Kürtçe Bir Dil midir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
đєνiŁ's;1101095' Alıntı:
Türkçe nasıL ßir DiL SayıLıyorSa . Kürtçe'De ßir diLdir ßence.. ;)
Iste Sadece Sen Ve senın gıbı 3-5 kısının dusuncesı ;)

Turkce Nasıl Bır Dıl Sayılıyor ?
- Cunku TURKIYE CUMHURIYETI Var .

Kurtce Neden Bir Dıl SayıLmıyor ?
-Cunku kurdıstan dıe bır uLke Yok .

©ﻕΞתς яΞiš;971226' Alıntı:
Kürtçede var olduğu söylenen 8308 sözcükten; 3080 tanesi Türkçe, 2000 tanesi Arapça, 1200 tanesi Zent Lehçesi, 1030 tanesi Farsça kökenlidir. Geri kalan yaklaşık 1000 sözcüğün ise yaklaşık 700 tanesi Ermenice, Çerkezce, Gürcüce, Pehlevice… gibi dillerden geldiği bilinmektedir. Bu sözcükler de çıkarıldıktan sonra, geriye yalnızca 300 tane sözcük kalmaktadır. Yani kürtçede var olduğu söylenen 8308 sözcükten, yalnızca 300 tanesinin kökeni bilinmemektedir. Bir sözcük kümesinin “dil” olarak sayılabilmesi için, onun ciddi anlamda bir söz varlığının olması gerekmektedir. Bu anlamda <%> 97 si yabancı dillerden alıntılanan sözcüklerden oluşan bir söz varlığıyla bir dilin olduğunu düşünmek, gerçekten kabul edilir bir şey değildir. Ben bu tartışmaları bile komik buluyorum doğrusu:D
Dil olabilmesi için vatan lazımdır. Kürdistan diye bir toprak parçası olmadığına ve OLAMAYACAĞINA göre hiç tartışmaya gerek yok;)
Ne güzel yazmışım zamanında hahaha

DeiLdir..
Ozmn zazaca lazcada birer dil olsun ve Türkiye Cumhuriyetindeher yörede farklı bir dil olsun lehçe olarak kabul edebilirz ama dil deildir..Dil resmi bir husustur ve kürtçenin hiç bir yerde hiçbir resmiliği yoktur..!

kürtce dil degildir dil olmasi icin ülkesi olmasi gerekir

Son düzenleme:
Doğru Babanıza Laf Edince Dinden Çıkmış OLuyoruz ..

o kadar zor kii bu uLkeyi taşımak iLeriye götürmek neden bazı şeyleri bile bile görmezlikten geliyorsunuz yada gelebiliyorsunuz..
Daha biraz once tartıştıgımız israil konusunda senin o begenmedgin baba tepkisini koydu koskoca Dunyada..
yapmayın yanlışları yok demiyorum ama bişeyleride kabul etmesini biLeLim neoLur..:106:

o kadar zor kii bu uLkeyi taşımak iLeriye götürmek neden bazı şeyleri bile bile görmezlikten geliyorsunuz yada gelebiliyorsunuz..
Daha biraz once tartıştıgımız israil konusunda senin o begenmedgin baba tepkisini koydu koskoca Dunyada..
yapmayın yanlışları yok demiyorum ama bişeyleride kabul etmesini biLeLim neoLur..:106:
bu ülkeyi ileri götürürken elin gavuruna peşkeş çektirmek bişeyler taviz vermek o kadar kolay ki siz bunları ya göremiyorsunuz yada görmezden geliyorsunuz
benim o beğenmediğim baba ateş olsa anca kendini yakar ! bu kadar açık ve net ortadoğunun jandarmalığından ileri gidemez ne tepkisinde bahsediyosun anlamadım :)

bende yapmadığı iyi işler yok demiyorum ama şuda var ki 3 doğru bir yanlışı götürmüyor 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor

konu kaydı bu arada son mesajımdı umarım anlamıssındır ne demek istediğimi

bu ülkeyi ileri götürürken elin gavuruna peşkeş çektirmek bişeyler taviz vermek o kadar kolay ki siz bunları ya göremiyorsunuz yada görmezden geliyorsunuz
benim o beğenmediğim baba ateş olsa anca kendini yakar ! bu kadar açık ve net ortadoğunun jandarmalığından ileri gidemez ne tepkisinde bahsediyosun anlamadım :)

bende yapmadığı iyi işler yok demiyorum ama şuda var ki 3 doğru bir yanlışı götürmüyor 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor

konu kaydı bu arada son mesajımdı umarım anlamıssındır ne demek istediğimi

akınım bazen sana çok şaşırıyorum yav ..
yorumların beni gerçekten etkiliyor...
büyümüşte küçülmüş misali :)

bir üLkenin tek bir diLi oLur kürdistan die bi devLet mi var ki diLi oLsun o zmn Lazca die bir diL de var sacmaLık yani;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
vozol 12000
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri