Kızım kocasından dayak yiyor!

ultra_merve

Bayan Üye
Kızım eşinden sürekli dayak yiyor. Üstelik son derece çağdaş, kültürlü, meslek sahibi, genç ve güzel bir kadın... Damadım olacak o adam da eğitimli ve kültürlü biri güya...
Sevgili Güzin Abla, size kızım için yazıyorum.
Sorun şu: Kızım eşinden sürekli dayak yiyor. Üstelik son derece çağdaş, kültürlü, meslek sahibi, genç ve güzel bir kadın... Damadım olacak o adam da eğitimli ve kültürlü biri güya.
Bense olanları bildiğim halde hiçbir şey yapamamanın çaresizliği içindeyim.
Kızım eşiyle uzun süredir anlaşamıyor. Buna rağmen bana “Kocamı seviyorum” demiyor mu, ne yapacağımı bilemiyorum.
Siz de kabul edersiniz ki, kişi ister haklı isterse haksız olsun, dayak son derece çirkin, çağ dışı, kaba ve acımasız bir davranış.
Şimdi size soruyorum, ben bir anne olarak ne yapabilirim? Kızıma yardım edebilmek için nasıl davranmalıyım?
Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Rumuz: Çaresiz bir anne

Sizi çok iyi anlıyorum. İnsan evladına en ufak bir zarar gelmesine katlanabilir mi? Ama kızınız “seviyorum” deyince akan sular duruyor işte...
Asıl anlamadığım da, sözünü ettiğiniz gibi eğitimli, meslek sahibi bir genç kadının dayağa neredeyse alışmış olması ve hâlâ “seviyorum” diyebilmesi!
Dayak gerçekten çağ dışı bir davranış. Erkeklerin kendilerini çaresiz ve zayıf hissettikleri zaman, yalnızca fiziksel güç açısından üstünlük sağlayabildikleri, kadını ezmek için kullandıkları bir işkence... Çaresiz kaldıkları, ezik ve zayıf olduklarını hissettikleri zaman başvurdukları bir çeşit kendini kanıtlama yolu.
Şiddet yalnızca erkeğin kadına uyguladığı bir şey de değil... Büyüklerin çocuklarına, güçlünün zayıfa karşı kullandığı çok acımasız bir gövde gösterisi. Bana göre çaresizliğin çok zavallı bir belirtisi.
Buna katlanan kadınlar yüzünden, dayakçı kocalar hâlâ bu çağ dışı işkenceyi sürdürmüyorlar mı?
Kızınız, madem çağdaş ve kültürlü genç bir kadın, ona kendisinden başka kimsenin yardım edebileceğine inanmıyorum. Yeter ki kendisi bu işkenceden kurtulmak istesin... Silkinip “Ben kendime ne yapıyorum?” diyebilsin. Gidip kocasını mahkemeye verebilsin.
Ne yazık ki pek çok örneğini gördüğüm gibi, size “Ben kocamı seviyorum, sen hayatıma karışma” diyecektir. Buna karşılık zaman zaman gelip size dert yanmaktan, ruhunuzu, sağlığınızı altüst etmekten de geri kalmayacaktır.
Kızınızı gerçekten kurtarmak istiyorsanız sevgili dostum, yüreğinize taş basıp ona “Madem bütün bunlara katlanıyorsun, artık bana anlatma” diyebilmelisiniz.
Belki bu utanç verici durumun farkına varır o zaman.

Eski eşim sevgilimi ölümle tehdit etti

Güzin Ablacığım, ben 24 yaşında, oldukça güzel bir genç kadınım. Bir yıl süren bir evliliğim oldu, geçen yıl boşandım. Ve bu sıkıntılı dönemde onunla tanıştım.
Aşık mıydım bilmiyorum ama ilginç bir şeyler vardı aramızda. Ama ilişkimizi öğrenen eski kocam onu ölümle tehdit etti. Sonrasında sözünü ettiğim bu genç beni aramamaya başladı.
Sence onu aramalı mıyım?

Rumuz: Talihsiz kız

Kızım, bence yeni bir ilişkiye başlamadan önce eski eşinin sana ve sana ilgi duyanlara karşı tavrını bir düşünmelisin.
Bu adam seni hâlâ karısı olarak görüyorsa, işin zor.
Bana kalırsa eski eşinin tehditlerini ciddiye almalısın.
Onu hayatından tamamen çıkarmak için kime gerekiyorsa ona başvurmalısın.
O genç adama da hak vermen gerek. Kimse sıradan bir ilişki yüzünden canından olmak istemez elbette!

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri