'Kılıçdaroğlu adıyla karın doyuramaz'

DriveShaft

Kayıtlı Üye
'Kılıçdaroğlu adıyla karın doyuramaz'Açılışlar için geldiği Bitlis'te muhalefete yüklenen Erdoğan, CHP liderine, ?Hep adını söylüyorsun, popülizm karın doyurmaz? diye seslendi.

Bir heyetle birlikte, Bitlis ve ilçelerinde yapımı tamamlanan 71 tesisin açılışını yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kentteki konuşmalarında CHP’den BDP’ye, öğrencilerden basına kadar pek çok kesime yönelik siyasi mesajjlar verdi.

Sabah sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Erdoğan, burada yaptığı konuşmada amaçlarının oy toplamak olmadığını söyledi ve ardından BDP’ye yüklendi. Kendisini Kürt halkının temsilcisi gibi lanse edenlerin, son dönemde Kürt halkı üzerinde baskı kurma gayreti içinde olduğunu söyleyen Erdoğan, “Konuşanlara, yazanlara baskı uygulanıyor. ‘Çözüm’ diyenlere, ‘terör bitsin’ diyenlere baskı uygulanıyor. O kadar ki sandığa gidip hür iradesiyle oy kullanacak seçmene dahi baskı uygulanıyor” dedi.

Türklerle Kürtlerin zoraki birlikte olmadıklarını belirten Erdoğan, Şükri Bitlisi’nin sözlerini hatırlattı: “1500’lü yıllarda kaleme aldığı ifade, çok ilginç. ‘Türk ile Türk, Kürt ile Kürt. Evde koyun, yabanda kurt.’ Şükri Bitlisi, Kürt ile Türk’ün birbirine kardeş olduğunu, yabana, düşmana karşı bir ve beraber olduğunu 500 yıl önce anlatıyor. Bu kardeşliğin içine fitne sokmaya kimsenin gücü yetmez. Kirli siyaset artık daha fazla kazanmasın, provokatörler, tahrikçiler kazanmasın. Bu mesele sadece devlet eliyle çözülecek bir mesele değil. Bu mesele de sizin, hepimizin, bizim ortak meselemizdir. Bunu birlikte çözmek zorundayız.”

10 bin kişiye konuştu
Daha sonra toplu açılış töreninin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı’na geçen ve burada yaklaşık 10 bin kişiye hitap eden Erdoğan, referandumda yüzde 70 katılım ve yüzde 93 ‘Evet’ oyu nedeniyle Bitlislilere teşekkür ederek başladı. Yaptığı açılışlarla ilgili bilgi veren Erdoğan, yıllar önce 2 aracın yan yana gidemediği kentin alt ve üst geçitleriyle artık farklı bir şehir haline geldiğini söyleyerek, “Bitlis-Muş bölünmüş yolu, 81 kilometre. 1900 metrelik tünelde gururlandım. Bitlis’in dışında olan işadamları ve kanaat önderleri ile bir araya geldik. 4-5 yıldızlı oteller açılacak. Ahlat’ı Adilcevaz’ı benim vatandaşım gezecek, buraların güzelliğini görecek” dedi.

Son günlerde tartışma konusu olan öğrenci eylemlerine de değinen Erdoğan, “1 milyon öğrenciye burs veya kredi veriyoruz. Şimdi birileri çıkıp, ‘Harçlar kalksın’ diyor. Dert bu ülkede bir gerilim ortamı yaratmak. Bu bağırıp çağıranların, molotofkokteyli ve taş atanların sayısı bini geçmez. İster sevsinler, ister sevmesinler. Ben polisimin bütün bunlar karşısındaki sabrına ve tahammülüne sahip çıkıyorum” diye konuştu. Yumurta eylemlerini de eleştiren Erdoğan, “Bu kadar fazla yumurtan varsa git fakir fukaraya dağıt, omlet yap, ye. Ama düzelecek, merak etmeyin. Bunların bir yandaş medyası var. Öğrenciler üzerinden, polisin üzerinden aslında bize saldırıyorlar. Asıl dert bu” dedi. Erdoğan seçime 6 ay kaldığını hatırlatarak, ‘milletin iradesini etkilemek için birtakım tezgâhların devreye sokulduğunu öne sürdü.

‘Versenize 600 lira’
CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ev hanımlarına 600 TL vermeyi vaat ettiğini de hatırlatan Erdoğan, bu sözün yerine getirilmesini isteyerek, “Belediye başkanlığını kazanırsam o kadar vereceğim dedin. Genel başkan oldun. Büyükşehir belediyeleriniz var Antalya, İzmir gibi yerlerde verin bakalım 600 lira. Bunların planı, projesi yok. Sadece yalan yalan. Bizim en büyük sermayemiz dürüstlük. Hep adını söylüyorsun, senin adın karın doyurmaz. Popülizmden bir şey çıkmaz. Biz hizmet üretmeye devam edeceğiz. İstanbul’da İzmir’de ne varsa Bitlis’te de olacak” diye konuştu.

‘Hepimiz oraya gireceğiz’
Ahlat’ta Selçuklu dönemine ait tarihi mezarı ziyaret eden Erdoğan’a, yerel gazeteci Özkan Olcay kazı çalışmalarına gerekli ilginin gösterilmediğini söyledi. Bunun üzerine İl Kültür Müdürü Hüsnü Işıkgör’e, “Ver bakalım cevabını, 7 senedir ne yaptın?” diyen Erdoğan, Işıkgör’ün uzattığı dosyalara karşı da “Ben uygulama projesi isterim” dedi. Gazetecilerin ısrarıyla mezar taşlarının önünde poz veren Erdoğan, “Bakalım ne yazacaksınız? Sonunda ben de oraya gireceğim, siz de” diye espri yaptı.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri