sevgiliniz şizofren çıksa ne yapardınız?

Esradeniz

Bayan Üye
aşık oldunuz karşınızdaki kişi ile 10 gün süper yaşadınız...ama 10 gün sonunda olaylar farklı bir boyut almaya başladı..sevgiliniz belli belirsiz saatlerde gayet akıllı ve eğlencelıyken belli belirsiz saatlerde davranış bozuklukları gösteriyor ne yapardınız..? okurken şuna dikkat edin gerçekten çok aşık olduğunuzu düşünün...

---> sevgiliniz şizofren çıksa ne yapardınız?

Ailesine gider ve kızlarını piskoloğa götürmelerini tavsiye ederdim. En sağlıklısı bu olmalı ..

ruh hastası bırıyle ne kadar sure bırlıkte olabılırsın kı elbet bı yerde kopar

ruh hastası bırıyle ne kadar sure bırlıkte olabılırsın kı elbet bı yerde kopar

işte mesele olan o..arkadaşım böle bişi yaşıyor biz bırakması için neler yapıoruz ama nafile:S vazgecmiyor seviyorum diyor...aşığım diyor..bizde de neyapıcamızı şaşırdık..

Davranış bozukluğunun sebebini anlamaya çalışırdım. Direk şizofren tanısı koymak acımasızlık olur. Belki de çalkantılı bir ruh hali vardır. Önce ana sebebi bulup ona göre çözüm üretmeye çalışırdım.

"Bekara boşanmak kolay gelir" derler ya, o misal.
Aşkı gerçekten tatmayan biri ayrılırım der, fakat gerçekten seven için içinden çıkılması çok zor bir durum.
Ne yapardım bilemiyorum açıkcası, insan bir kere bağlandı mı, ne olursa olsun kopamıyor sevdiğinden.
Özdemir Asaf'ında dediği gibi "Aşk gelişi aklın gidişidir." İnsan mantıklı düşünemiyor ki aşıkken.
Allah göstermesin tabii böylesi durumları.

Son düzenleme:

bu bir hastalıktır ve genelde bu tür hastalar ilerleyen zamanda ya kendine ya da karşısındakine zarar verebilir..kötü bir durum şahsen ben istemezdim..isteyenide uyarır söylediklerim işine gelmezse hayat onun hayatı der kenara çekilirdim..ben sölemekle olan yükümlülüğü yapar geçerim uygulamak kişiye mahsus

bu bir hastalıktır ve genelde bu tür hastalar ilerleyen zamanda ya kendine ya da karşısındakine zarar verebilir..kötü bir durum şahsen ben istemezdim..isteyenide uyarır söylediklerim işine gelmezse hayat onun hayatı der kenara çekilirdim..ben sölemekle olan yükümlülüğü yapar geçerim uygulamak kişiye mahsus

katılıyorum sana zaten biz elimizden geleni yapıyoruz arkadaşımıza tabii biryere kadar sözümüzü dinletebiliyoruz..kabullenmesekde yine yanındayız ve kontrol ediyoruz devamlı gidişatı..zor gerçektenn zor bir durum..

Ben kendi adıma konusayım 10 gün içinde sanırım kimseye asık olmam yani 10. günden sonra degiştiyse ve tuaf hareketleri varsa bitiririm.Arkadaşına gelirsek bittimi bilmiyorum ama eger sevgilisi dediğin gibi davranışlarında sıkca değişiklik gösteriyorsa zeten siz istesenizde istemesenizde bitirecektir yorulcaktır çünkü bu durumdan en iyisi zamana bırakmak. Şizofreninde tedavisi yok sanırım agır ilaçlarla sadece engel olmaya çalısıyolar hayallerine ilaç bırakıldıgında tekrar aynı süreç devam ediyo kalıcı bi tedavisi yok yani bildigim kadarıyla.

Allah yardımcısı olsun...

önce doktora gitmesi için uğraşır ikna etmeye çalışırdım,dinlemiyorsa yürümez zaten

hala arkadaşım ilişkisine devam ediyor..nekadar uğraşsakta çabalasakta olmadı olmuyor artık zorlamayı bıraktık..çünki biryere kadar müdahale edebiliyoruz yani kişi istediği kadar yanında olabiliyoruz gerisi ona kalıyor..ilişki durumlarıda enteresan zaten 2 gün iyiler 3 gün kavgalı ve küsler..Adam şizofren yapacak bişi yok alkol kullandığı içinde ilaçlar fayda etmiyor.umarım birbirlerine zarar vermeden bu ilişkileri biter ..dua etmekten başka çarem ve çaremiz yok..

Psikoloğa gitmesi için zorlar, gerekli tedavinin başlatılmasını sağlarım. İlaçlarını aldığı sürece problem olmaz sanırım.

Ama bir de ilaçların tam etki etmediği vakalar var, onun için ne yapılabilir hiçbir fikrim yok.

Ikimiz şizofren oluruz Biter xD

Eger gercekten sizofrense ayrilirdim cunku Boyle biriyle bi omur gecmez oncelikli olarak kendimi dusunmem lazim sizofren cok tehlikeli bi hastalik eger iyice ilerlerse hastalik boyleleri cinayet bile isleyebilirmis

Çıkmıştı, ayrıldım.
Yapamam, ileri boyutlar alabilir.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri