Öss Sonuçları Açıklandı !

Salvo

Kayıtlı Üye
2009 ÖSS Sonuçları saat 10:30'da açıklanıyor.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları bugün saat 10:30'da YÖK'te yapılacak basın toplantısı ile açıklanacak.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 14 Haziran tarihinde yapılan ÖSS 2009 ve 21 Haziran'da yapılan Yabancı Dil Sınavı (YDS) değerlendirmeleri tamamlandı. Ayrıca, ortaöğretim kurumlarından alınan diploma notlarından adayların Ortaöğretim Başarı Puanları (OBP) hesaplanması çalışmaları tamamlandı.

Bu yıl kontenjanın arttırılması ve soruların zor olması nedeniyle taban puan düşürüldü. Böylece 100 bin öğrenciye kadar üniversite kapısı açıldı.

12 net yapan barajı aşacak

ÖSS'ye giren öğrencileri yakından ilgilendiren düzenlemeye göre yüksekokullara başvuru için gerekli olan 145 taban puan ile fakülteleri tercih edebilmek için gerekli olan 165 barajı, geçen yıldan daha az netle geçilebilecek. Değişiklikte; bu yılki sınavda 165 puan yüzde 20 ortalama net başarıya, 145 ise yüzde 10 ortalama net başarıya endekslendi. Böylece145 almak için ise 12 net soru yeterli olacak.Lisansta ile 36 net soru cevaplandıran kişi lisans programlarından tercih yapabilecek.

Sonuçlara saat 10.30'dan itabaren http://oss.osym.gov.tr ve http://oss2009.osym.gov.tr internet adreslerinden ulaşabilirsiniz.

---> Öss Sonuçları Açıklandı !

Y-ÖSS-SAY-2 Puanı:324,672
Basarı Sırası :0035405

Dershanede 265 ham yapıyordum 80 de okuldan geliyordu ama maaf ettiler sınavda...

İnş kardeşim benim össden önceki son gün insanlara dediğim şuydu:-İnş hak ettiğinizden düşüğünü almazsınız
Sende hak edersin ve istediğin yeri kazanırsın umarım...

ekonomi üniversitesi %100 tam burslu

bilgisayar mühendisliği =))))

tutuyor

herkes istediği yeri kazanmıştr umarm :)

say 1 istediğim yerin 2 seneliği oluo :)
ama gitmicem hedefim 4 senelik cnkü :D:D
tşkler..

Ŧσятuиε;1669212' Alıntı:
GaziAntep Üniversitesi İşletme =)=)

[ 4 Yıllık ]

Hakkında Hayırlı Olsun Kardesım :)

αgяєѕιF Hαтυи;1669592' Alıntı:
ekonomi üniversitesi %100 tam burslu

bilgisayar mühendisliği =))))

tutuyor

herkes istediği yeri kazanmıştr umarm :)

Vayy (=

hakkında umarım hayırlısı olur :)

tebrık ederım :)

say 1 istediğim yerin 2 seneliği oluo :)
ama gitmicem hedefim 4 senelik cnkü :D:D
tşkler..

amaaan kız cocugu okurmuymus hahaha

hayırlı olsun
tutmuyo:19: 2 senelik düşünüyorum Sakarya Üni.--->çocuk gelişimi

hayırlısı olsun (=

tebrıkler aman tesekkurler kanKa :D

hayırLısı neyse hkkınızda o oLsun arkadaşLar... benm daha 2 senem var qirmeye sınava :(

:19:

öSS zeDE oLmak ne zoR bişey yha miLLEt arıo naSıldı naptı diye :91:
bişey olMadı işde isteğim yer olmuyo bida giRcem :147:
naLEd oLsun yha niE söZLi seÇtim ki:67:

:19:

öSS zeDE oLmak ne zoR bişey yha miLLEt arıo naSıldı naptı diye :91:
bişey olMadı işde isteğim yer olmuyo bida giRcem :147:
naLEd oLsun yha niE söZLi seÇtim ki:67:

İnan sayısal daha zor bir kere tüm branşları yapmak zorundasın konuları yetiştirmek için öyle bir telaşa,strese giriyorsun ki gerçekten yaşamanı istemem.Ve dediğin çok doğru senenin başında bize hocalar da diyordu sene bitince insanlar size nasılsın sormadan direk kaç puan yaptın diye sorucak
demişlerdi.Yaşadım bugün bunu o yüzden siz siz olun ya çalışın ya da öss'den sonraki gün ç.dışı girin msnehahaha

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri