KürtLere hak veriLmeLimi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> KürtLere hak veriLmeLimi ?

Bütün yazılanları okudum ve kulaktan duyma şeylerin kaleme geçtiğini gördüm ve yazık dedim...
Kürt nedir ?
Türk nedir ?
Bir insanı insan yapan Kürt ,Türk olması değil düşündükleri ve söyledikleri hatta yaptıklarıdır...
Ben Bitlis/Adilcevaz İlçesinde Yaşıyorum ve Batılılar Bitlis Duyunca, tmm orası kürtlerin yaşadığı yer zannediyor ve bi adım geri çekiliyo temkinli davranıyo Van örneğini verdiler Vanda BDP partisi kzanmış diye tmm BDP PKK partisi tmm Vanlılar PKKlı böle birşey kesinlikle olamaz yapmayın arkadaşlar Bitlis'de BDP başta, İlçesi olan Ahlat MHP diğer ilçesi olan Adilcevazda AKP var Adilcevaz Beldesinde hatta CHP'li aday vardı ...Bu nasıl iş demekki Doğuyu bir kere kürtlerin yaşadığı topluluk diye nitelendirmeyin bunu terkedin...Çünkü her türlü düşünce var...Konu başlığını inceleyelim Kürtlere Halk verilmelimi?
Ben bunu anlamadım ne hakkı bunu başlatan arkadaş bunu açıklasın ?

Kürtlere ne yapılmış böyle davranıyolar bunu hiç düşündünüzmü?
vanlı inci'in yaşadığı olay benımde başıma geldi böle bir olayın başınıza gelmesi için uzakalra gitmeyelim bunu bizzat burdakiler yapıyor... Yerli halktan bahsediyorum öle dışardan gelen kişileri kasdetmiyom ıyy bu pis kürt diyip arkadaşlarımı çok aşaladılar bende kürdüm nedir halimiz bıraz yerınde kıyafetlerimiz duzgun aferin oğlum yolda görseler tmm bu Türlktür derler (bazıalrın zihniyeti öle bi gelişmişki yolda görüdkleri adamın kürt türk laz çerkez oldugunu anlıyo hepsi sadace yaln ,ayrımcılıktan başka birşey değil)
Aslında Bu olayların sebebi sadace Batının 21.yy yaşaması Doğunun 20.yy yaşaması bizim Düzgün ist.Türkçemiz yok şivemiz var dalga geçiliyo şiveli konulştukmu tmm bu kürt 2.Sınıf vatandaşı sonra doysasına bak böle olaylarda gördük bunları sadace siz yapmıyosunuz biizm yöre halkımız yapıyo içerimizde böle kavgalar var ....

Bu Ulkede Kağıtda herkesin halkı var ve eşittir...Uygulamaya gelince sorun çıkıyo bizler Sizlerin Kürt sınıfına soktuğu 2.sınıf ınsanlar bunlardan şikayetçi ...

BDP içierindeki Millet verkilleri inceledinizmi içerisinde daha Kürtçeyi bilmeyen Millet vekilleri var ve Kürtçe dersi alan var...İçinde Avukatıda var içinde Okul Okumayanıvar...Okul Okumuyan Aşiret sayasinde Avukat birşeyleri değiştirmek için oralarda her partinin bu özlliği var Bakın bakalım BDP partti millet vekilleirnden hepsi konuşma yapıyomu bazıları birşeyler değiştirmenin peşinde bazılarıda seneye seçilmek için nasıl bir atılım yapmak peşinde...

Kürtler Türkler Kardeşdir Sözleri Sarfediyosunu sonra içinziden Küfrediyosunu çok gördüm böle kişileri...Asıl Irkılık ve ayrımcılığı sız yapıyosunuz bunları bi düşünün ....

Deep...Söylediklerinde çok haklısın kardeşim...
Bu ayırımı yapmayan Türklerden biriyim ben..
Lakin basitleştirmişsin biraz olayı...
Burda söz konusu olan Koca bir vatan...Ve bu vatanın bütünlüğü..
Ben gerçekten bu ayırımı yapmıyorum...Bunu samimice söylüyorum...Ama bu ayrımı yapanlara da kızamam...
Bak eğer becerebilirsen,--ki bu gerçekten büyük yetenektir(empati)-- bir an için Türk yerine koy kendini... Gerçekten bak sadece bir an için Kürt kimliğinden bir çıkmayı dene...
Sonra bir bak ülkene... Hepimizin vatanı olan topraklarda bir kısım halk,,toprak hakkı iddia ediyor... Üstelik bunu dış ülkelerin kuklası olmuş halde,, en çirkin şekilde,,en şrfsizce, bebek,çocuk,yaşlı,kadın demeden,sivil,asker demeden hunharca,,ülkeyi kan gölüne çevirerek yapıyor...

Onlar bir oyuncaklar dostum... Umutları,,başkları tarafından satın alınıp ellerine verilmiş oyuncaklar...Oldukça da hırslılar davalarında...

Maalesef... İnsan, toprak için tüm huzuru bozan,ülke içinde ülke planları yapan insanlara da pek sempati duyamaz..
Elbette ben Pkk ve kürt ayırımının ince çizgisini kavrayabilen biriyim.. Kürt olmak demek Pkklı olmak demek değil,bunu çok iyi anlayabiliyorum..

Lakin Pkklıların bu davalarında ki hırsını,asabiyetini,katliamlarını,,ve en önemlisi de '''pkklıların kürt ırkından gelme'''' olduğunu ele alırsak her insanın Pkk-Kürt ayırımını beceriklice yapabilmesini bekleyemezsin..... Yaratılış,Psikoloji gibi sebeplerden ötürü bunu beklememelisin de...

Gönül ister elbet mutlu mesut,ölmeden,öldürmeden yaşamayı...
Lakin şunu iyi farkına varmalısın bence dostum...
Vatan konusu Hassas ve Ciddi bir konudur..

Kürtlere hak verilmeli mi?
Hayırdır bizlerden bir eksiklikleri mi var?

herkes son kozlarını oynuyo :)

kişisel hakaretlere girmeyin oke ?

adam gibi yorumunuzu yapıp çıkın

kimse kimseden adamlığı öğrenemez ;)

gereksiz mesaj silinmiştir ;)

kişisel saldırılarda bulunup knouyu kirletmeyin ;)

Kimse kimseden üstün değildir her toplumun her milletin her ırkın hakkı eşittir.Kürtlere tabiki hak verilicek ama PKK'nın hipnozuna giripte Türk düşmanı olan kürtlerin hakkı kalmadı ;)

.Asıl Irkılık ve ayrımcılığı sız yapıyosunuz bunları bi düşünün ....

BİZ ?
(;

Kimse kimseden üstün değildir her toplumun her milletin her ırkın hakkı eşittir.Kürtlere tabiki hak verilicek ama PKK'nın hipnozuna giripte Türk düşmanı olan kürtlerin hakkı kalmadı

Ne hakkı verılecek ?
sorarım ne hakkı verılecek

elbette verilecek...Verilmeli.Onlarda insan deilmi?Ne biçim ülkede yaşıyoruz.Hani bu ülkenin adaleti hani hukuku hani insanlıqı??

elbette verilecek...Verilmeli.Onlarda insan deilmi?Ne biçim ülkede yaşıyoruz.Hani bu ülkenin adaleti hani hukuku hani insanlıqı??
Bana ne eksiğiniz var söyler misin ? Aynı okulu , hastaneyi , alışveriş merkezini ve daha aklına gelecek herşeyi beraber kullanmıyormuyuz ? Eksiğin ne ??

eksiklikle alakası yok bunun.aynı hatayı daqdakilerde yapior askerlerimizde kimsenin tarafını tuttuqum fln yok.Sadece Türklere verilen özqürlük vs... KÜrtlerin elinde sınırlı kalior.Aynı imkanlar kürtlere verilmior.

Moderatör tarafında düzenlendi:

eksiklikle alakası yok bunun.aynı hatayı daqdakilerde yapior askerlerimizde kimsenin tarafını tuttuqum fln yok.Sadece türklere verilen özqürlük vs... KÜrtlerin elinde sınırlı kalior.Aynı imkanlar kürtlere verilmior.
O imkanlar neler işte bana bunları söyle ?? İş desen devlet dairelerinde kürtlerde çalışıyor. Sağlık desen aynı haklardan faydalanıyoruz. Nelermiş sınırlı kalanlar onları söyle. Tabi bulabilirsen...

Örneğin türban takan bi kdn hastahaneye gidior ama o kdr sert davranıyorlarki sanki düşmanı var karşısında.Oysaki ondan sonra gelen bi TÜrke bunlar davranılmıyor.Bakın ben mardinliyim bizim buranın halkı çok saflar.Bİ görevli onlara sert davranındığında bi daha o geldikleri yere gitmek istemiorlar.Peki bunları bi Türk'e yapın bakalım.Sert davranın,küfürlü konuşun.Bakalım bu türk böle sakin kalabilecekmi?Şimdi sen söyle bu eşitlik mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben hiç türbanlı kadınlara hastanede zorluk çıkaranı görmedim valla. Ayrıca türbanı yalnızca kürt bayanlar takmıyor. Sakinlik , sessizlik = kürt. Öylemi ? Bakın ben kürt düşmanı değilim vatanını seven kürtlerle hiçbir problemim yok. Fakat şunu çoğumuz biliyoruz ki 2-3 kürt bir araya geldiğinde aslan kesilir. Yani diyeceğim şu sessiz kalmaz onlar ha kalsınlar bunun konumuzla ne ilgisi var , kürtler sessiz kalıyo Türkler sessiz kalmıyo eşit değiliz ?? Öylemi diyosun ?

Örneğin türban takan bi kdn hastahaneye gidior ama o kdr sert davranıyorlarki sanki düşmanı var karşısında.Oysaki ondan sonra gelen bi TÜrke bunlar davranılmıyor.Bakın ben mardinliyim bizim buranın halkı çok saflar.Bİ görevli onlara sert davranındığında bi daha o geldikleri yere gitmek istemiorlar.Peki bunları bi türke yapın bakalım.Sert davranın,küfürlü konuşun.Bakalım bu türk böle sakin kalabilecekmi?Şimdi sen söyle bu eşitlik mi?
Benimle Aynı Haklara sahıpsen
ki sahıpsın
Verılecek hakta hukukta yok
kimseye.

eksiklikle alakası yok bunun.aynı hatayı daqdakilerde yapior askerlerimizde kimsenin tarafını tuttuqum fln yok.Sadece türklere verilen özqürlük vs... KÜrtlerin elinde sınırlı kalior.Aynı imkanlar kürtlere verilmior.

Çünkü Burası Türkiye Cumhuriyeti.

©ﻕΞתς яΞiš;2405738' Alıntı:
Ben hiç türbanlı kadınlara hastanede zorluk çıkaranı görmedim valla. Ayrıca türbanı yalnızca kürt bayanlar takmıyor. Sakinlik , sessizlik = kürt. Öylemi ? Bakın ben kürt düşmanı değilim vatanını seven kürtlerle hiçbir problemim yok. Fakat şunu çoğumuz biliyoruz ki 2-3 kürt bir araya geldiğinde aslan kesilir. Yani diyeceğim şu sessiz kalmaz onlar ha kalsınlar bunun konumuzla ne ilgisi var , kürtler sessiz kalıyo Türkler sessiz kalmıyo eşit değiliz ?? Öylemi diyosun ?

Sİzin orada türbanlı kadınlara zorluk çıkaranı görmüyor olabilrsiniz ama bzm burada çok var haddinden fazla hemde.Mesela geçen bi kuaförde dikkatimi çekti.KAdın gelen hemşireyi süper karşıladı.Oysaki bzm buranın kdınlarından bi tanesiyle doqru dürüst konuşmadı bile.Tamam sessizlik diosun haklısın sessiz durmuyolar.Bnde buna katılıyorum ama 5 parmağın nasıl ki 5 ide bir deilse bütün kürtlerde bir deil.Adı çıktı terör kürtler die.Oysaki çok yanlış bi söz.Lanet olsun şu terör denen şeyin içine.Ama bize karışmayın be.Bzm qibilerin ne suçu var.Aynı deilmiyiz sizle?*

Sİzin orada türbanlı kadınlara zorluk çıkaranı görmüyor olabilrsiniz ama bzm burada çok var haddinden fazla hemde.Mesela geçen bi kuaförde dikkatimi çekti.KAdın gelen hemşireyi süper karşıladı.Oysaki bzm buranın kdınlarından bi tanesiyle doqru dürüst konuşmadı bile.Tamam sessizlik diosun haklısın sessiz durmuyolar.Bnde buna katılıyorum ama 5 parmağın nasıl ki 5 ide bir deilse bütün kürtlerde bir deil.Adı çıktı terör kürtler die.Oysaki çok yanlış bi söz.Lanet olsun şu terör denen şeyin içine.Ama bize karışmayın be.Bzm qibilerin ne suçu var.Aynı deilmiyiz sizle?*
Sizin ordaki kuförler öyle bizim burdakiler de değil işte :) Bak senin dediğin gibi 5 parmağın 5 i bir değil. O kadın konuşmadı diye kimse mi konuşmuyor kürtlerle.
Aynı deilmiyiz sizle?*
Hah bende onu diyorum işte , aynıyız ; NE HAKKI ?? :)

evt aynıyız sonuna kdr hemde.Bİzde nslki bozuklar varsa sizde de aynı şekilde.Yani sadece suçlu biz deiliz..;)

evt aynıyız sonuna kdr hemde.Bİzde nslki bozuklar varsa sizde de aynı şekilde.Yani sadece suçlu biz deiliz..;)
Yalnız bişey söyleyim , ilk yazında hak isteriz yazmışsın şimdi de bizde aynıyız diyorsun. Ben şunu da söylemeden edemeyeceğim , siz-biz diyen kürtlerden nefret ederim ben. Türk'ü beden olarak düşüneceksin. Kürtler , lazlar , tatarlar , muhacirler vs. bu bedenin eli , kolu , ayağıdır. Ayrımcılık yapılmamalı.

Daha Geçen Gün 9 Tane Şehit Verdik Biz ? Neden Belki Sizin Abileriniz Ablalarınız Amcalarınız Yüzünden .. Biz Bu Terör Bokuna Hala Şehit Veriyorken Sen Ne Eşitliğinden Bahsediyorsun ?

5 Parmağın 5'ide Bir Değil Ya Sülale Geniştir Sizde Sen İyisindir TÜRK Yandaşısındır Ama Amcan Dağdadır ..

Keşke Hayat Dediğin Gibi Hastahanedeki Olayla Bitse İyi .. Geç Sen Bizi Hor Görüyorlar Konusunu .. Şehitlerimizin Ana Babasının Yüreği Kan Ağlıyorken Eşitliktenmi Bahsedecek ?

Bu Vatanda Bu Şartlarda Eşitlik İsteyen (Yürüsün
) Gitsin !

Haaa Ne Zaman Dağdaki Maymunlar Bırakır Silahı Elinden Paşa Paşa Hapise Girer O Zaman Eşitlik İsteyin .

Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri