Kara günlüğüm

bedelsizask

Kayıtlı Üye
Evet bugün yaşadığım olayı paylaşmak istedim.
Bundan 6 ay önce çalıştığım hastaneden kendi isteğim ile istifa ettim.Çok yorulmuştum , bunalmıştım olaylardan (hastane ortamı)bilirsiniz..
Kendime 1 aylık izin hakkı verdim , aldım eşimi yanıma memlekete doğru yola çıktım , güzel bir tatil yaptım.
Hayat boyu yaşadığım tüm olaylara iyi yada kötü yorum yapmaksızın vardır bunda da bir hayır ilkesine tabii oldum.
Vel asıl kelam bir gün doktor arkadaşım Murat aradı hal hatır ettikten sonra , şöyle bir iş var çalışmak istermisin diye sordu. Bende biraz zaman vermesini istedim kendisinden , bir süre sonra kendisini arayıp işi kabul ettiğimi söyledim.
Bir gün sonraya randevulaştık , ve beraberce çalışaçağım özel kuruluşa geldik , kurum doktoru olan Burak bey , bizim Murat ın okul arkadaşı idi.Neyse tanıştık çay kahve derken şartlarda mutabık kaldık ve bismillah diyip işe başlamak için gerekli evrakları hazırladım.
Ve 1 hafta sonra işe başladım , işe başladığım gün aynı kurumda görev yaptığım hemşire hanım ile tanıştık , tanışmaz olsaydım demek istiyorum ama bunda da bir hayır var elbet.
Kendisi hayat tarzıma ters bir yapıya sahipti , ne hikmetse bir türlü uyum sağlayamadık , aynı kurum da bulunan işçilere sergilemiş olduğu tavırlar oldukca sinir bozucuydu.İnsanları azarlamak , surat asmak mesai saati ni beklemek mesleğimize oldukça ters bir durum du ...Bizim meslekte saat ve zamanın ayarı yoktu.Bu arada sağlık memurluğu yapıyorum.
Her ne kadar telkinde bulunduysam da dikkate almadı , ama yaptıkları yanına kalamazdı , ben her ne kadar nasihatte etsemde nafile kadın kin kusuyordu her defasında , öyleki enjeksiyon yaptığı bütün hastalar şikayetçiydi , artık ona enjeksiyon yaptırmıyorlardı. Şahit olduğum bir olayda oldu , hasta bir işçi revire geldi receteli enj yaptıracaktı IV prednol 40 damardan verileçekti , oda ne aman ALLAH ım damardan ilaçı verir vermez damarı şişmeye başladı , hastayı o halde görünçe kan beynime çıktı , sen ne yapıyorsun gerizekalı diye bağırınca bana verdiği cevap la şok oldum , servis e yetişmem lazım geç kaldım.Mesai saati dolmuştu ve servise gec kalmamak için ilaçı olanca hızı ile damara enjekte etmiştir , bilenler bilir damardan ilaç her zaman yavaş verilir...
Öfkeden deliye dönmüştüm bir şeyler yapmam lazımdı , hastaya durumu kurum amirine harfi harfine anlatmasını dilekce yazmasını ve benide şahit olarak yazmasını önerdim...
Ertesi gün hemşire hiç bir şey olmamış gibi günaydın ve yüzünde bir gülümseme ile içeri geldi.Artık çıldırmıştım ya sabır çekiyordum içten içe , bir yandanda öfkemi gidermek için dua ediyordum..
Neden böyle davrandığını sordum , artık çalışmak istemediğini bir an önçe şirketin onu işten atıp tazminatını alıp gitmek istediğini söyledi.Ne kadar acı bir durum başkalarına çile verip tazminat uğruna kin kusmak...
Tarih 02.03.2012 hemşire hanım hastaya enj yapıyor ve ilaç reaksiyon gösteriyor allerji yapıyor , hasta yarı baygın revire geliyor hemen apar topar hastaneye götürüyorlar.Gerekli müdahalenin ardından hastayı normale getiriyorlar .Çok şükür
Hemşire mi O artık yok işine son verildi.
Tazminatsız...!!!

Mey biter saki kalır , her renk solar haki kalır.Diploma insanın cehlini alsada , hamurunda varsa eşşeklik baki kalır...Hemşirem

---> Kara günlüğüm

günlügünüz hayırlı olsun..yaşadıgınız olay kötü...ama malesef bu tür şeylerde zamanında çok karşılaşıyorduk şimdi o kadar değil..ama hastane köşelerinde yarı baygın şekilde bekledigimi annemin saga sola koşuşturup herkesten sıranı bekle hanım diye azar yedigini hatırlıyorum...Bazı meslekler vardır normal mesleklerden daha fazla fedakarlık, sabır, özen isterler...bunlardan biri saglık görevlileri, biri ögretim görevlileri, polisler, askerler gibi...bu tür mesleklerde insan hayatıyla oynanır hata affedilmez keyfiyete yer yoktur..

neyse hak yerini bulmuş zaten

---> Kara günlüğüm

gunlugun hayirli olsun.

bende sinirlendim bak simdi o hemsireye.

ben zaten turkiyedeki sistemi anlamiyorum.
kendisi isten ayriliyor ama tazminat istiyor. boyle sacmalik mi olurmu hic?
isten atilan kisi tazminat alir (eger bir kabahati yoksa)
sevindim, tazminatsiz isten kovulduguna hakketmis. ALLAH layikini vermis.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri