Facebook ve Tehlike

endLesS

Webmaster
Öncelikle bu konuya girmenizden de anladığım üzere merakınız sizi dürtükledi acaba ne gibi bir tehlikesi var diye .. Arkadaşlarınız ile çok güzel ilişkiler kurabildiğiniz hatta çoğu zaman yeni birileri ile tanışıp yeni ilişkiler kurduğunuz bir Websitesidir Facebook. Çok masumdur demiyorum. Sadece aracıdır. Fakat asıl amacı ise aslında bilgilerinizi öğrenmek. Neden böyle bişey yapsın ? Ya da gerçek mi diye düşünmeye başlayabilirsiniz. Ama öncelikle kendi profilinizi ( varsa ) açıp şöyle bir süzün bakalım ne var ne yok ..

3278.jpg

Resim'de ki bilgilerin pek bir önemi yok. Çoğu sallıyor orayı Mark burayı biliyor. Memleketi Los Angles olup yaşadığı şehir Paris olup Batman,Mehmet Ali Erbil Lisesinde okuyan bir insana kim inanabilir dimi :H Neyse konuya dönelim. Asıl olay işte bu 2. resim'de.

3260.jpg

Kenarda bulunan Aile bilgileri götürüyor işte herşeyinizi. Bir banka'yı aradığınız zaman size sorulan soru ne olur ? Anne kızlık soy adı. e bi yerde 2-3 tane soy adı aynı olan insan varsa bilinki akrabanızdır. Mesajları kontrol ettiğinde ise ortaya şılak diye çıkar kuzenınızden Anne kızlık soyadınız. Tc kimlik numarasını bulmak daha kolay bunu başka bir makalemde yayınlamıştım. Ya gizlilik ayarlarınızı düzenleyeceksiniz ya da böyle bişeye başvurmayacaksınız. En azından kuzenlerinize durumu bildirebilirsiniz anlayışla karşılayacaktır. " Yaşım 15-16 ne yapabilirler ki " diye düşünmeyin sakın. Facebook bir bilgi arşividir. Nasıl kurulduğunu hatırlayın. Bir üniversitenin bilgilerini yayınlamıştı ilgi çeksin diye. Neden başkaları istediğinde verilmesin. İnsanların dini imanı para unutmayın. Ben'de yayınlıyorum evet fakat benimkiler fake hesaplar fake kişiler. Hiçbiri akrabam değil. Yani benim bildiğim kadarı ile xD Dikkat edin verilen bilgilere. Mesaj sisteminde bile bilgilerinizi yazmayın. En azından yazarken düşünerek yazın...

Melih Emre
Social Network Engineer

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri