Selamlar.

HyeAna

Kayıtlı Üye
Merhaba.

Ben Bursa'da yaşıyorum. Yaklaşık bir aydır bu sporu yapıyorum fakat ağırlıklarla ciddi anlamda son 2 gündür tanışıyorum. Kilo almayı ve şu önümüzdeki yaz günlerine kadar omuz,ön-arka kol,bilek ve kanat kaslarımı çok daha fazla belirginleştirmek istiyorum. Çok fazla body yapıpta devasa olmak istemiyorum. Kilom artsın ve vücudum şekillensin,biraz da kollarım abartılı,bileklerim şişik olsun yeterli.

Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. Herkese sporunda başarılar.

---> Selamlar.

bence vücut geliştirme ile uğraşma..
ben 18 yıldır kick boks yapıyorum, hocayım aynı zamanda..

sana kick boksu tavsiye ederim..vücut geliştirmeden daha zevklidir:)

ama mutlaka vücut geliştirme diyorsan sana tavsiyelerim
1- Isınma, her sporda olduğu gibi bunda da önemli..mutlaka iyi ısın..yoksa ağrılar acılar çekersin,sakatlıklar yaşarsın
2- Kaslı olmak için spor tek başına yeterli değil..beslenme çok önemli..reklam yapmayayım ama vücutçuların özel aldığı besinler var..(çoğu yerde, süpermarketlerde bile satılıyor, protein üreten yani kasa dönüştüren aminoasitler vs..)
3-Kaslı olmak güçlü olmak değildir bunu unutma.bizim sporda kas yapmak yasaktır..çünkü vücut geliştirme yaparsak, müsabakalarda erken yoruluruz..2 yumruktan sonra gücümüz kalmaz..kaslı olmak çevikliği engellediği gibi, insanı çok erken yorar..
4-Acı biber ye..iştah açar..yemek öncesinde veya arasında tatlı ye..iştah açar..bol bol Kuruyemiş tüket..kuruyemiş kilo aldırdığı gibi protein de barındırır..kas yapmak için önemli...
5- yediklerini kasa dönüştürmek istiyorsan çok fazla koşma..(yani enerji kaybedip kilo verme)

ben yine de bizim sporu tavsiye ederim..biz de belirgin kas var ama sporumuzu yaparken doğal olarak ortaya çıkan kas..
yani ağırlık kaldırma ile oluşan kas değil..

---> Selamlar.

aslında benimde bodydense kick boxtan gönlüm yana fakat Türkiye'de sporcuyla ilgilenilmeme sorunu benim yaşadığım çevrede biraz daha fazla olduğundan cesaret edemiyorum.

Hoşbuldun diyenlere teşekkürler :)

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri