Öğretmenden not istemek

rainstar

Bayan Üye
Merhaba, ben Lİse 1'e gidiyorum. Notlarım çok iyi,geçen dönem teşekkür almıştım, bu dönem de not ortalamam 82 ama Geometri notum zayıf olduğu için teşekkür alamıyorum :( İlk yazılım 20ydi ama o yazılı öyle zordu ki sınıfta 30 kişiden sadece 5 kişi geçer not almıştı. Bir de ben geometriyi anlıyorum ama sınavdaa donakalıyorum,soruların çözümünü göremiyorum. Son Geometri yazılısından da en fazla 30 alırım. Ama ben Geometriden geçmek istiyorum çünkü not ortalamam 82ve geometriden geçersem teşekkür alıyorum. Hoca iki sözlü notu kullanıyor,eğer ikisini de 70-70 verirse kurtarıyorum ama bu notlara da 70 verir mi bilmem. Bu yazılı da öyle zordu ki sınıfta zayıf alıcam diye ağlayanlar bile olddu,ben de evde ağladım teşekkür alamıycam diye.Başka bir hocaya söyledim,ortalamam 82 geometrim zayıf teşekkür alamıyorum dedim, o da mutlaka hocayla konuş dedi. Bugün Geometri hocasına rastladım,konuyu açacak oldum, sınavlar açıklanınca konuşuruz dedi. Benim diğer derslerim çok iyi,saygılı ve çalışkan bir öğrenciyim,bütün hocalar beni sever, Geometri dersini de dinlerim,gayret ederim,o da zaten gayretli olduğumu biliyor galiba. Sizce hocanın beni Geometriden geçirebilmesi için ne yapmalıyım,onunla nasıl konuşabilirim,not isteme taktikleri nelerdir bana bilgi verebilir misiniz?
Çünkü ben derslerime çok çalışıyorum ve teşekkür belgesini de hakediyorum,alamazsam çok üzülürüm. En zoruma giden de şu, sınıfta bir iki kişinin 5'i olmadığı,notları hep 2-3-4 ten oluştuğu halde tam sınır nottan,yani 70' ten teşekkür alabiliyrlar,bir de onlar Geometriden dönem ödevi aldıkları için geçiyorlar,yoksa onlar da kalırlardı benim gibi. Onların 5'i olmadığı ve not ortalamaları da tam sınırda 70' te olduğu halde teşekkür alıyorlar, benimse birsürü 5 im var ve ortalamam 82, sırf onlar gibi Geometriden dönem ödevi almadığım için teşekkür alamıyorum. Sizce bu adil mi? Sırf bu dönem teşekkür alabiliyorlar diye şimdi onlar benden daha çalışkan gözükecekler oysaki ben onlardan daha çalışkanım. Lütfen yardım edin bana!!! Sırf teşekkür alamıyorum diye karne gününde mutsuz olucam, bazıları diyor ki alt tarafı bir kağıt parçası, senin zaten notların yüksek, o kağıdı almasan da çalışkansın sen kafaya takma diyorlar ama elimde değil. Hep ağlıyorum

---> Öğretmenden not istemek

Merhaba kardeşim.Öncelikle hayatta hiçbir şey üzülmenize değmez. Bizden 70 değil yüz aldınız.Bilesiniz.Hocaya söylemek,ona boyun eğmek,doğru bir davranış olmaz.Hayat çok uzun. Hiçbir nedenle boyun eğmeyin.Daima dik durun.Siz kendinizi saymazsanız,hiç kimse saymaz. Evet teşekkür önemli. Dik duracağınız için,siz kendinize, bizde size teşekkür edelim.Allah kimseyi eğdirmesin.Başarılar dileriz

---> Öğretmenden not istemek

Sana diyebileceğim tek şey 9.sınıfta böyle düşünmen,böyle notlar alman çok büyük bir iş.Keşke herkes senin gibi derslerini önemsese.Benim 9.sınıf notlarımı görsen ve şimdiki 11.sınıf notlarımı görsen çok şaşırırsın.Şimdi kafamı duvarlara vuruyorum,dersleri 9.sınıftan itibaren sıkı tutsaydım diye.Anlayacağın sakın üzülme,belge ile sadece başkalarına karşı birşeyler yaptığını kanıtlayabilirsin,ama şu hayatta ne yapıyorsan hep kendine yapıyorsun bunuda unutma.Mutlu günler dileğiyle...

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri