Sigara Piyasasına Darbe..

Ovale

Bayan Üye
USA SABAH HABERİNE GÖRE
Sigaranın yerine e-sigara

Geçen yüzyılın başında sigara içmek erkekler için tütün çiğnemenin alternatifi olarak kabul edilirken, kadınlar için adeta bir cesaret göstergesiydi.

Yirminci yüzyılın ortalarına doğru sigara içmek yaygın bir alışkanlığa dönüşüvermişti bile. Başlangıçta tütün şirketleri tütün kullanmanın tehlikelerini toplumdan gizleyerek büyük bir suç işledi. Ama tütün ve zararları artık göz ardı edilemeyince tütün kullanımı artık toplumsal bir sorun haline geldi. Bugünlerde halk nazarında yeni bir ürünün kabul görmesi için uğraşılıyor: Elektronik sigara buharı çekmek.

E-sigara olarak da tabir edilen elektronik sigaranın pazarı bugün 4 milyar dolarlık hacme ulaşmış durumda. Tabii yalnızca ABD'deki 90 milyar dolarlık sigara pazarıyla karşılaştırırsak bu aslında çok küçük bir meblağ. Ama Wall Street'teki analistlere göre böyle giderse önümüzdeki on yılda e-sigara normal sigarayı geride bırakabilir. NJOY e-sigara satan i lk şirketlerden biriydi. Şimdi ABD'de 200 şirket var.

Sigara şirketi Lorillard, geçen yıl e-sigara markası Blu'yu aldı. Birkaç ay içinde de Blu NJOY'u geçerek piyasa lideri oldu. NJOY CEO'su Craig Weiss, gerçek sigara görünümü ve hissi veren kendi e-sigaralarının yine de daha avantajlı durumda olduğunu söylüyor. Weiss, NJOY şirketinin stratejisini insanların ölene kadar sürdürmek istediği köklü bir alışkanlığı değiştirmek olarak açıklıyor. Weiss, bunu yapmak içinse rakiplerinin ürettiği cinsten gümüş tüplere veya ışıldayan dolmakalemlere benzeyen ürünler yerine normal sigaraya olabildiğince benzeyen, tiryakilerin kolayca benimseyeceği ürünler yapmayı tercih ettiklerini söylüyor.

Eylül'de İngiliz tıp dergisi Lancet'ta yayınlanan bir araştırma, 6 ay boyunca e-sigara kullanan kişilerin yüzde 7.3'ünün tütün içmeyi bıraktığını gösterdi. (Nikotin bandı kullananlarda bu oran yüzde 5.8.)

---> Sigara Piyasasına Darbe..

Biraz ucuzlamasını ve yaygınlaşmasını bekliyorum denicem bende :)

En kısa zamanda sigaradan kurtulmanız dileği ile....Açıkçası elektronik sigara ile sigara maliyetlerini karşılaştırınca arada ciddi fark oluyor.

Kaliteli bir elektronik sigaraya bir kereliğe mahsus 300-400 TL gibi bir meblağ ödersiniz (içine elektronik sigara ve yedek parçaları, likit dahil olarak takribi bir tutardır. ) Sonrasında aylık olarak likit temin etmeniz gerekir ki kaliteli bir likit fiyatı yaklaşık 32 TL civarındadır ve aldığınız esigara modelinize görede buharlaştırıcı alırsınız ki bu her ay olmasada iki ayda bir temin etmeniz gerekecektir.
Kısaca elektronik sigara ile ilk başta herşey dahil 400 gibi bir şey ödersiniz sonraki aylardaki masrafınız sadece 60-70 TL gibi bir şey olur.

Günde bir paket sigaraya 7 TL harcayan kişinin aylık masrafı 210 TL olacaktır. Aylık 70 TL nerede, 210 TL nerede...
Bunu yıla vurduğunuzda korkunç meblağlar çıkıyor ki bu ortalama bir sigara fiyatıdan 1 paket olarak yaptığımız hesap ;günde 2 paket sigara içenlere her yönden üzülürüm.
Keşke hiç bir şeye ihtiyaç duymadan bırakabilsek ..gene de hiç bırakmamaktan iyidir diyorum..Sigaranın hem sağlığımıza, hem çevremize, hemde kesemize zararlı olduğunu bilmeyen kalmadı sanırım :)

Mantıklı birşey aslında maliyet çok düşüyor ama aynı tadı verirmi :D

Zararlı oldugunu bildigim halde bırakmayı düşünmüyorum siniri strese iyi geliyor. Hele yanında birde Türk kahvesi varsa :85:

Mantıklı birşey aslında maliyet çok düşüyor ama aynı tadı verirmi :D

Zararlı oldugunu bildigim halde bırakmayı düşünmüyorum siniri strese iyi geliyor. Hele yanında birde Türk kahvesi varsa :85:

amaç sigarayı bırakmak olduğu için size pek bir şey diyemiyeceğim çünkü söylediklerinizin ne demek olduğunu önceden yaşadığım ve kendim söylediğim için çok iyi anlayabiliyorum veya öyle sanıyorum :) lakin şöyle bir durum var ki;
Sinire strese iyi geldiğini düşünüyoruz ama asıl sinir ve stesi yapan veya artmasına sebeb olan sigaradaki nikotin ve diğer kimyasallardır.

Sinirlendiğimizde veya mutlu olduğumuz bir anımızda, sıkıntılı günlerimizde sigaranın bize fayda sağladığını ve sigarasız zor günleri atlatamayacağımızı düşünürüz.Halbuki iki sigara arasında yaşadığımız semptomlar aslında vücudun nikotin ihtiyacının belirtileridir. Asıl çelikşi, sigara içerken nikotinin anlık terapik etkilerini hissediyor ve sigarayı söndürdüğümüz gibi nikotinin asıl etkileri ortaya çıkıyor.Stresi yatıştırıyormuş gibi görünen nikotin;aslında kalp ve akciğer gibi yaşamsal organlarda ve vücudun genelinde büyük hasar yaratıyor ve daha çok strese neden oluyor. Bu stresi yatıştırmak için ihtiyacınız olan, bir sonraki nikotin dozu oluyor.

Sigaranın hiç bir zaman derdimize deva olmadığını biliyoruz. Elektronik sigara zaten nikotin ihtiyacımızı karşılıyor ve isteğimiz doğrultusunda zaman içinde nikotin miktarımızı düşürerek vücudumuzun alışık olduğu nikotin ihtiyacını minimuma ,hatta 0'a indirebilme imkanı sağlıyor.

Sigara içip bıraktıktan sonraki hissiyatınız enerjiniz bambaşka oluyor ve sigara ile geçen her gününüze üzülebiliyorsunuz.

amaç sigarayı bırakmak olduğu için size pek bir şey diyemiyeceğim çünkü söylediklerinizin ne demek olduğunu önceden yaşadığım ve kendim söylediğim için çok iyi anlayabiliyorum veya öyle sanıyorum :) lakin şöyle bir durum var ki;
Sinire strese iyi geldiğini düşünüyoruz ama asıl sinir ve stesi yapan veya artmasına sebeb olan sigaradaki nikotin ve diğer kimyasallardır.

Sinirlendiğimizde veya mutlu olduğumuz bir anımızda, sıkıntılı günlerimizde sigaranın bize fayda sağladığını ve sigarasız zor günleri atlatamayacağımızı düşünürüz.Halbuki iki sigara arasında yaşadığımız semptomlar aslında vücudun nikotin ihtiyacının belirtileridir. Asıl çelikşi, sigara içerken nikotinin anlık terapik etkilerini hissediyor ve sigarayı söndürdüğümüz gibi nikotinin asıl etkileri ortaya çıkıyor.Stresi yatıştırıyormuş gibi görünen nikotin;aslında kalp ve akciğer gibi yaşamsal organlarda ve vücudun genelinde büyük hasar yaratıyor ve daha çok strese neden oluyor. Bu stresi yatıştırmak için ihtiyacınız olan, bir sonraki nikotin dozu oluyor.

Sigaranın hiç bir zaman derdimize deva olmadığını biliyoruz. Elektronik sigara zaten nikotin ihtiyacımızı karşılıyor ve isteğimiz doğrultusunda zaman içinde nikotin miktarımızı düşürerek vücudumuzun alışık olduğu nikotin ihtiyacını minimuma ,hatta 0'a indirebilme imkanı sağlıyor.

Sigara içip bıraktıktan sonraki hissiyatınız enerjiniz bambaşka oluyor ve sigara ile geçen her gününüze üzülebiliyorsunuz.

Çok bilimsel ve pazarlamacı gibi konuşuyorsun dogru söyle elektronik sigaramı satıyorsun :D ?

:) bilimsel konuşuyorum çünkü özellikle sağlık ile ilgili bir durumda kafama göre yazamam..Ancak kendi tecrübelerimi dile getirebilirim ki o da gene mantığa dayalı olacaktır.
Satış yapmıyor ama elektronik sigaranın tanınmasını sağlamaya çalıştığım bir gerçek ayrıca bir firmayı da temsil ediyorum orası kesin.
Bilmiyorum düşlerforumda paylaştım mı ama ; sigarayı bırakmaya çalışırken elektronik sigarayı buldum .20 yıl sigara içtim nikotin bantı vs. denedim ama olmadı..bir gün nette dolaşırken elektronik sigarayı keşfettim ilk tecrübem başarısızdı, sonra ki denemem sonuç verdi..Ve hayatımda ilk kez (çocuklarım hariç) bir şeye hayran oldum. Sigarayı bıraktığıma kanaat getirincede beğenimi kazanan firmaya teklif götürdüm onlarda kabul ettler.O gün bugündür bu konuda yazılan çizilen ne varsa okurum ve paylaşmaya çalışırım..Çünkü doğru kullanım ile gerçekten sigarayı bıraktırdığını tecrübettim ve bir çok kişi de de tanık oldum. Ve mümkün metebe inandığım ve fayda gördüğüm bir şeyden başkalarınında faydalanmasını isterim.

:) bilimsel konuşuyorum çünkü özellikle sağlık ile ilgili bir durumda kafama göre yazamam..Ancak kendi tecrübelerimi dile getirebilirim ki o da gene mantığa dayalı olacaktır.
Satış yapmıyor ama elektronik sigaranın tanınmasını sağlamaya çalıştığım bir gerçek ayrıca bir firmayı da temsil ediyorum orası kesin.
Bilmiyorum düşlerforumda paylaştım mı ama ; sigarayı bırakmaya çalışırken elektronik sigarayı buldum .20 yıl sigara içtim nikotin bantı vs. denedim ama olmadı..bir gün nette dolaşırken elektronik sigarayı keşfettim ilk tecrübem başarısızdı, sonra ki denemem sonuç verdi..Ve hayatımda ilk kez (çocuklarım hariç) bir şeye hayran oldum. Sigarayı bıraktığıma kanaat getirincede beğenimi kazanan firmaya teklif götürdüm onlarda kabul ettler.O gün bugündür bu konuda yazılan çizilen ne varsa okurum ve paylaşmaya çalışırım..Çünkü doğru kullanım ile gerçekten sigarayı bıraktırdığını tecrübettim ve bir çok kişi de de tanık oldum. Ve mümkün metebe inandığım ve fayda gördüğüm bir şeyden başkalarınında faydalanmasını isterim.

Tebrikler bırakıp kurtulmuşsun sen :)

Bende denicem mutlaka ama bu aralar sigaraya 400 tl veremem biraz ucuz bişe olsaydı keşke :)

Tebrikler bırakıp kurtulmuşsun sen :)

Bende denicem mutlaka ama bu aralar sigaraya 400 tl veremem biraz ucuz bişe olsaydı keşke :)

Piyasada her fiyata satılan elektronik sigara mevcut. Burada tek dikkat etmeniz gerekn konu alacağınız üzrünün orjinal olmasıdır.

Arada kampanyalar oluyor hatta "her hafta bir kişiye sigara bırakma çekilişleri "düzenlenmişti ...sizi de dahil edebilseydik iyi olurmuş...Arada gene oluyor...
Haberdar etmeğe çalışırım. Elçi programı var ama size uyar mı bilmiyorum...

Sigarayı bırakmak gerçektende muhteşem bir duygu...Sigaraya aşıktım desem yeridir ve bırakabilceğimden de hiç ümitli değilken bıraktım ...İnsan gerçekten şaşıyor tabi ki bırakmak istemenizde burada önemli. Çünkü özellikle ilk hafta alışkanlıklarınız size gel pisi pisi diyor :) işte o esnada elektronik sigaranızdan bir kaç paf alıyorsunuzve nikotin ihtiyacınızı karşılıyorsunuz...Ve zaman içinde nikotin seviyenizi düşürdükçe elektronik sigarayı da kullanmaz oluyorsunuz..Bence sigarayı bırakmak bir çok şeye değiyor.

Son düzenleme:

Uzun yıllar çok fazla sigara içen ben ; solum sıkıntısı, cilt dokusunda bozulma ve renk değişikliği, sırt ve başağrısı,reflü, diş eti, evinizin ve kendinizin kötü kokması vs.. gibi sıkıntılar nedeni ile bırakma mücadelesi içine girmiştim...
Dediğim gibi sigarayı bırakmak istemeyipte bırakabildiğim için çok şanslıyım.

Elektronik sigara kullanmaya başladığım ilk günün sabahı, kahve ve sigara alışkanlığı zorlamıştı, elim devamlı sigaraya gidiyordu ve her seferinde esigaramdan bir nefes çekiyordum. Gün içinde rahattım ikinci gün sigarayı istemedim ama onun yerine elektronik sigarayı kullanmaya devam ettim...ilk hafta içinde tat ve koku yetim geri gelmeye başladı. İkinci hafta dinç uyanmak gibi durumlar dikkatimi çekmişti. Sonrasında çocuklarla etrafta rahatça koşabildiğimi fark ettim ki sigara içtiğim zamanlarda hemen nefes nefese kalırdım..28 yaşından sonra cildim garipleşmeğe pürüzlü olmaya başlamıştı..Dermatologlar nedenine sigara demişlerdi ki 5.5 ay sonrasında cildim normale dönmeye başaldı ve şuan tamamen iyi hem cildim hem ciğerlerim:) ve sigaranın o iğrenç kokusunu taşımıyor olmam bambaşka bir durum...
Sigarayı bırakınca ,sigara kullanmayıpta bana sarılan arkadaşlarıma çok üzüldüm...

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri