'Nabucco dayanışma projesi'

naughty_girl

Bayan Üye
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çeşitli ülkelerin, Nabucco projesine getirdiği katkılarla Nabucco'yu son dönemlerin çok farklı bir dayanışma projesi olarak ortaya koyacağına inandığını kaydetti.

Erdoğan, Nabucco doğal gaz boru hattı projesi hükümetlerarası anlaşması zirve toplantısı çerçevesinde düzenlenen genel oturumun kapanışında kısa bir konuşma yaptı.

Başbakan Erdoğan, hep beraber elele vereceklerini, dayanışmaya ve barışa farklı bir zenginlik getiren Nabucco projesini hayata geçireceklerini söyleyerek şunları kaydetti.

"Özellikle Irak'ın bugün buradaki müjdesi çok farklı bir müjde ve bu rakam süreci kolaylaştıran bir rakam. Temenni ediyorum ki inşa süreciyle ardından tedariğin sağlanması çok daha kısa zamanda Nabucco'nun hayata geçmesini sağlayacaktır. Gerek Türkmenistan'dan yapılan açıklama, gerekse Azerbaycan'dan yapılan açıklamalar, son dönemde sürece farklı bir heyecan katmaya başlamıştır. Dün akşam İran'ın yaptığı açıklamalar var. Bütün bunlar ele alındığı takdirde, Nabucco projesi inanıyorum ki Avrupa'ya farklı bir güç katacaktır. Bir diğer taraftan Mısır'ın bu noktadaki verdiği katkı, güç, aynı şekilde yine transit noktasında Suriye'nin bu noktadaki katkısı, buradaki bu dayanışma, inanıyorum ki Nabucco'yu son dönemlerin çok farklı bir dayanışma projesi olarak da ortaya koyacaktır."

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri