Ne söylediğimiz mi, nasıl söylediğimiz mi önemli? Neden?

---> Ne söylediğimiz mi, nasıl söylediğimiz mi önemli? Neden?

hıymmm. söylediğimiz söyleme biçimimizle şekil alır aslında ikiside çok önemli.

bizim için önem arz eden söylediğimiz, karşı taraf için algılaması açısından nasıl söylediğimiz önemli diye düşünüyorum ve kendi açtığım konuya cevabımı 1 yıl sonra vermiş bulunuyorum. saygılar :M

her doğru,her yerde,her zaman,herkese söylenmez.. doğru kişiye,doğru yerde, doğru zamanda ve doğru şekilde söylediğinizde söyledikleriniz "doğru" olur ve "doğru" anlaşılır..

Neyi nasil soyledigimiz onemli. Nerede ve kime soyledigimiz.
Herseyin bir yeri ve zamani vardir uslubunce soylenmeli iyi seyde kotu seyde...

bi yöneticimin bi lafı vardır bende cok kullanıyorum

Öyle bi küfür ederim ki dostlarına iltifat gibi anlatırsın :)

beden dilinden tut ses tonuna herşey etkiler yukardaki sözden sonra bişey yazmayada gerek yok

Nasil soyledigimiz. Bunun deneyi var hatta insanlar ancak yuzde 8 oraninda ne dedigimize bakiyormus yuzde 92 nasil soyledigimizle ilgileniyorlarmis.

söz %7
ton % 38
beden dili % 55

Kişiye göre görecelidir karşındaki belki ikisini deneyerek anlamayabilir...

Her ikisinide doğru şekilde kullanırsan kazanan sen olursun.

neyi nerede söylemeyi bilmen önemli üslubunla beraber.Biri eksik olursa başına iş alırsın

Öylede böylede anlasilamadigim yada istedikleri gibi anladiklarindan ikiside önemsiz .)

emelcım :D guzel bı soru
cevabım tabıkı nasıl soyledıgım..

cunku ıyı bır sey anlatıyorsam eger kullandıgım bı kelıme cumlenın tamamını degıstırebılır. o yuzden nasıl ıfade ettıgım daha onemlı..
veya sınırlıyken bunu ıfade seklımle daaha ıyı anlatabılırm

ne yazdm bılmıorum anneme laf yetıstırmek uzereydım

laf olsun torba dolsun yolunu sapılmadığı sürece 'nasıl söylediğimiz' diye düşünüyorum :)

Her ikiside önemli bence. Ne söylediğiniz çok önemli. Önemli ve hayati bir konuda bilgi veriyorsanız bu çok önemlidir. Sizinde ciddi ve akıllı ayrıca bilgili olduğunuzu gösterir. Konuşuyor olmak için boş boş konuşmaksa zekanızın düşüklüğü için önemli bir ipucudur. Söylediğiniz şey yada konuştuğunuz konu sizin akıl ve kültür seviyeninizi gösteriyor. Demekki ne söylediğiniz önemli. Söylediğiniz şeyi birde uygun bir dille, sevecen akılcı ve güzel bir üslupla söylerseniz buda çok önemlidir. Etkileme ve ikna etme konusunda bu ikinci maddede çok ama çok önemlidir. Çok önemli bir konuyu asık bir suratla kırıcı bir üslupla söylemek iyi bir etki bırakmazken aynı konuyu tebessüm eder bir yüz ifadesiyle nazik bir üslupla söylemek çok güzel etki bırakacaktır. Dolayısı ile hem ne söylediğiniz hemde onu nasıl söylediğiniz çok önemlidir.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri