En Son Hangi Kitabı Okudun ?

---> En son hangi kitabı Okudun ?

Uçurtma Avcısı

Khaled Hosseini

DSC04710.JPG

---> En Son Hangi Kitabı Okudun ?

İstiyordum bugün sonunda alabildim büyük bir keyifle okuyacam.:kk::asigim:

Aynı Yıldızın Altında

g8B7L2.jpg

Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel García Márquez

Bu kitabı bitirmeyi başardım sonunda... 11 Nisanda başlamışım bu kitabı okumaya.Kitap her bir kelimeyi anlamadan sayfaları çevirilemeyecek bir kitap.Kitabın başındaki soy ağacına sıkça bakıp ona göre okumanız gerekiyor kitabı.Bir kaç kez pes edip ara vermek zorunda kaldım ama her defasında kıyamayıp yeniden devam ettim.İlk pes edişimde Uçurtma Avcısı'nı bitirdi.Sonra kitaba devam ettim fakat yeniden bir mola vermem gerektiğine kanaat getirdim :) Bu seferde Paula Coelho'dan Aldatmak adlı kitabı okudum ve bitirdim.Sonra son bir gayretle yeniden başladım kitaba.Ama bir mola daha almam gerektiğine karar verdim bir müddet sonra.Bu molada da Stefan Zweig 'ten Satranç kitabını okudum bir solukta.Artık son kararımı verdim ve herhangi bir mola vermeden bu kitabı bitirmeye niyet ettim :D Dün akşam üstü kitabı bitirdim en sonunda :)

Herşeye rağmen kitap çok üst seviye bir kitap ve ben hakkını yemek istemem.Tüm kahramanların isimleri neredeyse aynı ve zamanla insan konudan kopabiliyor.Tek sorun bu aslında.Sonuçta ilginç bir kitaptı ve benim içinde umarım bir kazanım olur.Paylaşmak istedim...

Bu gece kafama takılan soru; İnsan neden bir kitabı tekrar okur ?
Belki sevdiği için , belki de çok vakti olduğu için ya da hatırlamak için , eskiyi...

njP310.jpg

İnsanlığımızı, ahlakımızı, dünyayı çok uzun zaman önce yok ettik...Hissediyorum. Şimdi sıra anılarımızda ve hayallerimizde.
— Kinyas ve Kayra

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri