Kürtaja Hayır!

---> Kürtaja Hayır!

Hiç bi kadın tecavüzü arzulamaz! müslüman ülkeyiz.. ama bunları tartışacak duruma geldik.. kadında erkekte kendine sahip çıkarsa, namusuyla yaşarsa böyle bir yola da başvrulmaz.. Dinimize, ahlakımıza aykırı davranışlarda bulunulmasaydı şu an bu konuyu tartışmak zorunda kalmayacaktık.. Evlilik dışı birliktelik sevapmış gibi bir de kürtajın günah olup olmadığını konuşuyoruz.. Öyle erkekler var ki kadına karışmıyor.. kendi zevkleri için yapıyorlar.. sonuçta kadın hamile kalınca banane ne yaparsan yap sen bakacaksın diyorlar.. Türkiye de erkeklerin geneli bu.. yani kadının elinden bir şey gelmiyor.. Neden mi: kadın hamile kalınca erkek kendini işe yarar goruyor.. yani kadın onun erkeklik guvencesi.. erkekliğini böyle ölçüyorlar... Kürtaja hayır! tecavuzcülere müebbet !!

---> Kürtaja Hayır!

bir dahaki yorumunuzda SAF YURDUMUN İNSANLARI tabirini kullanırsanız cezalandırılacaksınız...sizin gibi düşünmeyen insanları SAF diye nitelendirmek hakarete girer...kelimelere biraz dikkat...neyi savunuyorsanız haddinizi aşmadan savunun...buradaki yorumlardan herhangi birinde SAF İNSANLAR kelimesini okudunuz mu ? yavaş kardeşim yavaş olun biraz...burada bu hükümeti başa getiren ona guvenen insanları aptal yerine konmasına izin vermem aynı şekilde başka partileri savunanlara da hakaret ettirmem...saygı bekliyorsanız saygılı olun...ilk ve son uyarım !

Moderatör tarafında düzenlendi:
---> Kürtaja Hayır!

Her kürtaj yazısına yazar oldum=) Daha öncede yazmıştım hamile kalan kimse güle oynuya kürtaja gitmiyordur...Belirli problemleri ardırki bunu çaresizce çare olarak görüyordur...Çogu insan tanıyorum korundugu halde hamile kalan 2 3 çocuklu ev kira,tek kişi çalışıyor,asgeri ücret maaş alıyor dua ediyorki mesai olsada aylıgı fazla alsam diye,cocuklar okuyor herşeyi dşünen devlet babamız kendilerine 100% zam yapmayı biliyor çocukları dogurun biz bakarız diyor peki neden ailelere katkı olsun die yardım vermiyor...Yurtdısıyla kıyaslıyor bizi 65 yaş emeklilik die adamların çalışma saatleri belli hayat standartları belli peki bunu neden eşitlemiyor..Kürrtaja hayır tamam o zaman her ay cocuk parası ödensin he evet ödyolar 25 30 tl 1 paket bez bile alınmaz o parayla...Ben zannetmiyorum ki kürtaj care görenlerin sevinerek yaptıgını tam aksi çaresizlikten yapılıyor.Sadece çocuk dogurmakla olmuyor onun bakımı büyümesi masrafları gelecegi herşeyi maddiyat istiyor..Biz doguralım Allah rıskını verir diyede bir şey yok artık bu devirde..
Bu yasalaşmamalı..!

"Ana karnındaki yumurtayla ilgilenentoplum,dogan çocukların yüzüne bile bakmaz"

demiş SIMONE DE BEAUVOIR...

Biraz objektif olup geniş düşünelim...

---> Kürtaja Hayır!

Kürtaj yasaklanmamalı. Şuan ülkemizdeki kürtaj süresi çok normal bir süre, 10 hafta ya da 12 olması lazım. Bu sürenin 2 katı olan ülkeler var.

4 hafta olsun diyen var, 4 haftalık bir süre içerisinde hamile olduğunu anlayan kadın çok azdır...

* *

Türkiye'de ensest ilişki sonucu hamile bırakılan kadın sayısı, yabancı kişiler tarafından tecavüze uğrayıp hamile bırakılan kadınlardan daha fazla diye biliyorum.

Bir kadının tecavüz sonucu hamile kalması halinde, o çocuğu aldırma hakkı olmalıdır.

Geçiniz dini durumları, bu ülke dini yargılara göre yönetilmiyor.

Herkesin sevabıyla günahı kendinedir.

* *

Çocukları ' engelli ' doğacak diye, bunu öğrenip aldıranlarda var, bunu tasvip edemem, ama birşey de diyemiyorum. Başa gelmeyen her olayın hakkında ahkam kesmek ve yorumda bulunmak daha basittir.

Bu ebeveynin vicdanına kalmış bir durum.

* *

Bir de az oranda da olsa, ' çocuk istemiyorum ' düşüncesiyle kürtaj yaptıranlar var.
' kazara ' olan, ' istemeden ' vuku bulan gebelikler var, bu durumuda tasvip edemem.
Lakin, istemiyorsa ana-baba, hazır değiller ise, maddi ve manevi gereksinimleri namüsait ise, yine aldırmak ya da aldırmamak ebeveyn vicdanına kalmıştır.

* *

Yasaklamak, bir çözüm değildir. Yasaklanan her iradenin illegal yöntemleri çıkar... Önünü alman imkansızdır. Yasaklamak yerine alan daraltmak gerekir, sosyal çalışmalar yapılması doğrudur.
Kürtaj da böyledir, girilecek en doğru yol ;

Sosyolojik hareketlenme ile, ensest ilişkilerin önüne geçmek, bedensel ya da zihinsel engelli doğacak çocukların yaşamını kolaylaştırıcı, istikbalini güneşli, aileye maddi ve manevi teşvik edici girişimlerde bulunmak, cinsel ilişki sırasında korunmayı yaymak ve bir sürü 'bla bla bla' 'dır.

* *

Yasaklanması halinde, bu işten nemalanmak isteyen merdiven altı bilinçsiz kişiler çoğalır, kendi başına çocuğu düşürme girişimleri artar, bu işi ' kaliteli, güvenilir ve işin erbabı doktorlar ' tarafından yaptırabileceklerini iddaa eden bir çok mafya vari adam ve adamlar türer. Bunların sonucunda ise, bu işe bağlı kadın ölümleri daha da artar.

* *

Olay böyledir.

---> Kürtaja Hayır!

konumuz tecavüz....lütfen daha duyarlı olalım ne kadının ne de o çocuğun suçu yokken bir ömür mahkum edilecekleri durumları unutmayalım...evli ve çocuklu kadınlar tecavüze uğramayacak diye bir garanti mi var?annelerinizi de düşünün o zaman.............ben anlamıyorum nasıl başımıza gelmez diye düşünüyorsunuz?böyle düşünen herkese sesleniyorum...............herşey insanlar için kazalar belalar vs.ölümler......müslüman ülkeler tecavüz edeni asıyor hırsızın parmaklarını kesiyor sayın destekleyicileriii.......oturunda doğurun demiyor.....sayfada açılmış olan tecavüz ile ilgili bir konu var oradan işin gerçek yüzünü okuyunda anlayın biraz madem düşünemiyorsunuz bir okuyun düşünürsünüz....tartışalım bölümünde kadınlara müjde diye tecavüz ile ilgili mastor arkadaşın açmış olduğu konu başlığına bakın.sayfada yorumlara bakın.........

nasıl oluyorda bir önceki yazdığım yarım kalan yazım aşağıya inmiş flood olmuş?

ay perisi ismi guzel arkadasim niye bukadar kizdin ki? arkadas tecavuz hakkinda hic birsey yazmamis zaten.
hem konu tecavuz degil ki, kurtaj...

bu arada yazdiklarinda haklisin. dogru seyler yazmissin... hic kimsenin hic birseye garantisi yok dikkatli olmak gerek temkinli olup konusmak gerek.

---> Kürtaja Hayır!

Her kürtaj yazısına yazar oldum=) Daha öncede yazmıştım hamile kalan kimse güle oynuya kürtaja gitmiyordur...Belirli problemleri ardırki bunu çaresizce çare olarak görüyordur...Çogu insan tanıyorum korundugu halde hamile kalan 2 3 çocuklu ev kira,tek kişi çalışıyor,asgeri ücret maaş alıyor dua ediyorki mesai olsada aylıgı fazla alsam diye,cocuklar okuyor herşeyi dşünen devlet babamız kendilerine 100% zam yapmayı biliyor çocukları dogurun biz bakarız diyor peki neden ailelere katkı olsun die yardım vermiyor...Yurtdısıyla kıyaslıyor bizi 65 yaş emeklilik die adamların çalışma saatleri belli hayat standartları belli peki bunu neden eşitlemiyor..Kürrtaja hayır tamam o zaman her ay cocuk parası ödensin he evet ödyolar 25 30 tl 1 paket bez bile alınmaz o parayla...Ben zannetmiyorum ki kürtaj care görenlerin sevinerek yaptıgını tam aksi çaresizlikten yapılıyor.Sadece çocuk dogurmakla olmuyor onun bakımı büyümesi masrafları gelecegi herşeyi maddiyat istiyor..Biz doguralım Allah rıskını verir diyede bir şey yok artık bu devirde..
Bu yasalaşmamalı..!

Aynen katılıyorum.

Tecavüz sonucu hamileliklere kürtaj yasaklanmamalı. Ama bu sefer de tecavüz sonucu hamile kaldığını kanıtlama derdi var. Herkes bu yola başvurur evliler bile tecavüze uğradıklarını iddia eder bebeğini aldırmaya çalışır yani kargaşa çıkar. En iyisi bu düzen böyle sürsün yani kürtaj yasaklanmasın.

---> Kürtaja Hayır!

Kaldi ki bu nüfus çoğaltma çalışmalarına da bir anlam veremiyorum..
Zaten fazlasıyla doğurgan bir milletiz.. Yaşlı nufüs Avrupa gibi olmamıza imkan yok...

---> Kürtaja Hayır!

düşüncelere saygım vardır ama uslubun kötü.
ne demek köpek gibi.?

ayrıcca devlet nesine bakıyor. Hiç esirgeme kurmnda çalıştın mı? ben çalıştım gönüllü olarak. Devlet hiç bir halt yapmıyor. yaptığuı tek şey sokaktaki çocukları toplayıp ( ki bunu bile yapamıyor belli kesimlerde ) esirgeme kurumlarına götürüyor. sonra hiç bir şey yapmıyır. çocuklara yardımı gönüllü insanlar yapıor. kurumların eksiklerini devlet yerine dışardaki yardım severler yapıyır.

nerde devlet. çocuğu bulup esirgeme kurumuna yerleştirmekle olmuyor herşey.

hadi bunlarıda geçtim.
Tecavüze uğrayan 15 yaşındaki küçük çocuklar ne yapıcak? onların psikolojisini ve uğrıycakları baskıya nasıl katlancaklar?

belki şehirde bunlar sık görülmüyor ama Doğuda bu tür olaylar çok var.

Korunmaktan bahsediyorsunuz sizce Türk halkı korunmanın ne olduğunu biliyorlar mı? sadece zevke bakarlar gerisini düşünen yok.
korunan oranda az.

tamam bunlarıda geçtim.
kürtaj yasaklanırsa KADINLAR YASAL OLMAYAN KÜRTAJ YOLLARINI SEÇİCEKLER.
bunları durdurabilcek mi devlet.?
aksine bu olayların önünü açıyorlar.

biraz mantııklı olalım.
akpli olabilirsiniz ama adamın her yaptığı şey doğrudur diyip alkış tutmayalım.​

köpek benzetmesi asla çocuklara karşı olamaz onları doğuran sokaklaea bırakıp onlardan medet uman anne baba sıfatını yakıştıramadığım kişileredir. devletin nasıl baktığını çok iyi bilirim çok arkadasım yetimhanede büyüdü... kapısı han kapısı gibi giren çıkan belli değil bir takip sistemi yok hatta o çocuklar gece geri dönmediklerinde merak edende yok? daha vahimi 18 ine kadar bakıp sonrasında ne halleri varsa görsünler düşüncesiyle bırakılıyorlar. ve gerek esirgeme kurumlarında gerekse rehabilitasyon kurumlarında çokca bizzat rastladığım o çocuklar için gönüllülerce gönderilen hiç açılmamış iyi kıyafetler kurum çalısanları arasında hademesine kadar paylaşılıyor o çocuklar yine eskilere kalıyor.
Bir kadın için çocuk aldırmak asla kolay bir karar olmamıştır zaten hangi kadın içinde büyüyecek bir canlıya nedensiz kıyabilir? ama o nedenleri görmezden gelip doğurmak asıl cinayettir dedim. o çocukların nefes almaktan çok insanca yaşamaya hakları var sen onlara insanca yaşam sunamadıktan sonra aldıkları nefesin ne önemi var? çarşıda önümüzü kesen çocuklarla konustuğumda okuyanına çok az rastlayabiliyorum ve o sokak çocuğu dediğimiz çocukların büyük kesiminin bir ailesinin olmasıda ayrı bir ayıptır toplum için. anne babası olmayan sahipsiz çocuğu bir yere kadar anlarızda onların ailesi yaşadığı halde o minicik canları çalıştıran onlardan medet uman anne baba gözümde bırakın anne baba olmayı insan olmayı bile becerememiştir. hiç bir mazeret 7-9 yaş çocukları sokaklarda çalıştırmaya itemez.

---> Kürtaja Hayır!

Bu yasalaşmamalı..!

katılıyorum sağlık problemleri olanlarda var...vs.......

---> Kürtaja Hayır!

kürtaj yasagı diye bişey olmuycak gündem deiştirme olayıdır sadece bu siz kürtajı tartışırken adam 5 6 tane proje ve mal'ı israile sattı D: *ahaha

---> Kürtaja Hayır!

*aha? ozendıren ol babacan .(;

kımın ne oldugu ortada (;

kinayeli olarak gülmeye çalıştım ama tarizim yerini bulmadı. hatta aynı adam tutup bana batırmaya kalktı. neyse. kaç gündür kürtaj da kürtaj dil döküyosun da son yorumun çok hoşuma gitti. sıkıldın herhalde. neyse sağlıcakla kal.

---> Kürtaja Hayır!

[MENTION=117788]~ Maktûl ~[/MENTION]Nasıl bir fotoğraf eklemişsin öyle ya , sabah sabah midem kalktı
:40:

---> Kürtaja Hayır!

ay perisi ismi guzel arkadasim niye bukadar kizdin ki? arkadas tecavuz hakkinda hic birsey yazmamis zaten.
hem konu tecavuz degil ki, kurtaj...

bu arada yazdiklarinda haklisin. dogru seyler yazmissin... hic kimsenin hic birseye garantisi yok dikkatli olmak gerek temkinli olup konusmak gerek.

yani. yani.
nedir bu tepki?
ben orada tecavüz konusuna deginmedim
benim kastım, insanların, dikkat etmeyip birşeylerin önüne geçememeleri
sonucta bir can oluyor her sey bu kadar basit olmamalı
sonra da onu hice sayıp aldırıyorlar
hayatta hersey olablr hersey insanlar icin demis arkadas.tabi ki öyle
aksini iddia eden kim.
insan olarak biz de önlemimizi alacagz ins
tecavüze gelicne Allah kımseye böyle bi durum yasatmasın diyorum
yorumum yok..

---> Kürtaja Hayır!

kinayeli olarak gülmeye çalıştım ama tarizim yerini bulmadı. hatta aynı adam tutup bana batırmaya kalktı. neyse. kaç gündür kürtaj da kürtaj dil döküyosun da son yorumun çok hoşuma gitti. sıkıldın herhalde. neyse sağlıcakla kal.
Onda senin yazdığını anlayacak kapasite yok ki sterio niye yoruyosun kendini

*AHA (bak ben de özendim)

---> Kürtaja Hayır!

yani. yani.
nedir bu tepki?
aksini iddia eden kim.
yorumum yok..

ben yazdiklarindan hic birsey anlamadim. gercektende anlamadim.

(ay peresinin tecavuz konusunda insanin heran basina gelebilir demesine haklisin dedim)... eger can oluyor basit olmamali derken ayperesine katildigimi dusunduysen..

ben hic birzaman kurtaji desteklemedimki, bir onceki yazdiklarimi okursan anlarsin..
bastan sona okunmadigi icin surekli yanlis anlasilmalar oluyor.
su yazdiklarini acsana gercedktende hic birsey anlamadim

---> Kürtaja Hayır!

yani. yani.
nedir bu tepki?
aksini iddia eden kim.
yorumum yok..

ha simdi anladim. onceki sayafa bakinca, yorumumu iyi okusaydin o yorumu aslinda seni desteklemek amaci ile yazdigimi gorurdun :)

ayperisi senin yoruma karsi tecavuzden bahsetmis, bende ona yazdimki neden okadar kizdinki arkadas (sen yani) tecavuze deginmemis bile hem konu tecavuz degil kurtaj diye yazdim....ona hak verdigim tek sey, hic birseyin birseye garantisinin olmamasiydi (yani herkesin ALLAH korusun tecavuz basina gelebilir demesineydi)

tekrar okunursan sevinirim kardesim..

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
vozol
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri