Mum Söndü Karalaması

---> Mum Söndü Karalaması

Bende Aleviyim ve kesinlikle öyle birşey yok.Bunu yapanlar varsa bile bu 'aleviyiz' başlığı altında, şahsi çıkardan başka bir durumu amaçlamayan ve Alevi olmayan insanlardır.Tekrar söylüyorum Alevilikte kesinlikle böyle bir şey yok.Karalama girişimlerine hemen inanmayın aslını öğrenin ;)

yok böyle bişe saçmalık bu amaçları saten birbirine düşürmek insanlarımızı şuan bunu başarmışlar saten halinizden belli

bende aleviyim ve kesinlile oyle bisey yok bizim mezhepimiz yillardan bu yana orf ve adetlerimiz ve ibadetimiz gizli oldugu icin gelen giden hep karalamistir ben hakiki alevilerdenim hanifi aleviyisiym ve kesinlikle oyle bisey yoktur eskiden atalarimiz mum isigi altinda gizlce ibadet ederken iftara edilmistir ogun bugundur hala bu iftira devam etmekte biz aleviler bu zamana gelene kadar cok ezildik eskiden kimse ben aleviyim diyemiyordu hep gizliydi suan yeni yeni alevi mezhebi taninmakta ve bilinmektedir tabiki buda kurulan cemiyetler sayesindedir

sacma konu, bilgilendirme yok

millet birbirine giriyo

bisey paylasirken dikkat edilmeli icinde ne yaziyor diye !

Yasa`sin Osmanli

sacma konu, bilgilendirme yok

millet birbirine giriyo

bisey paylasirken dikkat edilmeli icinde ne yaziyor diye !

Yasa`sin Osmanli

Saçma konu ne alaka içerik mi var ?

Adminimiz gerekli açıklamayı yapmış zaten.

Mum söndü olayına gelince; gerçeği kanıtlanmamış dilden dile dolaşıp günümüze kadar gelen bi idda.

Kimsenin kimseyle birbirine girdiği yok konu esnek bi konu tartışılabilir.

Konuyla alakalı bilginiz ve birikiminiz varsa paylaşın yoksa kargaşa yaratmaya gerek yok.

iyi forumlar.

Saçma konu ne alaka içerik mi var ?

Adminimiz gerekli açıklamayı yapmış zaten.

Mum söndü olayına gelince; gerçeği kanıtlanmamış dilden dile dolaşıp günümüze kadar gelen bi idda.

Kimsenin kimseyle birbirine girdiği yok konu esnek bi konu tartışılabilir.

Konuyla alakalı bilginiz ve birikiminiz varsa paylaşın yoksa kargaşa yaratmaya gerek yok.

iyi forumlar.

Benim konuyla alakali söyleyecegim bisey yok, ben herkese saygi duyarim, istedigi dini yasasin herkes.

Kargasa yapmaya da calismiyom

saygilar

Aleviler Mum Söndü yapıyor hepsi değil ama hala yapanlar var.

Haberlerdede Kaç Kere Gündeme Geldi + Bu Konu bilgilendirmek İçin Kimse Uydurmuyor

Bunları yazarken müslümanlığındanda utanmadın değilmi?
Hz. Ali'yi ve Hz.Muhammed'in torunlarını öldürenleri alkışlayın ama onların yolundan gidenlere böyle pis iftiralar atmaya devam edin ayakta alkışlıyorum.

Aleviler Mum Söndü yapıyor hepsi değil ama hala yapanlar var.

Haberlerdede Kaç Kere Gündeme Geldi + Bu Konu bilgilendirmek İçin Kimse Uydurmuyor

Zihne bak ya. İftiranın, insan karalamanın yaygın olduğu müslümanlıkta böyle şeylere şaşırmıycaksın. Hepsi değil ama hala yapanlar vardır ne demek ? Tarih yoksunu, tarafsız bakış açısı, empati den yoksun insanlarsınız. O zamanın baskısını, zulmünü bilmediğinizden dolayı sözü geçenlerin uydurup tarihe not edildiği çirkin iftira. Ulan bizler sizden daha namusluyuz be bu konularda. Biz kendi dergahlarımıza bir küsülün dahi varsa giremeyiz o kadar ince yolumuz. Bizim doğruluğumuzu kabuulenemeyenlere acıyorum. Ha bu arada haber dolduruşununa geleceğine az alevilerin içine karış ne nedir anla. Tabi sende haklısın her alevide biz gibi olmuyor. Yobaz, bi bilgiye sahip olmayanlarında uydurduğu safsatalar dönüyor ortalıkta. Şu okumanın, araştırmanın, cahil olmayışın gözünü seveyim.

Zihne bak ya. İftiranın, insan karalamanın yaygın olduğu müslümanlıkta böyle şeylere şaşırmıycaksın. Hepsi değil ama hala yapanlar vardır ne demek ? Tarih yoksunu, tarafsız bakış açısı, empati den yoksun insanlarsınız. O zamanın baskısını, zulmünü bilmediğinizden dolayı sözü geçenlerin uydurup tarihe not edildiği çirkin iftira. Ulan bizler sizden daha namusluyuz be bu konularda. Biz kendi dergahlarımıza bir küsülün dahi varsa giremeyiz o kadar ince yolumuz. Bizim doğruluğumuzu kabuulenemeyenlere acıyorum. Ha bu arada haber dolduruşununa geleceğine az alevilerin içine karış ne nedir anla. Tabi sende haklısın her alevide biz gibi olmuyor. Yobaz, bi bilgiye sahip olmayanlarında uydurduğu safsatalar dönüyor ortalıkta. Şu okumanın, araştırmanın, cahil olmayışın gözünü seveyim.

Kuran-ı kerimde olmayan bir mezhep'in arkasından gidiyorsunuz ve mum söndüyemi inanmıyorsun ? güldürme beni :)

Kuran-ı incili ve tevrat'ı okudum sen bence kendi yoluna bak ne kuranda cem evi var nede alevilik ;)

Cebrail
Azrail
Mikail
İsrafil

Bu yolda yürü Müslümansan Camiye git, bilmiyorsan diyim Allahın evine :) Cem evi denen yere değil :)

Bence din ile benimle tartışmaya girme çıkamazsın :)

Hz. ali Allahın aslanı idi, ve Hz. Muhammed müslümanlığı yayarken Hz. Ali ilk elini kaldıran insanlar başında yer alıyor.

Şimdi sorarım Cem evi nedir alevilik nedir ? bu şey gibimi oluyor Hepimiz Çapulcuyuz bir ev açalım orada dua okuyalım ?

Saçma sapan şeyleri bırakın Allahın evine sığının Dünyanın neresinde var Cem evi ?

Ama cami olarak tek tek sayabilirim He gidiceksen adres'de söylerim

Pasaportun yoksa yardımcı olurum ;)

Bunları yazarken müslümanlığındanda utanmadın değilmi?
Hz. Ali'yi ve Hz.Muhammed'in torunlarını öldürenleri alkışlayın ama onların yolundan gidenlere böyle pis iftiralar atmaya devam edin ayakta alkışlıyorum.

Sen burada bu lafları diyeceğine İranı vurmak için Türkiyenin Hava üstünü açtıran AKP'ye laf söyle dostum,

Kuran-ı kerim öyle bir kitap ki bundan 2 bin yıl sonrasını bile görüyor değil mi ? Okdunu yani öyle tahmin ediyorum ?

Alevilik ibaresi geçmiyor ve tek ibadet yeri cami diye geçiyor,

bıdı bıdı yapma dostum,

Alevi felan değilim, ama bende duydum bu olayı. inanırmıyım inanmam mı bu bana kalmış... ama yorumları okudum bi tarafdan ve Bukadar alevi hayır yok öyle birşey diyosa , yoktur.

Kuran-ı kerim öyle bir kitap ki bundan 2 bin yıl sonrasını bile görüyor değil mi ? Okdunu yani öyle tahmin ediyorum ?

Alevilik ibaresi geçmiyor ve tek ibadet yeri cami diye geçiyor,

bıdı bıdı yapma dostum,

Sen okusaydın Kuranı Cami sözcüğünün geçmediğini ama Cem kelimesinin ve Ev kelimesinin geçtiğini görürdün.

Bakara suresi ayet 211 okumanı tavsiye ederim.

Evet Beyyinelerde özellikle Herşeyden Münezzeh olan Allah buyuruyor ki:
Manaya gitmeyen Ateşin Çocuklarıdır
Yani şeytan!

Nur Suresi 35,36 ya dayanarak biz Aleviler (Allah-Muhammed-Ali Taraftarı) Cemlerimizde 3 Mum yakarız
Ayeti okuyup anlayanlar zaten bilir
Arife tarif gerekmez.

Allahın buyruklarını tersten okuyanlarda iftira atarlar böyle!

Hucurat 12 de derki yüce Allah
Gıybet yapan, iftira atan ölü eti yemiş gibidir.

Mey biter saki kalır.
Her renk solar haki kalır.
İlim insanın cehlini alsa da,
hamurunda varsa eşeklik; baki kalır
Fuzuli

Evet bu dünyada görüleceksin
Hesabını vereceksin!!!
Çünkü;
Dön rabbine razı olmuş olunmuş diye buyuruyor Yüce Allah.

Ey koca kabe kavseyn
Bizim makamımızdır
Hizmet için demadem
Cibril gulamımızdır

Surette rindu meyhur
Mestü harabız amma
Sirette Hak ile Hak
Olmak nizamımızdır

Duvara karşı secde
Etmek bize ne hacet
Bizim namazımızda
Allah imamımızdır

Ey vaizi riyakar
Kuranı bilmiyorsun
Gel bizden al nazire
Kuran kelamımızdır

Şer'i şerifi tağyir
Etme sakın Harabi
Zahitlerin helali
Bizim haramımızdır

Camide birbirinizden Razılık alıyormusunuz?

Biz Aleviler Bütün Cem Erenleri birbirinden razılık verdirmeden İbadetimize başlamayız!

Cemlerimize,
Hırsız, katil ve karısını boşamışlar giremez.

Camilerde hırsız, haydut, tecavüzcü, katil ve de Allahın ayetlerine Bakara Makara diyenler de giriyor ibadete!

Evet,
Kuranda iki türlü Mescid olduğunu yazıyor

Biri hakkaniyete diğeri şerre götüren
Biri Rahmani diğeri şeytani

Mescidi Dırar
Peygamberimiz zamanında münafıkların, üstünlük taslayanların çoklukla övünenlerin ama gönülleri ile bir olmayanların, içinde gizli fitne, fesâd güdenlerin zalimlik yapanların Kuba'da yaptırdıkları mescid.

Mescid'i Aksa
Doğruluğa, İyiliğe, güzelliğe, hayra yönelten ve gönülleri birleyenlerin buluştuğu Mescidlerdir.

Herşey tezatıyla bilinir
Eğer İki türlü mescit var ise İki türlü de imam vardır diyor Ayeti Kerim!
Biri doğruya, hayra, güzelliğe, dürüstlüğe.
Diğeri de şerre, yanlışa, Ateşe.

Camideki Arkasına geçip ibadet ettiğiniz Hocalara şu ayeti sorun bakayım:

De ki; bu yaptığım hizmete karşılık sizden Ehli Beytime sevgi haricinde hiç bir ücret talep etmiyorum.
Şura Suresi Ayet 23

Demekki hizmet Hakk için olmalı ve ücret alınmamalı!!!

Arzuhalin kör kişiye
Yolladığın boşa gider
Sağıra söz demek niye
Söylediğin boşa gider

Turab olmak Hakk’a hürmet
Mert için çekilir zahmet
Namerd olanlara hizmet
Eylediğin boşa gider

Arsızda olmaz itaat
Doğruya kılmaz kanaat
Cahilden ilmi şefaat
Dilediğin boşa gider

Figani fenadan arın
Daimi olsun ikrarın
Bu demi hoş eyle yarın
Ağladığın boşa gider

Dinimizde Alevilik diye bi kavram yok.
Ne dinde alevilik var, ne de mezhepte.

5 sene Iğdırda yaşamıştım.
Bu mum söndürmeyi orada öğrendim ve yapıyorlardı şok olmuştum.
Allah akıl fikir versin.

Son düzenleme:
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri