İz Bırakan Kitap Cümleleri..

---> İz Bırakan Kitap Cümleleri..

Hepimiz büyüktük. Küçük küçük parçalarla, aynı üzüntüden payını alan büyük ve hüzünlü kişiler.
Jose Mauro De Vasconcelos - Şeker Portakalı

Ümit kötülüklerin en büyüğüdür,işkenceyi uzatır..

Nietczhe Ağladığında-Irwın D.Yalom

"Binlerce kelime, onlarca hikaye var boğazımda düğümlenmiş. Susuyorum konuşmam gereken yerlerde, dilimi tutamıyorum ne zaman susmam gerekse. Anlatacak çok şeyim olsa da emin değilim anlaşılmak istediğimden!"

Elif Şafak * Şehrin Aynaları.

En çok kazık yediklerimiz en çok güvendiklerimiz arasından çıkar!.. Dostlarımızdan!....[Zekeriya EFİLOĞLU]

“Nerede ve ne zaman bilmiyorum; ama tekrar karşılaşacağız.” Johnny Cash

"Hiçbir şey değişmedi, ama yine de her şey başka bir biçimde var olup gidiyor. Anlatamıyorum. Bulantıya benziyor bu, ama aynı zamanda onun tam tersi: Sonunda başımdan bir serüven geçiyor, kendimi sorguya çekince, kendimin kendim olmaklığımın ve burada bulunmaklığımın başımdan geçtiğini görüyorum. Geceyi yarıp geçen benim."
Jean Paul Sartre * Bulantı.

"Benimle onun arasında kaldıysan, onu seç. Çünkü beni gerçekten sevseydin, beni seçenek yapmazdın." - Ayşe Kulin

“Gidemeyenlerin asıl derdi gidememek değil kalamamaktır aslında.” Elif Şafak

"İnsanlar hayatlarının kurtulmasını istemiyorlar. Hiç kimse sorunlarının çözülmesini istemiyor. Dramlarının, önemsiz meselelerinin, hikayelerinin çözümlenmesini, pisliklerinin temizlenmesini istemiyorlar. Çünkü geriye ne kalacağını biliyorlar; büyük ve korkunç bir bilinmeyen..."

Chuck Palahniuk

"Gösteri Peygamberi"

Bazıları benim korkunç bir kişi olduğumu düşünüyor! Hiç de bile! Bende bir çocuk kalbi var: Masamda ve bir kavanozun içinde..'

S.King'

“Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin bir anlamı yok.” Jean Paul Sartre

"Evden çıktıktan sonra bir şey unuttuğunu fark ederek duraklayan, fakat unuttuğunun ne olduğunu bir türlü bulamayarak hafızasını ve ceplerini araştıran, nihayet, ümidini kesince, aklı geride, ileri gitmek istemeyen adımlarla yoluna devam eden bir insan gibi üzüntülüydüm."

Sabahattin Ali * Kürk Mantolu Madonna.

“Beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup aşk sanıyorsunuz..” William Shakespeare

• Like
Tepkiler: Cho

"Hayat sürüyordu. Yaşamak tek ve tam sayfa bir bilmece değil, içinde sayısız acı ve hikaye barındıran yanardöner bir zardı. İnsanın bakış açısına, seçimlerine ve bilek gücüne göre rengi, şans sayısı durmadan değişen kocaman bir zar."
İnci Aral * Safran Sarı.

-"Kurtlar kuzunun bol olduğu yeri değil,sahipsiz kaldığı yeri severler."
Salkım Hanımın Taneleri - Yılmaz Karakoyunlu

Kadınmış derler adamı deli eden. Sen ne dersen de, yine kadındır deliyi de adam eden. ' Can Dündar '

'yengeç, suda yaşar; ama, yüzme bilmez - suyun içinde, yürür..."

Oruc Aruoba - Benlik

"Özleme dayanmanın tek yolu, onu parçalara bölmek değil midir?" (syf: 15)

Canan Tan * Eroinle Dans.

"Geçici öfkelerimizle kalıcı aptallıklar yaparız, ismini de 'Kusura Bakma' koyarız." - M. Keyes

"Tanrı varsa,ki ben olmadığına gerçekten inanıyorum,insan aklının sınırları olduğunu da bilir.Yoksulluğu,haksızlığı,açgözlülüğü,yapayalnızlığı,bütün bu karmaşayı o yaratmadı mı? Mutlaka çok iyi niyetlerle girişmiştir bu işe,ama sonuçlar bir felaket.Tanrı varsa,bu dünyayı erkenden terk etmeyi seçen yaratıklara karşı cömert davranacaktır,hatta bizleri burada vakit harcamaya zorladığı için özür bile dileyebilir."

Veronika ölmek istiyor~Paulo Coelho

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri