Hemşireler Artık Doktor Oluyor!

YanıLsama

Bayan Üye
559323_389039014453807_145292778828433_1355443_293539014_n.jpg

Hemşireler Artık Doktor Oluyor.

Doktor eksikliğide göz önünde bulunduran hükümet, lisans mezunu hemşirelerin 1 yıl, yüksek okul mezunu hemşirelerin 2 yıl, lise mezunu hemşire ve sağlık memurlarınının 3 yıl eğitimden sonra sadece
pratisyen hekim ve aile hekimi olmasının yolunu açtı. Yasa Nisan ayında TBMM ye gelerek yasalaşacak.

Kaynak: doktorlarsitesi

Gerçekten çok rahatsız oldum durumdan.
Öss de 90 da 90 neti boşuna mı yaptım yani?
Senelerce ekonomimi zorladım notları, kitapları alabilmek için, okumak için çalışmak zorunda bile kaldığım zamanlar oldu. Bu da mı boşunaydı?
Ve onu da geçtim her sene 20 günde 40 bin sayfa ezberlemek zorunda kaldım, boşuna mı bunlar?
Ben ileride hastam benim bilmediğim bir şey yüzünden ölmesin diye senelerce sosyal hayatımdan ayrı kaldım. Başka bölümlerde okuyan arkadaşlarım (hemşireler de dahil) okul şenliklerine gidebilirken ben anlamadığım bir dilde bir şeyler öğrenmek zorundaydım.
Madem bu kadar kolay olacaktı, niye bu zorlukları yaşadım ;S
Hala yaşıyorum üstelik. Bundan gocunmamayı sırf insan sağlığı diye öğrenmiştim.
Ayrıca merak etmekteyim, insan sağlığının hiç mi önemi yok. Ya da doktorluk bu kadar kolay diyelim, bizi niye zorladınız senelerce?
6 sene boyunca ömrümü yiyen bu okulda gördüğüm eğitimi 3 senede verebilecek misin ?
150 kişilik derslik kontenjanına 400 kişi vererek yeterince saçmalamadınız mı?
Sırf aile hekimliği olayı yürüsün diye 6 bin lira maaş verdiniz. Hiç mi içiniz acımadı uzmanlık için uğraşana asistana 1500 lira verirken.
Performans yasası dedin, katarakt ameliyatlarında ki artışı tahmin bile edemezsin. Herkes bi anda katarakt mı oldu ?
Bana eğitim hayatım boyunca öğretilenlerle ben ancak 20 dakika da bir hasta bakabilirim. Ama senin yasanla karnımı doyurabilmek için en fazla 3 dakika ayırabilirim.
Olmaz, böyle hekimlik olmaz. Buna mecbur tutamazsın bizi.
Keza halkı gaza getirmeyi de iyi biliyorsunuz siz.
Polikliniklerin önü avukat kaynıyor.
Yanlışlarınız o kadar çok ki, bu ülkede kalmak çok anlamsız.
Derdim para değil, ama hekime şiddetin bu kadar çok olduğu bir ülkede, saygı bu kadar yitirilmişken, gitmekten başka çare kalmıyor bizlere.
Ne acı ki bu mesleği isteyerek yazmadım. Sonra bir yaz gittiğim doğu turunda, özürlü çocuk sayısının ne kadar çok olduğu dikkatimi çekmişti. Ben akraba evliliği yüzünden sanarken çok daha ilginç bi sonuç çıktı ki, bu çocukların çoğu havale geçirmiş ve doktor bulamamışlar. O yüzden de özürlü kalmışlar. Bunun üzerine hedef belirledim kendime doğuyu. Ve bu yüzden bu okula devam etmeye karar vermiştim. Şimdi bu bile çok anlamsız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
---> Hemşireler Artık Doktor Oluyor!

hımm güzel paylaşım ama kaynakta yazan site adresinin kaldırırsan daha iyi olur.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri