Sayın başbakan! Söylediniz mi söylemediniz mi!

SiLEnT

Kayıtlı Üye
Sürekli sorular soruyorum umarım rahatsız etmiyorumdur sizi sayın başbakan..
Uzun zamandır yaptıklarınızı takip ediyorum, başbakanlık öncesi dönemlerinizi de araştırıyorum üstüme vazife olmadan kusuruma bakmayın artık.. sormak istediğim birkaç(!) soru vardı.. müsadenizle…

Sizi destekleyen bazı arkadaşlar ısrarla kabullenmiyorlar, bende size sorayım siz bide bizi tatmin edin istedim.. hani ben de o arkadaşları tatmin ederim böylelikle..

Sayın başbakan,

’10 kasımda yaygara kopartıldı’ diye bir cümleniz var mı! yok mu!
(14.11.1994 / hürriyet)

‘ben ülkemi pazarlamakla mükellefim’ dediniz mi! demediniz mi!
(06.03.1996 / hürriyet)

‘maaşım yetmediği için ticaret yapıyorum’ dediniz mi! demediniz mi!
(2004)

‘büyük Ortadoğu projesinin eş başkanıyım’ şeklinde bir ifadeniz var mı! yok mu!

2002 seçimi öncesinde ‘değiştim’ diyip, 2006 da bir röportajınızda ‘asla değişmem’ dediniz mi! demediniz mi!

El kaide terör örgütünün finansörü olarak bilinen ve uluslar arası suçlu sayılan Yasin El Kadı hakkında ‘hayırsever bir işadamıdır, kendisine kefilim’ dediniz mi! demediniz mi!

1994 yılında ‘Ata‘ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok’ şeklinde bir demeciniz var mıdır! Yoksa ben uyduruyor muyum!

‘ben islam’ı devlet planı içinde düşünüyorum, Türkiye’nin yarınında Kemalizm’e ve benzeri rejimlere yer yoktur’ diye bir cümleniz var mı! yok mu!

Artık şehit cenazesi görmek istemediğini söyleyen bir şehit ailesine ‘askerlik yan gelip yatma yeri değildir’ dediniz mi! demediniz mi!
(04.09.2006)

Sonrasında bunu düzeltmek için ‘askerlik turistik bir yer değildir demek istemiştim’ cümlenizi sormayacağım.. mutlaka dememişsinizdir…

1994 yılında ‘elhamdülillah şeriatçıyım’ ifadesini kullandınız mı! kullanmadınız mı!

2005 senesinde ‘laik değilim, laikliği korumakla yükümlüyüm’ diye bir cümle duydum sanki sizden! Benim bir safsatam mı bu! Yoksa dediniz mi cidden!

‘tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye, yahu millet istedikten sonra laiklik tabi elden gidecek’ şeklinde bir cümle söylediniz mi! söylerken gaza gelip mi söylediniz! Yoksa bu da mı benim kafamda kurduğum bir söz!

‘demokrasi amaç değil, ancak araçtır.. Türkiye kendisine din olarak Kemalizm’i almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir’ şeklinde bir cümleniz var mı! yok mu!

‘hem laik, hem Müslüman olunmaz’ şeklindeki cümlesini kurdunuz mu! kurmadınız mı!

‘anayasayı sarhoşlar hazırladı’ gibi bir cümleniz var mı! yok mu!

‘referansımız islam’dır, tek hedefimiz İslam devletidir’ dediniz mi! demediniz mi!

‘hadi ananı da al git buradan’ şeklinde slogan niteliğinde cümle size ait mi! değil mi!

‘sen ne mutlu Türk’üm dersen, onunda ne mutlu kürdüm demeye hakkı vardır’ diye bir cümleniz var mı! yoksa ben bitarafımdan mı uyduruyorum!

filistin'de 'müslüman din kardeşlerimizi katlediyorlar' dediğinizi hatırlıyorum.. peki kuzey ırak'ta müslüman din kardeşlerinizden olan 15 yaşında bir kıza tecavüz edilirken, bunu yapan abd askerine 'inşallah sağ salim evlerine dönerler' dediniz mi sn başbakan.. bence uyduruyorlar bunu da! bunu derken çekilmiş görüntüleriniz montaj bence!

Sayın başbakan cahilliğime verin.. bunlar hakkında çok çelişkili ifadeler olduğu için soruyorum(!) hani bunları söylediyseniz kimse size oy vermez.. hani ben sizi bi parça kurtarayım diye soruyorum.. yani sizin tabi bunları söyleme ihtimaliniz yok bunu ben biliyorum da (!) hani bi de siz yanıtlayın ‘hayır arkadaş demedim’ diyin de insanların size güvenleri artsın…

Ben son zamanlardaki söylediklerinizi duydum ama onları da bi şekilde inkar etmenin yolunu buluruz.. ya da sallayalım gündem ardına, unutulsun gitsin.. yok edelim ki istikrar sürsün, Türkiye büyüsün... ben söyleyeyim buradan hangileri olduğunu siz medyaya gerekli talimatları verin ki gündeme getirmesinler…

İzmirliler gavur,
Galatasaray taraftarı geri zekalı,
Şehitler kelle,
Eczacılar sahtekar,
Tekel işçileri provokatör,
Bakkallar gereksiz,
Hopalılar eşkıya,
Öğrenciler beyinsiz,
Aleviler ehli sünnet dışı sapık mezhep,
Hayırcılar darbeci
Dekolte giyenler tecavüzü hak eder…

Ben buradan gazetecilere de sesleniyorum, bunları yok edelim arkadaşlar… aman ha gündeme falan getirmeyin.. ayıp (!)

Selametle kalın sayın başbakan..
Biz size inanıyoruz (!)
Ben biliyorum ki üstte yazdıklarımın hiçbirini siz söylemediniz..

Ne hayalperest adamım yahu !!

MEHMET TANRIVERDİ'nin yazısıdır.

---> Sayın başbakan! Söylediniz mi söylemediniz mi!

Bi söz var ya forum ahlakı el vermez basbakan da değiliz gelişi güzel konusalım :) ama derler yani insana böyle sözler söyleyenler yaranırmıs diye istedikleri kadar kınasınlar yine bilmem kaç oy farkla birinci geldiler :)

uydurma yakıştırmaları çıkarttığımız takdirde geri kalan kısmı için bu parti %50 oy aldı...doğrudur :Ç:Ç

hadi bakalim,bu konu uzar gibime geliyor :D

Mehmet Tanrıverdinin bu yazısının altına ismimi yazar imzamı çakarım, diğer yazılarınada yapacağım gibi. . .
Ancak nafile, görsem kendisini ; "Boşver yazma kardeşim, boşa yıpratma gençliğini diğerleri gibi ete süte karışmadan yaz yazılarını, ne kadar gözlerine soksanda değiştiremezsin %50'nin aklını" der. Giderim.

Yapacak bişeyimiz yok ne yapalım.Biz gerçekleri söyleyelimde bırakalım kim ne yaparsa yapsın.Bizim dinimizdede kültürümüzdede mücadele vardır,benim açımdan sonuna kadar bu mücadele sürecek,şimdi elimizden bunlar geliyor bunları yapıyoruz bakarsın ilerde bizede yapacak işler düşer.

Tartışmaya değecek bir konu değil. Din/iman her şeyi satın alır ;)

Tartışalamayacak kadar su götürmez bir konu diyorsun yani:D?kimse bunlara cevap veremiyorda niye oy veriyor.

Her imam kendi bildiğini okur.

Sana göre Ak'dır bana göre Kara.

Sana göre Siyahtır bana göre Beyaz.

Türkiyenin %60'ı Slaktır diyen Aziz Nesin'in lafını fırsat bilip paso yükleniyorsunuz bi tarafa.

Başbakan şunu yaptı başbakan bunu dedi neden bısey yapmadı şudur budur.

Türkiye Büyük Meclisi var bu ülke de fakat sadece birbirlerine laf yetiştirmeye çalışan insanlar ile dolu,

Türk Silahlı Kuvvetleri var fakat yarısı içerde !

Halk var bi yerlerde fakat sadece bu tarz konularda ortalarda !

BDP var bi yerlerde ama kimse laf bile etmiyor. Televizyon karşısında bi tarafını kaşıyarak " ****** çocuğu " demekle milliyetçilik olacaksa Şarapcıların üstüne milliyetçi tanımam.

Sadece bir kişiye yüklenilerek veya değişmesi ile bu ülke düzelecekse

" YAŞASIN DARBE ! "

Ama darbe olduğunda da beğenmiyoruz...

Okuyan gençlik istiyoruz !

Tarihini bilen gençlik !

Aileleri eski kafalı olursa olsun. Bırakın onlar Ak'a versin Kara'ya versin.

Siz bari boş boş konuşmayın.

Tayyibe laf mı var oooooo kralsın yazarım. Ne güzel konuşmussun p****e .

Mantalitenizi değiştirin yada fermuarı çekin.

Kişisel bir yorum değildir.

Sözüm meclisten DİREK İÇERİDİR.

endless ne demek istediğini pek anlayamadım aydınlatırsan sevnirim yanlışsa düzelt, battı balık yan gider boşver mi diyorsun?

o ne dedi bu ne dedi ile kimse kimseye oy vermez. insanlar icraatlara bakıyor artık.
icraat var mı? var ki 3 defadır oyunu artırarak başbakan oluyor.

‘Ata‘ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok’

‘anayasayı sarhoşlar hazırladı’

’10 kasımda yaygara kopartıldı’

İzmirliler gavur,
Galatasaray taraftarı geri zekalı,
Şehitler kelle,
Bakkallar gereksiz,
Öğrenciler beyinsiz,
Aleviler ehli sünnet dışı sapık mezhep,
Hayırcılar darbeci
Dekolte giyenler tecavüzü hak eder…

bunları diyen adamın icraatından ne fayda bana.

Oğluna çürük raporu alıp kendisi aziz şehitlerimize kelle sıfatını yakıştırabilen bir başbakanımız var. Bırakın başbakanı hoş nereye bırakıyorsun İmam cemaaat ilişkisi dönüyor meclisimizde. Meclis üyelerimiz kim? Terörist leşlerinin cenazelerinde baş gösterip onlarında anaları ağlar gibi patavatsizca konusup pkk apo aleyhine eylemlerde boy gösterip polisler için hükümet için çalışıyorlar deyip taşlayan.Pkk adına istekleri yerine gelsin diye zorla dükkan kapattıran. Sokak terör eylemlerini kıskırtan meclis üyeleri varken. Kimi tartısıcaz? Neden tartışıcaz. Zonguldağın kaçak kömürlerini hayır diye doğalgazlı sitelere yığan, Doğuda elektrik gelmeyen köylere çamaşır hatta bulasık makinası dağıtan seçim öncesi oy verenlere bir tam altın verecek haddeye getiren.Şuanki meclis ahalisinimi :) Yoksa onlara oy veren Bir kilo prinçe bir çuval kömüre birde elektrikleri olmasada bulasık makinaları olduğu için oy veren Halkı cemaatemi :) Bir ülke bu kadar ucuza satılmamıştır. Bir kilo prinç bir çuval kaçak kömür ve bir tam altın bir oy eder. :)

Gelecek gecmisden onemldiir..herkes hatalidir..onemli olan simdi devletimiz adina ypilanlardir

yigit vur ama hakkini yeme!

Konuyu açan arkadaş! Seçimler yeni bitti. Bir sonrakine de daha çok var. Bu tür konuların cılkı çıktı artık. Kimse etkilenmiyor.

Banane, isterse %60-%80 alsın bir sonraki seçimde ne yapmam gerekiyor susmam mı?

Konuyu açan arkadaş! Seçimler yeni bitti. Bir sonrakine de daha çok var. Bu tür konuların cılkı çıktı artık. Kimse etkilenmiyor.

Çok kişi etkileniyor sorun şu ki ya ahırdaki ineklerde seçme hakkına sahip oluyor ya elektrik kesintisi oluyor yada seçmen temcit pilavından bıkınca gelen gideni aratır buna en azından alıştık diyebiliyor. nasrettin hocanın güzel bir fıkrası var konuya ilişkin.
-Bir gün hocayı dua ederken uzaktan dinler komşusu hocanın yaradana yarabbim sorunumu nolur çözme diye yalvardığını görünce komşusu dayanamaz hocaya sorar yaw hoca efendi. Delimisin divanemisin herkez derdine çare arar yaradana sığınır sen derdim çözülmesin diye dua edersin. Ve hocanın düsündürücü cevabı gelir;
-Yoo komşu ben bu sorunumla yıllardır uğrasıyorum bu sorunuma alıştım şimdi yaradan bunu çözerse yeni bi sorun verecek neme lazım alıştığım sorunumla kalayım ben!​

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri