bu ne büyük Lütuf Ya Rabbi, Bu ne büyük ihsan Allah'ım buyurdu...

''İnsanların bana en yakını üzerime en çok salavat getirendir." - hadis-i şerif
"Üzerime salavat getirenlere kıyamet günü şefaatçı olurum.salavat getirmeyenden ise uzağım." hadis-i şerif
"Üzerime bir defacık salavat-ı şerife getiren kimse için ALLAH görevli meleklere: "Bu kulumun 3 gün içerisinde meydana gelen günahlarını yazmayınız" emrini verir"
hadis-i şerif

Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

Şefaat Ya ResulAllah Şefaat Güllerin Efendisi.. :love3:

Son düzenleme:
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri